شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
ماجرای پیامک تعویض تندر90 چیست؟
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
اجاره خودرو

ماجرای پیامک تعویض تندر90 چیست؟

پرشین خودرو: مشتریان ایران خودرو و سایپا دوباره با مشكل مواجه شدند این روزها به ثبت نام كنندگان خودرو تندر90 پیامك زده می شود تا خودرو خود را با پیشنهاد خودروسازان تغییر دهند.

به گزارش «پرشین خودرو»، البته گروه سایپا برای مشتریان پارس خودرو هنوز خودرویی را پیشنهاد نكرده است و این گروه تا زمان تحویل خودرویشان كه معلوم نیست چه زمانی است باید صبر كنند.

اما ایران خودرویی ها در تماس با مشتریان تندر90 پیشنهاد دو خودرو پارس سال و سمند ال.ایكس را دادند و البته یادآور شدند به دلیل افزایش قیمت خودروها تحویل داده نخواهد شد، چرا كه قیمت های فعلی موجب شده خودروسازان متضرر شوند.

برخی دیگر از نمایندگی های ایران خودرو نیز گفته اند؛ زمان تحویل تندر90 برای كسانی كه زمان تحویل آنها سه ماه پایانی سال جاری است به اوایل سال92 موكول خواهد شد، این امر در صورت تامین ایربگ و موافقت با افزایش قیمت تندر 90 تا مرز 30 میلیون تومان است.

خودروسازان در گفت و گو با مسولان سازمان حمایت اذعان داشتند؛ كه تولید این خودرو با ارز آزاد صرفه اقتصادی ندارد، لذا یا این خودرو نباید تولید شود یا اینكه قیمت آن واقعی شود.با این تفاسیر سازمان حمایت چاره ای جز كوتاه آمدن و افزایش قیمت ندارد.

به گزارش مشرق، در شرایط فعلی یكی از علل توقف عرضه تندر 90 شماره نشدن خودروها توسط مركز شماره گذاری خودرو است. این مركز با شماره شدن خودرو های تك ایربگ مخالفت كرده و گفته باید این خودرو دو ایربگه به دست مشتریان برسد.

طبق قانون كه هیچ زمان توسط خودروسازان اجرایی نمی شود از نیمه دوم سال جاری تمام خودرو ها باید با دو كیسه هوا تولید می شدند؛ اما هیچكدام از خودروسازان نتوانستند چنین كاری را انجام دهند. ادله آنها در نبود كیسه هوا است، اما به رغم این گفته موضوعات قیمتی است كه مانع از نصب دو ایربگ شده است.

اگر قرار بود خودروها دو ایربگه شوند با قیمت های فعلی سود خودروسازان كمتر می شد، به همین جهت این امر برای ایران خودرو و سایپا قابلیت اجرا ندارد.

هر چند كه این روزها خودروسازان هر گونه سود را نفی می كنند و طی این مدت اظهار داشتند كه زیان ده هستند. لذا تا اصلاح مجدد قیمت ها توسط دولت كه دیر یا زود رخ می دهد خودروسازان با استفاده از تفسیر قانون تندر 90 با یك كیسه هوا تولید كردند.

كمتر از دو ماه پیش دولت به سایپا به رغم تاكیدهای فراوان دوباره مهلت داد تا محصولات خود را تا پایان سال حداقل با یك ایربگ مجهز كنند. این قانون مختص به محصولات ایكس 100 بود اما سایر خودرو ها نیز تعمیم داده شد و اكنون مردم هستند كه دچار مشكل شدند و نمی توانند خودرو خود را حداقل با یك ماه تاخیر دریافت كنند و معلوم نیست زمان تحویل چه موقع است؟

با تمام این صحبت ها به ثبت نام كنندگان تندر 90 توصیه می شود كه نسبت به تعویض خودرو خود اقدام نكنند چرا كه قطعا زیان خواهند كرد.

