پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۶ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۶
گرانی در کمین بازار خودرو
۱۱:۵۶ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۶
اجاره خودرو
آیا عواقب افت تولید گریبان بازار را می گیرد؟

گرانی در کمین بازار خودرو

پرشین خودرو: یک کارشناس خودرو درباره احتمال تداوم افت تولید خودرو در ماه های پایانی سال و عواقب آن هشدار داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، اکبری با بیان اینکه احتمال افزایش افسارگسیخته قیمت خودرو در ماه های پایانی سال وجود دارد، گفت: طبق عرف بازار، در دو ماه پایانی سال بازار با افزایش 20 درصدی تقاضا روبرو می شود که اگر پاسخ درستی از سوی خودروسازان به این تقاضا داده نشود، شاهد یک بی نظمی قیمتی جدید در بازار خواهیم بود.

این کارشناس بازار خودرو با اشاره به اینکه از هم اکنون زمزمه افزایش قیمت ها به گوش می رسد، گفت: یخ بازار خودرو در حال آب شدن است و هر چه به روزهای پایانی سال نزدیک شویم رونق بازار بیشتر شده و زمینه فعالیت دلالان هم بیشتر مهیا می شود.

وی با اشاره به اینکه آغاز روند صعودی نرخ ارز تولید خودرو را دچار مشکل خواهد کرد، اظهار داشت: به احتمال زیاد در هفته های پیش رو شاهد کاهش بیشتر تولید خودروها خواهیم بود چرا که با توجه به روند صعودی قیمت دلار، تولید خودرو دچار چالش می شود.

وی توضیح داد: هم اکنو ن قطعه سازان مواد اولیه مورد نیاز خود را با دلار آزاد تهیه می کنند که این موضوع با توجه به کمبود نقدینگی آنان، باعث می شود تامین قطعات و درنتیجه تولید خودرو با مشکل مواجه شود.

اکبری گفت: در صورتی که خودرو به میزان لازم به بازار ترزیق نشود شاهد ایجاد یک موج جدید دلالی در بازار خودرو خواهیم بود که این موج موجب تقویت فعالیت دلالان شده و افزایش بی رویه قیمت خودروها را به دنبال خواهد داشت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
دوره گرد
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۸
نه اینکه الان نیست!!!!!!!!!!!
اکبر
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۸
دوست عزیز اشکال جای دیگر است وقتی آقای فلان همه را بی سواد و دروغگو می خوانند نتیجه اش این میشود و نه تنها در خودرو در جاهای دیگر هم همین است از مسکن گرفته تا ...
دوره گرد
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۷
شاید لیاقت مردم عراق از ما که اینقدر ادعامون دنیا رو برداشته بیشتر باشه
Taha
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۶
بخدا افسردگي گرفتم اين خودرو سازها چي از جون مردم مي خوان بابا تعطيل كنيد خيال مردم رو راحت كنيد هر روز استرس هر روز گراني ببينيد مردم عراق با 20 ميليون سوار چه ماشيني ميشن ما سوار چي
محسن
vote
۴
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۶
اخه چرا هیچکی فکر مصرف کننده نیست خب برادرای عزیز وقتی قیمت ماشین را نزدیک به بازار میکنید،وقتی عرضه محصولاتتون ضعیف هست باز قیمت ها میره بالا نمونش مثل مگان که قبل از ازاد شدن 61 م بود و حالا شد 68 م... اشتباه پشت اشتباه..... خواهش میکنم یه فکری هم به حال مصرف کننده بکنین.
علی
vote
۱۰
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۶
خوش به حال ما و صنعت خودرومون
!
!
!