جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۷ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۴
شرایط قیمتی مگان و ال90 در موعد تحویل چیست؟
۰۹:۱۷ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۴
اجاره خودرو
اعلام ضوابط جدید فروش و پیش‌فروش خودرو

شرایط قیمتی مگان و ال90 در موعد تحویل چیست؟

پرشین خودرو: عضو کمیته خودرو با اعلام ضوابط جدید پیش‌فروش و فروش نقدی خودرو گفت: برای خریداران مگان و ال90 با استاندارد یورو4، اگر موعد تحویل خودرو یک بهمن ماه به قبل باشد، قیمت به روال قبلی و اگر از یک بهمن ماه جاری به بعد باشد، قیمت به میزان مصوب روز کمیته خودرو تعیین خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، شهرام میرآخورلو با اشاره به ضوابط جدید فروش نقدی و پیش‌فروش خودرو در بازار گفت: بر اساس ضوابطی که برای فروش خودرو در نظر گرفته شده است، قیمت فروش خودرو یا به صورت قطعی است که بر این اساس، قیمت در نظر گرفته شده به قیمت فعلی یا روز است و تحویل نیز به صورت 15 روزه صورت خواهد پذیرفت.

عضو کمیته خودرو افزود: اما اگر خودرو به صورت پیش‌فروش فروخته شود، دو ضابطه بر آن حاکم است، به این معنا که 10 تا 90 درصد قیمت به صورت ودیعه در زمان ثبت نام پرداخت می‌شود؛ در عین حال سود مشارکت به دارنده خودرو تعلق نمی‌گیرد و زمان تحویل نیز 3 تا 9 ماه پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: در این شرایط، قیمت خودرو در زمان تحویل، همان قیمتی خواهد بود که در زمان ثبت‌نام به مشتری اعلام شده است و هیچگونه تغییری براساس نوسانات روز نخواهد داشت، ضمن اینکه اگر این خودرو دیرتر از زمان مقرر تحویل داده شود، به ازای هر ماه، 2.5 درصد جریمه تاخیر به مشتری پرداخت خواهد شد.

میرآخورلو، شرایط دوم پیش‌فروش خودروها را نیز اعلام کرد و به مهر گفت: بر این اساس، مشتری در زمان ثبت‌نام 10 تا 90 درصد از مبلغ خودرو را به صورت ودیعه پرداخت کرده؛ زمان تحویل 3 تا 9 ماهه خواهد بود و سود مشارکت حداقل 19 درصد به صورت سالانه است.

وی اظهار داشت: البته در این روش، ذکر خواهد شد که مشتری باید قیمت خودرو را براساس قیمت روز تصویب شده در کمیته خودرو در زمان تحویل، بپردازد. در چنین شرایطی اگر در قرارداد ذکر شده باشد که شیوه پیش‌فروش به این صورت است که قیمت در زمان تحویل براساس قیمت روز کارخانه، هرچقدر که مصوب باشد، تعیین شود، آنگاه مشتری حق اعتراض نخواهد داشت.

میرآخورلو در پاسخ به این سئوال که هم اکنون بیشتر نمایندگی‌های فروش خودرو، نوع دوم پیش‌فروش را به عنوان قرارداد به مشتری اجبار می‌کنند، تا سود بیشتری نصیب آنها شده و قیمت به روز محاسبه شود، تصریح کرد: خودروسازان حق اجبار انعقاد یک نوع قرارداد به مشتری را ندارند و مشتری باید خود آزادانه انتخاب کند و به صورت دقیق ضوابط پیش‌فروش و خرید خودروی خود را بداند.

عضو کمیته خودرو خاطرنشان کرد: در مورد خودروهایی همچون ال90 و مگان که قرار است تولید آنها با استاندارد یورو 4 باشد، تصمیم جدید بر این است که قیمت این دو خودرو برای افرادی که موعد تحویل خودروی آنها از اول بهمن ماه به قبل باشد، خودرو به قیمت قبلی تحویل داده شود.

