سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۲ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۸
جایگاه ارزشمند مهندسی در مگاموتور
۱۶:۳۲ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۸
اجاره خودرو

جایگاه ارزشمند مهندسی در مگاموتور

پرشین خودرو: غفاری در نشست ارزیابی مدیرعامل از معاونت مهندسی با اشاره به جایگاه مهندسی در مگاموتور گفت: مهندسی امروز، علم نیست بلکه کاربردی سازی علم با ایجاد ارزش افزوده است که ما را به تجاری کردن علم سوق می دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، مدیرعامل مگاموتور در این نشست، مهندسی را از نظر چارت سازمانی و به روز بودن علم و تخصص افراد مهم دانسته و گفت: در گذشته علم مهندسی به صورت کلاسیک در سه حوزه مهندسی محصول، مهندسی تولید و مهندسی روش تعریف می شد اما در دنیای امروز با توجه به نیازها و توسعه علم، مهندسی شاخه ها و رشته های بسیاری پیدا کرده است که در سازمان های صنعتی سه حوزه مهندسی هزینه، مهندسی ارزش و مهندسی معکوس بسیار کلیدی و با اهمیت می باشد.

وی در ادامه گفت: امروز مهندسی هزینه و مهندسی ارزش با شناخت سرمایه ها و نگاه به افق آینده سازمان با بهره گیری از توانمندی های موجود و اقتصادی نگری در طرح ها و پروژه های توسعه ای از اولویت های مگاموتور می باشد.

وی گفت: با توجه به تنوع خطوط در مگاموتور و دارا بودن خطوط تولید مدرن و پیشرفته مطابق با دانش روز دنیا، نظیر خطوط تولید موتور ال90 و موتور تیبا که از ماشین آلات و دستگاه ها و سیستم های رباتیک مدرن بهره می گیرند و همچنین وجود خطوط قدیمی مونتاژ، این قابلیت و فرصت وجود دارد که با مهندسی معکوس و الگو برداری از خطوط جدید و مدرن برای ارتقای کیفیت، بهره وری بالاتر نسبت به طراحی ماشین های خطوط قدیمی و ارتقای آنها اقدام گردد.

غفاری مدیریت ابزار و شناسنامه دار کردن دستگاه ها و ابزارهای مورد نیاز را ضروری دانست و گفت: معاونت مهندسی باید با تشکیل یک تیم تخصصی و توانا برای شناسایی، تغییر و انتخاب ابزارها با هدف استانداردسازی و ساخت داخل، برای ابزارها کاتالوگ و شناسنامه تعریف کند تا واحد بازرگانی نیز بتواند با بهره گیری از اصطلاحات فنی و بهره گیری از این الگو خریدهای دقیق و مطمئن انجام دهد.

مدیرعامل مگاموتور گفت: یکی دیگر از اقدامات لازم، مهندسی کردن آرشیو جمع آوری اطلاعات با مکانیزه نمودن و فایل بندی الکترونیکی از طریق طبقه بندی اسناد و افزایش امنیت سیستم برای دستیابی سریع و مطمئن به اطلاعات می باشد.

در ادامه مجید فهیمه امیری قائم مقام مهندسی مدیرعامل نیز تبلور حرکت های مهندسی را در پروژه های واحدهای دیگر و نیازهای سازمان دانست و گفت: واحد مهندسی در مگاموتور دارای جایگاهی ارزشمند است که نیروهای شایسته و متخصص و وفادار به سازمان در آن مشغول کار هستند.

وی طراحی لی اوت و جانمایی جهت اجرای برنامه های تولید و توسعه در سالهای آینده را هدف دیگر مهندسی دانست و گفت: باید طرح جامع سازمان با جمع آوری و شناسایی اطلاعات و زیرساخت ها با استفاده از دانش و مستندسازی خطوط و امکان تکرار پذیری و جابجایی خطوط و بهره گیری از علوم و توان مهندسی در راستای برنامه های توسعه ای فیزیکی و محصول در حداقل 5 سال آینده را با نگهداری تکنولوژی تولید و شناسایی در لایه های تامین و توسعه آن در قیمت تمام شده محاسبه کرد.

در ابتدای این جلسه معاونت مهندسی به همراه مدیران و روسا و کارشناسان مسئول به معرفی برنامه و طرح های خود در سازمان پرداخته و پروژه های خود را معرفی و توسط معاونین و مدیران مگاموتور مورد بررسی قرار گرفت.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مگاموتور
نظر بینندگان
!
!
!