شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۴ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
شماره گذاری تندر90 متوقف شد
۱۳:۴۴ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
اجاره خودرو

شماره گذاری تندر90 متوقف شد

پرشین خودرو: دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه عدم شماره گذاری خودروهایی با یک ایربگ، باید از سال آینده اجرایی شود، اظهار داشت: این در حالی است که نیروی انتظامی از هم اکنون به پیشواز اجرای این مصوبه رفته و از شماره گذاری تندر 90 با یک کیسه هوا خودداری می کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمدنعمت بخش با اشاره به لزوم اجرایی شدن مصوبه دولت در خصوص تجهیز تمام خودروهای سواری به دو کیسه هوا از سال آینده، اعلام کرد: این مصوبه از سال آینده لازم الاجرا است و نیروی انتظامی باید پاسخگو باشد که چرا به طور سلیقه ای برخورد کرده و از هم اکنون از شماره گذاری تندر 90 با یک ایربگ خودداری می کند.

وی افزود: چنین برخوردهایی باعث کاهش عرضه خودرو و در نتیجه افزایش قیمت ها در بازار می شود.

نعمت بخش در خصوص دلیل کاهش تولید تندر 90 و اینکه گفته می شود تولیدکنندگان این خودرو برای کاهش هزینه تولید خواهان حذف کیسه هوای سرنشین هستند، تصریح کرد: اکثر خودروسازان به زیان دهی رسیده اند و هیچ خودروسازی مایل به ادامه تولید به این شکل نیست، شرکت رنو پارس نیز بعنوان شریک تولید این خودرو اعلام کرده مایل به تولیده زیان ده نمی باشد بنابراین اقدام به کاهش تولید طبیعی است.

وی به ایرنا گفت: از سوی دیگر شرکت تامین کننده قطعات کیسه هوای شرکت رنو پارس، شرکت آمریکایی BRW است که از عرضه این قطعات به رنو پارس خودداری می کند.

دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه تندر 90 از حدود 20 روز پیش با یک کیسه هوا تولید می شود، عنوان داشت: اینکه گفته می شود قطعه سازان و تولیدکنندگان داخلی قادر به تامین کیسه هوای مورد نیاز خودروسازان می باشد حرف صحیحی نیست و ما از مسئولین سازمان استاندارد و سایر نهادهای زیربط و قطعه سازان و تولیدکنندگان دعوت می کنیم تا در جلسه ای با حضور مسئولان شرکت رنو حضور یابند و تولیدکنندگانی که مدعی تولید کیسه هوا در داخل هستند مدارک خود را در این خصوص ارائه دهند تا درستی ادعای آنان مورد بحث کارشناسی قرار گیرد و صحت آن سنجیده شود.

شایان ذکر است براساس مصوبه دولت، از ابتدای سال آینده تمام خودروهای سواری باید به دو کیسه هوا مجهز باشند، در حالی که هم اکنون برخی خودروسازان با مطرح کردن بحث محدودیت های بین المللی، مدعی هستند در تأمین کیسه هوای خودرو با مشکل روبرو هستند و خواستار عدم نصب دو کیسه هوا بر روی خودرو شده اند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
شماره گذاری
نظر بینندگان
کیومرث
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۱
مطالبی با ابهام و بدون نتیجه اعلام می کنید حال معلوم نشد نهایتا تندر 90 با یک کیسه هوا شماره میشود یا نه چقدر از ابهام گویی خوشتان می اید
دوره گرد
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۷
دلم می سوزه از اینکه خورو از رده خارج کشورهای دیگه باید خودرو لوکس ما باشه و به این بهانه هر روز قیمتها رو افزایش بدن
!
!
!