سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۰ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
نرخ کرایه تاکسی با تورم همخوانی ندارد
۱۶:۰۰ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
اجاره خودرو

نرخ کرایه تاکسی با تورم همخوانی ندارد

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت تاکسیرانی شهر تهران گفت: نرخ کرایه تاکسی به هیچ عنوان پاسخگوی تاکسیرانان نیست و افزایش نرخ تورم و نرخ افزایش کرایه تاکسی هیچ گونه همخوانی با هم ندارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، میثم مظفر مدیرعامل سازمان در نشست ترویج فرهنگ قرآن، نماز و مساجد که با حضور 400 تاکسیران در سالن ایوان شمس برگزار شد، سهم تاکسیرانان از حمل و نقل عمومی شهر تهران را 22 درصد دانست.

مظفر در ادامه افزود: با توجه به جابه جایی روزانه چهار و نیم میلیون مسافر توسط تاکسی ها ، مخاطبان تاکسی فراوان و با توجه به پراکندگی آنها در سطح شهر گستردگی فراوانی نیز دارند و اثرگذاری آنها به واسطه همین تاثیرات است.

به گفته مظفر با احتساب خانواده تاکسیرانان نزدیک به نیم میلیون نفر از جمعیت شهر تهران مربوط به خانواده تاکسیرانی است که جمعیت قابل توجهی را شامل می شود.

وی با اشاره به سختی های کار تاکسیرانان در شهری مانند تهران گفت: آلودگی هوا و ترافیک در تهران از عواملی ست که بر سختی های کار تاکسیرانان می افزاید. علاوه بر این ارتباط با فرهنگ ها و افکار مختلف کار را برای این صنف سخت تر می کند.

وی تصریح کرد: در میان مخاطبان روزانه تاکسیرانان، از پزشک و استاد دانشگاه تا بزهکار اجتماعی وجود دارد که در مواجه با این طیف وسیع مخاطب صبر تاکسیرانان ستودنی است.

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه تاکسیرانی یک صنف نافع برای تمامی شهر و شهروندان تهرانی است ، خاطر نشان کرد: نرخ کرایه تاکسی به هیچ عنوان پاسخگوی تاکسیرانان نیست و افزایش نرخ تورم و نرخ افزایش کرایه تاکسی هیچ گونه همخوانی با هم ندارد.

راه اندازی کیوسکهای فرهنگی در پایانه های تاکسی

وی در ادامه از ساماندهی پایانه های تاکسیرانی در تهران خبر داد و گفت: در تهران 48 پایانه وجود دارد که با راه اندازی کیوسک های فرهنگی در این پایانه ها محصولات فرهنگی و مواد خوراکی عرضه می شود .

علاوه بر این کانکس های نمازخانه در تمامی پایانه ها راه اندازی می شود که ماذنه پایانه ها نیز خواهد بود.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی بر ضرورت تشکیل اتاق فکر برای تاکسیرانان در این سازمان تاکید کرد و گفت: اگر در این اتاق فکر برای هر راننده یک جمله آموزنده گفته شود که ایشان در تاکسی آن را ترویج کند این استفاده درست از این رسانه سیار در شهر است.

پیشنهاد راه اندازی رادیو تاکسی

وی همچنین پیشنهاد راه اندازی رادیو تاکسی را ارائه داد و افزود: هم اکنون اغلب رانندگان از رادیوهای پیام و جوان استفاده می کنند در حالی که یک رادیو با کارکردهای ویژه برای رانندگان می تواند علاوه بر سرگرمی های حلال برای رانندگان نکات آموزشی را نیز در بر بگیرد. خنده های حلال، خاطرات مفید و طنزهای شیرین از جمله مواردی ست که در این رادیو می تواند اشاعه شود.

اجازه ندهید در تاکسی به مظلوم حمله شود

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی خطاب به رانندگان تاکسی گفت: به قصد رضای خدا و خدمت به مردم صبح از خانه خارج شوید و نیت کنید که مردم را جابه جا کنم و نه اینکه تنها پول دربیارم. نیتتان رضایت خدا و خلق خدا باشد. توجه داشته باشید که مسافران و اموالشان امانت اند بنابراین رد حفظ آنها کوشا باشید. اجازه ندهید در تاکسی به مظلوم حمله شود از مظلوم دفاع کنید و اگر کم و کسری بود از مسافران عذر خواهی کنید.

ندادن باقی کرایه وارد کردن مال حرام به زندگی

حجت الاسلام قرائتی در ادامه تصریح کرد: رانندگان تاکسی باید کرایه مصوب را از شهروندان دریافت کنند و مسافر را مجبور به پرداخت کرایه بیشتر نکنند. برخی از رانندگان به بهانه پول خرد کرایه بیشتر اخذ می کنند که باید دقت کنند این مال حرام است و نباید لقمه حرام را به منزل برد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
نرخ کرایه
نظر بینندگان
!
!
!