شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۷ | ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
پشت پرده توقف شماره گذاری تندر90
۱۶:۱۷ | ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
اجاره خودرو

پشت پرده توقف شماره گذاری تندر90

پرشین خودرو: عضو انجمن قطعه سازان با بیان اینکه مشکل تامین ایربگ خودروی تندر90 به زودی حل می شود، گفت: لازم است پلیس راهنمایی و رانندگی برای برهم نخوردن تعادل عرضه با خودروسازان همکاری کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا نجفی منش، با بیان این مطلب گفت: شرکت رنوپارس برای تامین ایربگ سرنشین خودروی تندر90 در صدد جایگزین کردن یک شرکت تامین کننده دیگر است و این مشکل به زودی برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه داشتن دو ایربگ جزو استانداردهای اجباری دنیا محسوب نمی شود اظهار داشت: لازم است در این مورد پلیس همکاری لازم را با خودروسازان داشته باشد تا در یک مدت زمان کوتاه این مشکل رفع شود.

نجفی منش تصریح کرد: البته در این مدت نیز تولید این محصول متوقف نمی شود چراکه بازار صادراتی برای آن وجود دارد و منعی برای محصول صادراتی با یک ایربگ وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که توقف شماره گذاری تعادل بازار را به هم می زند یا خیر، اضافه کرد: تندر90 محصول پرفروش دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور است و عدم عرضه مناسب آن در بازار سبب اقزایش قیمت می شود.

همچنین در همین ارتباط احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه عدم شماره گذاری خودروهایی با یک ایربگ، باید از سال آینده اجرایی شود، اظهار داشت: نیروی انتظامی باید پاسخگو باشد که چرا به طور سلیقه ای برخورد کرده و از هم اکنون از شماره گذاری تندر90 با یک ایربگ خودداری می کند.

وی افزود: چنین برخوردهایی موجب کاهش عرضه خودرو و در نتیجه افزایش قیمت ها در بازار می شود.

به گزارش YJC، نعمت بخش در خصوص دلیل کاهش تولید تندر90 و اینکه گفته می شود تولیدکنندگان این خودرو برای کاهش هزینه تولید خواهان حذف کیسه هوای سرنشین هستند، متذکر شد: بیشتر خودروسازان به زیان دهی رسیده اند و هیچ خودروسازی مایل به ادامه تولید به این شکل نیست، شرکت رنو پارس نیز بعنوان شریک تولید این خودرو اعلام کرده مایل به تولیده زیان ده نمی باشد بنابراین اقدام به کاهش تولید طبیعی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از سوی دیگر شرکت تامین کننده قطعات کیسه هوای شرکت رنو پارس، شرکت آمریکایی BRW است که از عرضه این قطعات به رنو پارس خودداری می کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
علی
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۶
فیلم جالبی است فقط و فقط قضیه گرانتر کردن قیمت است و بس
دانیال
vote
۴
vote
۱۳۹۱/۱۰/۲۰
اقا شرکت تولید کننده ایربگ تندر90 شرکت www.trw.comلطفا" تصحیح بفرمایید
!
!
!