یكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۲ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
مگان 70 میلیونی شد
۱۲:۱۲ | ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
اجاره خودرو
آزادسازی قیمت جواب نداد

مگان 70 میلیونی شد

پرشین خودرو: خودروسازن در آزمون آزادسازی قیمت خودرو ناکام ماندند.

به گزارش «پرشین خودرو»، اگر چه خودروسازان اصرار دارند که با آزادسازی قیمت خودرو می توانند دست دلالان را برای همیشه از بازار خودرو کوتاه کنند، اما تجربه نشان داد که آنان نتوانستند حرف خود را به اثبات برسانند.

خودروسازان پس از رفت و آمدهای بسیار توانستند نظر مساعد سازمان حمایت را برای آزادسازی خودروهای بالای 45 میلیون تومان به دست بیاورند و قول دادند که در صورت آزادسازی اختلاف قیمت کارخانه و بازار این خودروها را کاهش دهند.

در گام اول سازمان حمایت با آزادسازی قیمت مگان موافقت کرد تا قیمت این خودرو در کارخانه با افزایشی حدود 13 میلیون تومان از 44 میلیون و 660 هزار تومان به 57 میلیون و 580 هزار تومان برسد.

اما همین افزایش قیمت کافی بود تا زمینه جهش قیمت این خودرو در بازار نیز فراهم شود. مگان که تا قبل از تعیین قیمت جدید پس از مدت ها روند نزولی در پیش گرفته بود و قیمت خود را از 61 به 57 میلیون تومان کاهش داده و در بازار با قیمت 57 میلیون تومان معامله می شد، به ناگهان با جهش قیمت روبرو شد.

پس از موافقت سازمان حمایت با آزادسازی قیمت مگان و سپردن تعیین قیمت آن به دست پارس خودرو، دلالان دست بکار شده و قیمت این خودرو را در بازار طی چندین مرحله افزایش دادند به طوری که خودرویی که تا یک هفته قبل با قیمت 57 میلیون تومان معامله می شد، حالا پس از ثبت گرانی 13 میلیون تومانی قیمت خود را به مرز 70 میلیون تومان رسانده است.

افزایش قیمت بسیاری از خودروهای داخلی در شرایطی صورت می‌گیرد که گلایه خودروسازان از وضعیت خود بار دیگر به اوج رسیده‌است.

آنطور که فعالان بازار می گویند روند افزایشی قیمت خودرو بار دیگر آغاز شده و اگر خودروسازان تولید و عرضه خودرو را افزایش ندهند تا پایان سال موج بلندی از رشد قیمت ها در بازار ایجاد خواهد شد.

بازار سایر خودروها

قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی هم‌چنان در روندی آهسته و پیوسته در حال افزایش است.

در حال حاضر در محصولات گروه خودروسازی سایپا، خودروی سایپا 111 به قیمت حدود 14 میلیون تومان عرضه می‌شود. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو 11 میلیون و 780 هزار تومان تعیین شده است.

سایپا SL 131 نیز به قیمت حدود 12 میلیون و 700 هزار تومان و SX 131 نیز به قیمت حدود 13 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می‌رسد. البته قیمت رسمی SL 131 معادل 11 میلیون و 540 هزار تومان و SX 131 نیز 11 میلیون و 940 هزار تومان تعیین شده است.

قیمت تیبا نیز به حدود 17 میلیون تومان رسیده است. البته قیمت رسمی این خودرو نیز 15 میلیون و 430 هزار تومان تعیین شده است.

تندر 90 مدل E2 پارس خودرو نیز به قیمت حدود 28 میلیون و 500 هزار تومان عرضه می‌شود. البته قیمت رسمی این خودرو 21 میلیون و 50 هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش ایسنا، ماکسیما نیز به قیمت حدود 94 میلیون تومان عرضه می‌شود. البته قیمت رسمی این خودرو 85 میلیون تومان تعیین شده است.

در گروه محصولات ایران خودرو نیز خودروی پژو 206 در نمایندگی‌های فروش موجود نیست. پژو 206 صندوق‌دار نیز در مدل V9 آن به قیمت حدود 45 میلیون تومان و مدل V8 نیز حدود 33 میلیون تومان به فروش می‌رسد. البته قیمت رسمی مدل V9 حدود 26 میلیون و 370 هزار تومان و مدل V8 نیز 22 میلیون و 690 هزار تومان است.

قیمت تندر 90 ایران خودرو نیز افزایش یافته و در مدل E1 آن به حدود 25 میلیون تومان و مدل E2 نیز 28 میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که قیمت رسمی تندر 90 E1 ایران خودرو معادل 18 میلیون و 900 هزار تومان و مدل E2 نیز 21 میلیون تومان تعیین شده است.

پژو 405 نیز به قیمت حدود 20 میلیون تومان عرضه می‌شود. البته قیمت مصوب این خودرو 15 میلیون و 580 هزار تومان است. قیمت پژو پارس سال نیز به حدود 27 میلیون تومان رسیده است. قیمت رسمی این خودرو حدود 23 میلیون تومان تعیین شده است.

