سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۳ | ۱۳۹۱/۱۰/۲۴
جایگاه مازندران در ساخت قطعات خودرو
۱۳:۲۳ | ۱۳۹۱/۱۰/۲۴
اجاره خودرو

جایگاه مازندران در ساخت قطعات خودرو

پرشین خودرو: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، گفت: مازندران در زمینه ساخت قطعات خودرو دارای رتبه چهارم در حجم فروش محصولات از نظر رده‌بندی در کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، مرتضی هاشم‌پور اظهار کرد: مازندران در زمینه ساخت قطعات خودرو دارای رتبه چهارم در حجم فروش محصولات از نظر رده بندی در کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه برخی از محصولات واحدهای قطعه‌ساز استان در کشور انحصاری است، گفت: مجموعه اندیشه ایمنی خودرو در تولید کمربند ایمنی خودرو شرکت قالب و قطعه‌سازی شمال در تولید پمپ بنزین، فیلتر و تجهیزات CNG، مجموعه فراصنعت شمال در تولید قطعات ایمنی و فوق ایمنی خودروهای سواری از مهمترین واحدهای قطعه‌سازی استان هستند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه پروژه پارس پر فروش‌ترین محصول ایران خودرو است، افزود: تولید این خودرو در شرکت ایران خودرو مازندران در شهرستان بابل با ظرفیت بیش از سی‌هزار دستگاه در سال است.

هاشم‌پور راه‌اندازی خط تولید بدنه و رنگ را از برنامه‌های توسعه این واحد دانست.

وی افزود: بخشی از قطعات(داشبورد) توسط قطعه‌سازان استان مانند پیشرو پلیمر طبرستان تأمین می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به طرح‌های مهر ماندگار این حوزه گفت: شرکت توسعه گاز مهر تولید کننده کپسول CNG، در جاده فرح‌آباد ساری با اشتغال 146 نفر و شرکت فذا تولید کننده قطعات ریخته‌گری خودرو در شهرک صنعتی آمل و با اشتغال‌زایی 137 نفر جزء طرح‌های منتخب مهر ماندگار است.

هاشم‌پور اظهار کرد: شرکت ایران خودرو مازندران با سرمایه‌گذاری 150 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی 300 نفر و شرکت ایمن‌سازان خودرو اندیشه تولید کننده ایربگ (AirBag) در بابلسر با سرمایه‌گذاری 100 میلیارد ریال از محل طرح آمایش به بانک صنعت و معدن معرفی و در دست بررسی است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قطعات خودرو
نظر بینندگان
!
!
!