جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۶
اشتهای زیاد ایران به خودروهای وارداتی
۰۹:۳۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۶
اجاره خودرو

اشتهای زیاد ایران به خودروهای وارداتی

پرشین خودرو: با اعلام آمار رسمی واردات خودرو از سوی گمرک به نظر می‌رسد نوسانات نرخ ارز و همچنین محدودیت‌های بین‌المللی، هیچ کدام نتوانستند اشتهای بازار را به خودروهای وارداتی کم کنند. به طوری که آمار ۹ ماهه سال جاری حکایت از آن دارد که تعداد ۳۰ هزار و ۳۰ دستگاه خودرو به کشور وارد شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، هرچند خودروهایی که طی ۹ ماه امسال از مرزهای کشور عبور کرده‌اند، ۱۵۴ دستگاه نسبت به سال گذشته کاهش داشته‌اند اما جالب است که از لحاظ ارزشی رشدی بیش از ۱۳/۵۱ درصدی داشته‌اند.

به این ترتیب میانگین قیمت هر خودروی سواری وارداتی طی نه ماهه سال جاری مبلغ ۲۳ هزار و ۵۲۳ دلار بوده که نسبت به سال گذشته، با افزایش ۱۴/۴۷ درصدی همراه بوده است. این آمار می‌تواند بیانگر این باشد که وارداتی‌های امسال لوکس‌تر از سال قبل بوده‌اند.

اما بر اساس جدیدترین آمار گمرک طی ۹ ماهه امسال صادراتی‌ها هم با رشد همراه بوده‌اند.

رشد صادرات خودرو نسبت به سال گذشته در حالی است که تولید در صنعت خودرو از ابتدای سال جاری همواره روندی کاهشی داشته است.

به گزارش دنیای اقتصاد، بنابراین به نظر می‌رسد با وجود افت تولید و عدم عرضه خودرو به میزان کافی در بازار داخل که به افزایش قیمت خودرو دامن زد، رشد نرخ ارز مشوق خوبی برای افزایش صادرات خودروسازان بوده است.

بر همین اساس طی ۹ ماهه سال جاری۴۴ هزار و ۶۸۲ دستگاه خودرو به ارزش ۲۵۷ میلیون دلار به خارج کشور صادر شده، این در حالی است که صادرات خودرو در مدت مشابه سال قبل ۱۱ هزار و ۶۱۹ دستگاه بوده است.

میانگین قیمت هر خودروی سواری صادراتی در۹ ماهه سال جاری هم ۵ هزار و ۷۴۸ دلار بوده که نسبت به سال گذشته با افزایش ۱۱/۸۵ درصدی مواجه بوده است.

در این مدت، عمده کشورهای مقصد صادراتی خودروهای سواری ایران نیز عراق، اوکراین و آذربایجان بوده‌اند؛ سایر کشورها نیز سهمی ۲۱۰ دستگاهی به ارزش یک میلیون و ۴۸۸ هزار دلار از خودروهای ایرانی داشته‌اند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!