قیمت‌های یاد شده نسبی بوده و با توجه به نوسان عرضه از سوی خودروسازان و برخی ضعف‌های نظارتی، این قیمت‌ها در نمایندگی‌های فروش مختلف اندکی متفاوت است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مگان
نظر بینندگان
مجید حسینی
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۰/۲۳
آره درسته مردم هیچی نخرن و یک عتراض بکنند این که نمیشه هرروز قیمت ها بالا میره مگر مردم چه گناهی کردند چند سال سختی کشیدن جنگ کردن تحریم کشیدن مگر چقدر از عمر ما مانده چقدر سختی باید تحمل کنیم بخدا مسولین خودشان راحت هرجه بخواهند درب خانه هایشان آماده است این مردم هستن که سختی می کشند وسخت شان است بعضی جنسی می خرند 100تومان فردا می فروشند 500 و سود هم می برند بعضی پول دار می شوند و یعضی هم فقیر این چه کشوری است چطور حمایت از مردم است من یک ماشین نتوانستم بخرم امروز تا فردا 4میلیون گرانتر میشه بخدا شما مسولین گناه می کنید
متین
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۹
چرا نمی خواهید قبول کنید که همه زندگی ما دلاری است خب وقتی دلار از 1000 تومن رسیده به 3200 تومن خودرو نباید حداقل 2 برابر شود . اصولا چرا ماست 3 درصد چربی 900 گرمی را که قبلا 850 تومن بوده را الان 2800 می خرید اما پراید 8 میلیونی را الان کسی حاضر نییت 13 تومن بخرد . لطفا کمی بیشتر تامل کنید . نانوایی که نون سنگک می فروشد می گوید چون دلار رفته بالا نون را گرون کردم چون ریگ هم رفته بالا . خودرو که جای خودش .
محمد
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۹
این نقشه از قبل طراحی شده برای افزایش این خودرو بود متاسفانه خودرو سازان و در راس آنها پارس خودرو هیچگونه اهمیتی برای مصرف گننده قایل نیستند و فقط به فکر پرکردن جیب خود هستند - مسئولین سازمان حمایت هم تنها کاری که انجام نمیدهند و اصلا بلد نیستندحمایت از مصرف کننده است
friend
vote
۳
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۹
عضو هيئت قطعه سازان گفت..چيه بابا.هي مردم مردم!!!!!.
وحید
vote
۱۷
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۹
آزادسازی قیمت فقط و فقط به نفع خودروسازان است که خودروی بی کیفیت به مردم تحویل میدن
مصرف کننده ناچار
vote
۱۵
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۹
دبیر انجمن خودشان عامل اصلی گرانی هستند؟ و واقعا" حرف زدن بلد نبودن . کجای دنیا این ماشین مارو میخرن؟ فقط در ایران خریدار ناچار هست!!!چرا صدا و سیما اجازه میده یه سری افراد غیر مسئول بیان وقت مردم گرفته شه ؟ اقا نخرین بااین دلار قیمت واقعی همینه ! قبلا" گران میفروختن با 60درصد سود. من خودم 4 سال کارمند ایران خودرو بودمو دقیقا" میدونم!!!!تمام این عامل گرانی عدم عرضه و فروش از خود خودرو سازند!!!
سعید
vote
۱۵
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۹
عزیز من شما دیگه چرا اینقدر ساده ای. اولاً اونی رو که شما دیشب دیدی فقط یه فیلم بود . دو تا آدم زبان باز که فقط بدرد شلوغ کردن می خوردند رو آورده بودن در مقابل یه مجری خانم که چیزی برای گفتن نداشت و شخصی که به اصطلاح از مردم حمایت می کرد.فکر کنم اون تماس تلفنی برای این بود که بگن ما یه طرفه به قاضی نرفتیم ، ولی در عمل اصلاً از اون فن بیانی که اون دوتا آقای نسبتاً محترم داشتن کوچکترین تجربه ای ایشون نداشت ، دوم اینکه اطلاعات لازم و کافی رو برای محکوم کردن نمایندگان خودرو ساز نداشت ، آیا واقعاً نمایندگان خودرو ساز چیزی برای گفتن داشتن ، ته صحبتشون هم این بود که شما ملت ایران لیاقت استفاده از بهترینها رو ندارید و اونچه رو که ما اسمش رو میزاریم خودرو باید سوار بشید اون هم با هر قیمتی که ما تعیین کردیم.اینقدر هم به خودتون فشار نیارید ما توافق هامون رو کردیم.
ye refigh
vote
۳
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۹
اقا قیمت این ویتارا رو هم بگید دیگه من ویتارا 90 فول دارم ، باسه فروش گرون تر میشه تا چند وقت دیگه؟
Davoud
vote
۳۱
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۹
معلومه جواب نميده....مگه ويتاراي 48 ميليونيو كردن 75 ميليون جواب داد!!!!...الان ويتارا تو بازار 100 ميليونه!!!!........ديشب هم دوتا آدم...... و آوردن برنامه 22:45 كه مردم و قانع كنن كه ماشين ارزونه و خودرو ساز داره ضرر مي كنه...وقتي نماينده مجلس تلفني گفت چرا به مردم بايد ظلم بشه و قيمتا زياد بشه...عضو هيئت قطعه سازان گفت..چيه بابا.هي مردم مردم!!!!!......كسي نبود بگه اگه مردم نبودن تو كه اونجا نبودي اخه......فقط مردم بايد يك سال خودروسازاي داخليو تحريم كنن و خودرو نخرن...همه چي درست ميشه!!!
دئدذت
vote
۱۵
vote
۱۳۹۱/۱۰/۱۹
به به، چه نون و نون كشي راه افتاده
!
!
!