وی ادامه داد: آن دسته از خریدارانی که قیمت خودروی آنها از اول بهمن ماه به بعد باشد، قیمت مورد محاسبه به صورت قیمت روز مصوب کمیته خودرو خواهد بود.

برچسب ها:
پیش فروش
نظر بینندگان
ذبیح اله
vote
۳
vote
۱۳۹۲/۰۷/۰۳
سلام من مگان در تاریخ بهمن ماه91 ثبت نام نمودم که فروش قطعی بود.ومبلغ72000000 تومان پرداخت نمودم تاریخ تحویل فروردین 92 می باشد. که تا کنون تحویل نشده است.آیا شرکت پارس خودرو (سایپا) قبل از انیکه اقدام به ثبت نام خودرو های دیگری انجام دهد .تعهد قبلی انجام دهد .در دنیا اگر هر شرکتی بدقولی نماید. ورشکسته واز چرخه اقتصا د خذف میشود.ولی ما که ........ خلاصه کی خودرو را تحویل خواهد شد؟
فرهاد
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۵/۰۱
زرشک. فقط همین ملت .... نشین ثبت نام نکنیدا
nm
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۱/۱۹
مگان 37 میلیونی شده 70 بعد از 6 ماه صبر آخه بقیه پولو از کجا بیارم ظلم خودروسازان در تاریخ نوشته میشه
اسد
vote
۴
vote
۱۳۹۲/۰۱/۰۹
اخه من 75 درصد(پانزده میلون تومان) قیمت تندر 90 ای 2 را پرداخت کردم تحویل تیر 92 پس مسلمانی خودرو ساز کجاست به خاطر 25 درصد باقیمانده باید (بیست میلیون تومان پرداخت کنم)
عبدالله
vote
۳
vote
۱۳۹۲/۰۱/۰۸
من ماشینمو فروختم رفتم تندر ای دو ثبت نام کردم تحول تیر 92 با قیمت 210500000 حالا میگن 350500000 میگن ضرر میکنیم با قیمت قبلی حساب کنیم شما ضرر می کردید بی خود کردید پول مردم بگیرید مگه حساب کتاب دستتان نبود
حدیقه
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۹
تورابه خداتحویل اسفند چه فرقی بابهمن
جواد
vote
۳
vote
۱۳۹۱/۱۲/۱۵
بنده در مهرماه یک دستگاه مگان با پیش پرداخت 30 م ثبت نام کردم از آنجایی که اولویت رنگ سفید برای دی و بهمن تکمیل شده بود بنده اجبارا تحویل اسفند را انتخاب کردم حالا تکلیف من که با تحویل دی و بهمن در روز و یک ساعت ثبت نام کردم چیه؟
حدیقه سلیمانی اندرور
vote
۴
vote
۱۳۹۱/۱۲/۱۴
من ال90ابان91ثبت نام کردم تحویل اسفن
جواب ميخوام
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۹
مني که آبان 91 ثبت نام کردم وخرداد 92 تحويل ميگيرم هم بايد قيمت روز بدم (18 ميليون پرداخت کردم) قيمت نهايي 21 ميليون بود
کارمند
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۹
لطفا از یک مقام آگاه در مورد پیش فروش قطعی ال 90 تحویل اسفند سوال کنید .و پاسخ صدها سرگردان مثل من را بدهید صحبت های آقای میر اخورلو به قدری مبهم است که هرکس به ضعم خودش برداشت هایی میکند ما که پیش فروش قطعی گرفتیم از بابت اون هم هیچ سودی نمیگیریم تکلیفمان چیست لطفا خریداران ال 90 یک کمپ گفتگو باز کنند تا همه با هم آشنا بشیم شاید تونستیم برای مشکل مشترکمان راه چاره پیدا کنیم
سید
vote
۱۰
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۴
ما نه خودرو میخواهیم و نه سود فقط پول ما رو به ارزش زمان ثبت نام پس بدن
محمد حسین
vote
۵
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۳