طبق شنیده های خبر نگار ما و بر اساس تجربه سالیان گذشته مشكل شماره گذاری خودرو های تك ایربگ حل خواهد شد و تا پایان سال تندر90 تك ایربگ به دست متقاضیان می رسد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
مهتاب
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۱۰/۳۰
اخه چرا خیلی قیمت را بالا برده اید
حسن
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۲
ما هم که پارس سال ثبت نام کردیم فروش فوری تحویل 45 روزه تا حالا 70 روزه و تا حالا فاکتور نشده و کسی جوابگو نیست و به ما که خود پارس را ثبت نام کردیم تحویل نمی دهند و حالا کسانی را هم که تندر نوشتند می خواهند به پارس تبدیل کنند. پس اگر پارس دارند چرا تحویل نمی دهند .
یوسفی
vote
۱۴
vote
۱۳۹۱/۱۰/۲۱
باسلام- چرا سازمان حمایت بابت این زورگویهای خودروسازان مبنی بر تحمیل تندر 90با یک کیسه هوا به جای تندر90 با دو کیسه هوا دخالت نمیکند؟ پس چرا به شمار انبوه تندر 90 مدل E2LP با دو کیسه هوا از تیر تا شهریور و حتی مهر91 ثبت نام کردند؟
سعید بد شانس
vote
۱۰
vote
۱۳۹۱/۱۰/۲۱
لطفا دولت مابه التفاوت این ماشینهایی که ثبت نام شده را بدهد آخه بابا من به جیبم نگاه کردم و یک تندر 90 نوشتم چرا اخه این کارها را با این ملت انجام میدید خود این خودرو سازان با حرفهایی که میزنند قیمت آزاد را بالا میبرند که بتونند بگویند که حق شون داره خورده میشه و از این حرفه لطفا ماشینمون را بدید وگرنه این پولهایی که گرفتید حرام میشه و گلوی بچه هاتون را خواهد گرفت خوددانی
م
vote
۱۵
vote
۱۳۹۱/۱۰/۲۰
بنده بعد از مدتها انتظار تندر 90 فول ديروز مطلع شدم كه ايران خودرو براي نيل به اهداف منفعت طلبانه خود و با كاهش تعداد كيسه هوا كلاه بزرگي بر سر مشتري بدبخت كه به اجبار تعرفه گمركي حتما بايد از اين شركت خريد كند ميگذارد استاندارد ما هم كه هميشه با اينها توافق داشته
دئدذت
vote
۱۶
vote
۱۳۹۱/۱۰/۲۰
خودرو را بخاطر يك ايربگ كمتر به مردم تحويل نمي دهند، ماحصل كار اينه كه قيمت خودرو بالا بره، در نتيجه خودرو ساز كه ضرر نمي كنه، مي تونه خودرو را با قيمت بالاتري به مردم تحويل بده، آخرش هم دودش همه جوره به چشم مردم ميره، آخر بايد خودرو ساز تحت هر شرايطي تا جائيكه مي تونه سود ببره
علی
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۱۰/۲۰
3 ماهه پولم خوابیده. سود مشارکت قراردادم صفر در صده. قراردادم مثلا فروش قطعی بوده و گفتن با تغییر قیمت،‌شما مابه التفاوتی نمیدین. سود تاخیرشم 12 درصده که الان خود بانکا 18 درصدو راحت میدن. به نظرتون باید چیکار کرد؟ صبر کنیم یا پولو پس بگیریم و ..............
امید
vote
۱۳
vote
۱۳۹۱/۱۰/۲۰
در اینجا اصلا مشتری به حساب نمی آید، ما خودرو دو ایربگه ثبت نام کردیم حالا باید یک ایربگه تحویل بگیریم؟! خودرو ساز کدام هست اینها حتی عرضه مونتاژ هم ندارند
عباس
vote
۲۵
vote
۱۳۹۱/۱۰/۲۰
.......................بعد 7 ماه نوبت و پول پیش دادن 70 در صد خودرو این جوابه!!!
!
!
!