جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۵ | ۱۳۹۱/۱۰/۲۷
عامل اصلی قاچاق سوخت چیست؟
۱۰:۰۵ | ۱۳۹۱/۱۰/۲۷
اجاره خودرو

عامل اصلی قاچاق سوخت چیست؟

پرشین خودرو: مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان، از اختلاف قیمت فرآورده‌های نفتی به عنوان عامل اصلی قاچاق سوخت یاد کرد و گفت: بدون شک، اهتمام به این موضوع می‌تواند در بحث کاهش قاچاق سوخت بسیار مؤثر باشد.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی‌اصغر عباسی با بیان اینکه قیمت پایین فرآورده‌های نفتی در ایران نسبت به سایر کشورها از مهم‎ترین دلایل قاچاق سوخت به شمار می‌رود، افزود: تا زمانی که بحث اختلاف فاحش قیمت فرآورده‌های نفتی در ایران و خارج از مرزها به تعدیل نرسد، نباید انتظار کاهش قاچاق سوخت داشت، چرا که در حال حاضر با این اقدام درآمد قابل توجهی عاید فعالان این عرصه می‌شود.

وی در خصوص وضعیت جایگاه‎های سوخت در استان زنجان، به ایسنا گفت: در حال حاضر 45 جایگاه سوخت در سطح استان به ارایه خدمات در این زمینه می‎پردازند که هم‌اکنون دو جایگاه به دلیل تعمیرات و یک جایگاه نیز به دلیل اختلافی که بین شرکای جایگاه وجود دارد، تعطیل می‌باشد و این در حالی است که تا به امروز هیچ مشکلی در زمینه سوخت‌رسانی به ویژه در فصول سرد سال در ارایه خدمات به وجود نیامده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قدیمی‌ترین جایگاه سوخت در استان حدود 45 سال پیش راه‎اندازی شده است، اظهار کرد: بدون شک، در بحث حفظ و نگهداری جایگاه‎های سوخت از دیرباز تا به امروز اقدامات شایانی صورت گرفته است که در این زمینه شاهد بازسازی ابنیه و تجهیزات جایگاه‎های سوخت طی بازرسی‎هایی که صورت می‌گیرد، هستیم.

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان، در ادامه از صرفه‌جویی 5 درصدی فرآورده‌های نفتی بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به مدیریتی که شهروندان در خصوص مصرف فرآورده‌های نفتی داشته‌اند، پیش‌بینی می‌شود که درصد صرفه‌جویی در این زمینه طی ماه‌های آینده ارتقاء یابد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قاچاق سوخت
نظر بینندگان
!
!
!