مسئولان محترم پاسخ قدر شناسی ملت شریف ایران در 22 بهمن امسال را با مهار قیمتها من جمله خودروهای انحصاری ایران خودرو و سایپا بدهند
سالك
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۳
ما با قيمت مصوب سازمان ثبت نام كرديم و بعد از 5ماه حق ندارند بگويند بايد به قيمت گرانتر از بازار ازاد بايد مابقي اش را بدهيد اين قيمت هاي ظالمانه كه اين خودروسازان به كمك عوامل و دلالان و سفته بازان و همسو با خواست دشمنان غير كارشناسي و من دراودي تهيه كرده اند گناه نابخشودني است
خیال پوچ
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۲
مقصر خودمونیم که مشکل همدیگرو مشکل خودمون نمی دونیم و به ریش هم می خندیم
به امید مملکت خوب
vote
۸
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۵
اگه شما نمی تونستید خودرو تولید کنید و گران شده چرا ثبت نام کردید پولها را گرفتید حالا میگید خودرو گران شده ...
علی
vote
۱۶
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۷
واقعا انصاف نیست در مبادلات اسلامی وقتی جنسی خریداری می شود با پیش پرداخت مشخص وتحویل مشخص گران شدن پای مشتری حساب شود و حالا تازه تحویل به موقع هم نیست این یک نوع حرام خوری شرعی است؟؟؟؟
دستمون از همه جا کوتاه
vote
۴
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۶
به کجا میتونیم شکایت کنیم .برای کسایی که قیمت قطعی ثبت نام کردن
مظلوم
vote
۹
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۶
منصفانه اینست افزایش قیمت فقط شامل 25 درصد قیمت خودرو شود در مهرماه 18 درصد افزایش قیمت شاملم شده است که منصفانه اینست فقط شامل 25 درصد قیمت خودرو شود زیرا 75 درصد قیمت قبلاً اخذ شده است. اما در قرارداد یکسویه خودروسازان تنها اختیار مصرف کننده پرداخت وجه بیشتر است. اگر اجبار نبود و انتخابی دیگر برایم وجود داشت زمان ثبت نام مابقی 25 درصد قیمت خودرو را پرداخت می کردم. (17.5 قیمت ال نود تیر ماه و 500 هزار تا 1 میلیون هم قیمت تفاوت ال 90 که پارس تندر نام گرفته است).و در آخر اینکه در این شرایط اقتصادی کسی سپرده خود را نزد بانک یا خودروساز برای سود 12 درصد نمی گذارد و هدف خرید خودرو است.
مشتری
vote
۹
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۶
آقا این پیش فروش قطعی یعنی چه؟؟؟ من ال90 ثبت نام کردم تحویل فروردین 92. 15 میلیون و خورده ایی هم دادم با این خبر احتمالا بیچاره خواهم شد چون به جای 6 میلیون ما به التفاوت باید چیزی حدود 17 میلیون دیگه بدم
سعید
vote
۱۴
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۵
به خدااین بی انصافیه،در کشورهای پیشرفته دنیا خودرو از درب کمپانی آمد بیرون حداقل5000دلار از قیمتش افت میکنه.متاسفانه در کشور ما خودرو هرچقدر کیلومتر بندازه قیمتش بیشتر میشه! این به خاطر سیاست غلط خودروسازان ومسئولین وزارت تجارت وبازرگانیه. حداقل کسانی که از قبل ثبت نام کردند براساس قیمت قبل بهشون واگذار کنید،ثبت نامی های جدید را طبق قیمت جدید! به والله بی انصافیه 3ماه قبل ثبت نام کنی حالا با قیمت جدید بهت خودرو بده ، آنهم وقت گل نی !؟
!
!
!