جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۵ | ۱۳۹۱/۱۰/۳۰
آینده خودروسازان فرانسوی در ابهام
۱۴:۰۵ | ۱۳۹۱/۱۰/۳۰
اجاره خودرو

آینده خودروسازان فرانسوی در ابهام

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی رنو به منظور جبران افت شدید فروش خود در سال 2012، در نظر دارد در بازارهای بین المللی فعالتر حضوری فعالتر داشته باشد.

به گزارش «پرشین خودرو»، به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، فروش محصولات این شرکت فرانسوی در سال 2012 حدود 6.3 درصد کاهش یافت.

در اروپا فروش محصولات شرکت رنو 18درصد سقوط کرد درحالی که در سطح جهانی رنو با افزایش 9 درصدی فروش محصولاتش مواجه شده است.

فروش خودروهای ارزان قیمت شرکت رنو با همکاری با شرکت رومانیایی داچیا طی سال 2012 بازهم افزایش یافت و 37 درصد از مجموع فروش محصولات رنو را تشکیل داد.

شرکت رنو در نظر دارد در سال2013 با حضوری فعالتر در بازارهای بین المللی، به سوددهی برسد.

سال گذشته بیش از 50 درصد از فروش محصولات این شرکت در خارج از اروپا صورت گرفت.

یکی دیگر از اهداف رنو افزایش سهم خود در بازار اروپا است که سال گذشته به کمتر از 9 درصد می رسید.

بحران بازار خودرو در فرانسه

کاهش فروش خودرو در فرانسه بیشتر شامل شرکتهای خودروسازی فرانسوی شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، در سال 2012 فروش خودروی نو در فرانسه 8.2 درصد کاهش یافته است اما این کاهش برای شرکت خودروسازی پژو-سیتروئن 12.9 درصد و برای شرکت رنو حدود 19 درصد بوده است.

از هر 10 خودرویی که شرکت رنو تولید می کند فقط سه دستگاه در فرانسه تولید می شود. رنو بر خلاف شرکت پژو تولید محصولات خود را به دیگر کشورها انتقال داده است اما به نظر می رسد که این ترفندهای اقتصادی نیز تا کنون بی نتیجه بوده است.

بزرگترین بازار محصولات رنو فرانسه و اروپا هستند. مشکلات مالی شرکت رنو در حال حاضر عمدتا به رکود در بازار اروپا مربوط می شود. سال به سال این بازار بحرانی تر می شود. طی پنج سال گذشته فروش محصولات رنو از هفده میلیون دستگاه به دوازده میلیون دستگاه در اروپا کاهش یافته است. در برخی از کشورها سقوط فروش محصولات چشمگیر بوده است.

فرانسوا رودیه سخنگوی کمیته خودروسازان فرانسوی گفت: در بازارهایی چون اسپانیا فروش رنو به نصف کاهش یافته است. در ایتالیا فروش رنو 30 درصد افت داشته است. این بازارها در گذشته بازارهای بسیار مهم برای خودروسازان فرانسوی بوده است. رکود وضع اقتصاد جنوب اروپا در وخامت وضع رنو و پژو تاثیر گذاشته است.

رنو همچنین مدلهای جدید کمتری از قبل عرضه می کند. رنو با اتحاد با نیسان موفق شده است بهتر از پژو در برابر بحران مقاومت کند اما در برابر رقیبانی چون شرکتهای کره ای، هزینه تولید خودرو در فرانسه گران تمام می شود.

فرانسوا رودیه ادامه داد: رقابت پذیری رنو در فرانسه بسیار بد است و رنو با مطالعه کارخانه هایش در فرانسه، اسپانیا و انگلیس نتیجه گرفته است هزینه هایش در فرانسه بالا است و اکنون همه تلاشهایش این است که میزان رقابت پذیری در همه این کارخانه ها یکسان شود.

کارخانه های رنو همچنین در حال حاضر بیش از ظرفیت بازار تولید می کنند.

