چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۹ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۱
ابهام در تعیین قیمت خودروهای وارداتی
۱۱:۴۹ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۱
اجاره خودرو

ابهام در تعیین قیمت خودروهای وارداتی

پرشین خودرو: در 9 ماهه سال جاری 790 دستگاه خودروی سواری سانگ یانگ به ارزش تقریبی 11.4 میلیون دلار به کشور وارد شد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران در 9 ماهه سال 1391 ارزش ریالی خودروهای وارداتی سانگ یانگ بالغ بر 140 میلیارد ریال شد. امسال کلیه خودروهای سانگ یانگ از طریق امارات وارد ایران شده‌اند و بزرگترین محموله وارداتی نیز شامل 120 دستگاه خودرو بوده است.

البته ارزش خودروهای وارداتی اعلام شده از سوی گمرک بدون احتساب تعرفه 90 درصدی واردات و هزینه‌های دیگر مانند بیمه و عوارض شماره‌گذاری است.

در این مدت بیشترین خودروی وارداتی سانگ یانگ مربوط به مدل اکتیون به تعداد 382 دستگاه بوده است. همچنین 248 دستگاه کایرون، 100 دستگاه رکستون و 60 دستگاه رودیوس نیز در همین مدت وارد کشور شدند.

آمار واردات خودروهای سانگ یانگ طی سال جاری در حالی اعلام شده که گمرک ایران چندی پیش در اجرای تبصره 6 قانون خودرو و براساس مفاد صورت جلسه پنجم دی‌ ماه سال جاری کمیته مشترک گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارزش خودروهای وارداتی سانگ‌ یانگ مدل 2013 را اعلام کرد.

این در حالی است که نماینده محصولات سانگ یانگ در ایران ارقام اعلام شده از سوی گمرک درباره قیمت مدل‌های 2013 این شرکت را ناصحیح دانسته است.

گمرک ایران در آخرین بخشنامه خود قیمت انواع مدل‌های 2013 سانگ‌ یانگ را بین 11 تا 20 هزار دلار اعلام کرده بود. با این وجود نماینده سانگ یانگ در ایران اعلام کرده است که قیمت اعلام شده برای خودروی اکتیون که به عنوان نمونه اعلام شده، قیمت خودروی مذکور با گیربکس دستی و غیراتوماتیک است.

این در حالی است که این شرکت تاکنون حتی یک دستگاه از این نوع خودرو را وارد نکرده است و تمامی خودروهای اکتیون وارداتی فقط با گیربکس اتوماتیک وارد شده‌اند. بنابراین مبنای محاسبه قیمت خودروهای سانگ یانگ در بازار ایران اشتباه است.

همچنین این شرکت اعلام کرده است که تاکنون حتی یک دستگاه از خودروی اکتیون با قیمت 110 میلیون تومان توسط این شرکت به فروش نرسیده است.

این شرکت همچنین سهم خودروهای وارداتی از کل بازار خودروی کشور را سه درصد اعلام کرده است.

سانگ یانگ یکی از چهار خودروساز کره‌جنوبی بوده که در سال 1954 میلادی تاسیس شده است. هم‌اکنون سهام عمده این شرکت در اختیار شرکت هندی ماهیندرا&ماهیندرا است. شرکت سانگ یانگ در ایران بیشترین با نام خودروهایی مانند کوراندو، اکتیون، رکستون، کایرون، موسو، رودیوس و چیرمن شناخته می‌شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سانگ یانگ
نظر بینندگان
!
!
!