سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۸:۵۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
کدام خودرو بیشترین مشتری را دارد؟
۰۸:۵۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
اجاره خودرو

کدام خودرو بیشترین مشتری را دارد؟

پرشین خودرو: بازار اتومبیل‌های اروپایی کساد است، اما مشتری اتومبیل های آمریکایی همچنان بالاست.

به گزارش «پرشین خودرو»، پایگاه اینترنتی ژورنال دونت نوشت: در حالیکه بازار اتومبیل های اروپایی متعاقب بحران اقتصادی بسیار کساد است، خودروهای آمریکایی ها همچنان مشتریان زیادی دارد؛ به گونه ای که سال گذشته تعداد مشتریان اتومبیل های آمریکایی ها در بالاترین سطح خود طی 30 سال اخیر قرار داشت.

این اختلاف بازار میان خرید و فروش اتومبیل های اروپایی و آمریکایی، 4 سال پس از بحران بد اقتصادی که گریبانگیر آمریکا شده بود، بسیاری را متعجب کرده است.

طبق گزارش منتشر شده از سوی گروه اتودیتا، بازار اتومبیل های آمریکایی در سال 2012 شاهد افزایش 13.4 درصدی در فروش ( تعداد 14.49 خودرو) اتومبیل ها بوده است. گفتنی است در دو سال پیش از آن نیز خرید و فروش اتومبیل در آمریکا شاهد افزایش بوده است.

طبق آمار منتشر شده از سوی پایگاه اینترنتی واردزاتو(Wardsauto) این رقم، بالاترین میزان فروش از سال 1948 بوده است. ژنرال موتورز، تولیدکنندۀ شمارۀ یک اتومبیل آمریکا شاهد افزایش 3.7 درصدی(2.6 میلیون خودرو) در فروش اتومبیل های تولیدی خود بوده است.

اما مدل کادیلاک آمریکایی در سال گذشته شاهد کاهش 1.7درصد در فروش بوده که این مسئله بیانگر مشکلات موجود در بازار اتومبیل های لوکس تولیدِ آمریکاست. اما سهم جنرال موتورز در مجموع به 17.9درصد کاهش یافته است که طی 60 سال اخیر رقمی قابل توجه است. در سال 2011 سهم جنرال موتورز 19.6درصد بوده است.

رشد سالیانۀ شرکت فورد نیز رقم 4.7درصد(2.25 میلیون خودرو) را نشان می دهد. سهم شرکت فورد در بازار اتومبیل نیز به 15.5درصد کاهش یافته است.

اما بازار فروش (گروه ژاپنی) تویوتا، بعد از دو سال کاهش، با افزایش 27درصد (2.08 میلیون خودرو) از وضعیت خوبی برخوردار بوده است. سهم تویوتا از بازار اتومبیل نیز رقم 14.4درصد را نشان می دهد.

به گزارش خبرآنلاین، جیم لنتز، مدیرعامل گروه تویوتا در آمریکا می گوید: با افزایش دو برابری در فروش محصولات، تویوتا در سال 2012 در وضعیتی استثنایی قرار داشت.

وی می افزاید: سال 2013 آغاز شده و بازار فروش اتومبیل های تویوتا همچنان بالاست. از این رو پیش بینی می شود که سال جاری نیز سال خوبی برای تویوتا باشد.

برند آمریکایی کرایسلر، شعبۀ فیات نیز سال گذشته با افزایش 21 درصدی در فروش(1.65 میلیون خودرو) روبرو بوده که در 5 سال گذشته رقمی بی سابقه است.

فروش اتومبیل های ژاپنی هوندا و نیسان نیز به ترتیب با افزایش 24درصد و 9.5درصد و همچنین فولکس واگن آلمانی با افزایش 35.1 درصدی روبرو بوده است.

بازار خرید و فروش اتومبیل های آمریکایی در حال داغ است که خودروهای اروپایی، به خصوص صنعت خودروسازی فرانسه(با کاهش 14درصد در فروش اتومبیل های نو) متعاقب بحران اقتصادی خسارات زیادی متحمل شده اند.

برچسب ها:
آمریکا
نظر بینندگان
!
!
!