فرانسویها علاقه کمتری به خودروهای فرانسوی دارند

سهم شرکتهای خودروسازی پژو-سیتروئن و رنو در فرانسه برای نخستین بار در سال 2013 به کمتر از پنجاه درصد رسید و این مسئله به تمایل کمتر شهروندان فرانسوی برای خرید خودروهای ساخت فرانسه مربوط می شود.

نیمی از مشتریان فرانسوی می گویند در حالی که خودروهای خارجی قیمت های مشابهی با خودروهای فرانسوی دارند، خدمات پس از فروش بهتری نسبت به خودروهای فرانسوی ارائه می کنند و به همین علت این خودروها را ترجیح می دهند.

یکی از مشتریان فرانسوی گفت: شبکه های توزیع، امنیت، و تامین قطعات یدکی در تصمیم وی تاثیر گذاشته است.

یکی از خودرو فروش های فرانسوی گفت: خودروهای فرانسوی می خواهند بدون خطر کردن خودروهایی تولید کنند که موردپسند همگان باشد اما می بینند که این خودروها را هیچ کس نمی پسندد. خودروهای جدید که شکلهای جدید و عجیب و غریب پیدا کرده اند بیشتر مورد استقبال بازارها قرار گرفته اند.

برخی از مشتریان نیز به خرید خودروهای کره ای روی آورده اند زیرا این خودروها تا هفت سال ضمانت دارند.

خودروهای آلمانی در فرانسه یک تا دو درصد افزایش یافته است. این خودروهای لوکس همواره بازار خود را حفظ کرده اند.

فروش رنو در ایران از 100 هزار دستگاه گذشت

در حالی که فروش جهانی رنوی فرانسه در سال 2012 بیش از 6 درصد کاهش یافت فروش این شرکت در ایران با افزایش 7.6 درصدی از مرز 100 هزار دستگاه گذشت و ایران هشتمین بازار رنو در این سال شد.

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه در گزارشی اعلام کرد فروش جهانی این شرکت در سال گذشته میلادی با کاهش ۶.۳ درصدی مواجه شده و به ۲.۵۵۵ میلیون دستگاه رسیده است. رنو در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۲.۷۲۲ میلیون دستگاه خودرو در سطح جهان به فروش رسانده بود.

به گزارش تسنیم، با وجود کاهش جهانی فروش این شرکت و به رغم تحریم های غرب علیه تهران، فروش رنو در ایران با افزایش روبرو شده است.

این شرکت فرانسوی در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۹۳ هزار و ۶۲۶ دستگاه خودرو در ایران به فروش رسانده بود که این رقم در سال ۲۰۱۲ با افزایش ۷.۶ درصدی به ۱۰۰ هزار و ۷۸۳ دستگاه رسیده است.

ایران هشتمین بازار رنو در سطح جهان طی سال ۲۰۱۲ شناخته شده است. فرانسه با ۵۵۰ هزار دستگاه بزرگترین بازار رنو بوده است. برزیل با ۲۴۱ هزار دستگاه، روسیه با ۱۸۹ هزار دستگاه، آلمان با ۱۷۰ هزار دستگاه،آرژانتین با ۱۱۸.۷ هزار دستگاه، ترکیه با ۱۱۱۸.۱ هزار دستگاه، و الجزایر با ۱۱۳ هزار دستگاه به ترتیب در رتبه های دوم تا هفتم قرار گرفته اند.

بر اساس این گزارش در آخرین ماه از سال ۲۰۱۲ نیز کل فروش رنو در ایران ۲۵۹۰ دستگاه اعلام شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۷۸ درصد کاهش داشته است. رنو در دسامبر ۲۰۱۱ بالغ بر ۱۱۸۵۸ دستگاه خودرو در ایران فروخته بود.

خودروی لوگان پرفروشترین محصول رنو در ایران است که با عنوان ال ۹۰ یا تندر ۹۰ در این کشور تولید می شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فرانسه
نظر بینندگان
!
!
!