شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۸ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۴
افزایش 13.5 درصدی واردات خودرو در سال حمایت از تولید ملی
۱۱:۲۸ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۴
اجاره خودرو
ورود 10 هزار و 650 خودرو لوکس به کشور

افزایش 13.5 درصدی واردات خودرو در سال حمایت از تولید ملی

پرشین خودرو: دبیر انجمن خودروسازان ایران نسبت به افزایش حجم واردات خودرو در سال حمایت از تولید ملی انتقاد کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در پاییز سال جاری و همزمان با تشدید محدودیت‌های ارزی 10 هزار و 650 دستگاه خودروی لوکس خارجی وارد کشور شده است. رشد 13.5 درصدی واردات خودروهای لوکس در 9 ماهه امسال در شرایطی رخ داده که کشور با کاهش 45 درصدی تولید خودرو روبرو شده است.

بررسی آمار گمرک ایران نشان می دهد که در سه ماهه سوم 1391 بالغ بر 10 هزار و 650 دستگاه خودروی خارجی وارد کشور شده است. همچنین در ماه‌های مهر، آبان و آذر به ترتیب 3941، 4167 و 2542 دستگاه خودروی لوکس وارد کشور شده است.

همچنین آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که همزمان با فرا رسیدن سال نو میلادی روند ورود خودروهای مدل 2013 نیز به کشور آغاز شده است.

این خودروها در شرایطی به کشور وارد می‌شوند که در چند ماهه گذشته به دلیل محدودیت‌های ارزی به وجود آمده حتی واردات دارو و تجهیزات پزشکی هم دچار اختلال شده بود.

احمد نعمت بخش در این باره گفت: در شرایطی که تاکنون ارز مبادله ای به خودروسازان داده نشده است آزادسازی واردات خودروهای کم مصرف زیر 2500 سی سی قطعا اقدام مناسبی نیست.

نعمت بخش افزود: جای تاسف دارد که در مهرماه امسال حجم واردات خودروهای CBU از واردات قطعات منصله بیشتر شده و سوالی که در این خصوص مورد توجه قرار می گیرد این است که چگونه تسهیلات لازم برای واردات خودروها فراهم می شود ولی به قطعات منفصله و قطعات خودرو ، ارزی اختصاص نمی گیرد؟

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
واردات
نظر بینندگان
رضا
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۵
جناب اقای ن ... شما نه فکر مردم هستین نه فکر صنعت کشور فکر جیبتون هستین چرا ارز باید به مواد اولیه اختصاص داده بشه که سمند تولید شه بهتره ماشینهای روز با تکنولوژی روز وارد بشه 408 داره میاد شما هنوز 405 میزنید 208 هم که امد اینقدر یه ماشینا تولید میکنید تا قالبهاش بپوسه والا جلوتونا نگرفته بودن داشتین هنوز پیکان می زدید بماند که وانتش را دارین میزنید
محمد
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۵
امسال كه سال كاهش توليد و كاهش عرضه و افزايش قيمت ماهيانه قيمتها بوده . و توليداته بيكيفيتتون داره از نظر قيمتي برابري ميكنه با ماشين هاي ايمن ،يورو6 و با كيفيت وارداتي كه؟
دانشجو
vote
۹
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۴
تا زمانی که تولید داخلی(مونتاژ داخلی) همین باشه وضع همینه ملت که پولش رو و از اون مهم تر جونش رو از سر راه نیاورده که برای چنین محصولاتی خرج کنه شما ها هم فقط و فقط به فکر خودتونین و بس.
علی
vote
۱۰
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۴
.یکی نیست به این دبیرمحترم بگه بااین مقدارواردات که دربرابرتولیدات به قول شماملی درصدناچیزی روشامل میشه. خودروسازان ملی پوست مصرف کننده روکندن وای بحال وقتیکه همین ناچیزواردات هم قطع بشه.اقای دبیرتمام دنیاحق انتخاب بامشتری است بجزاینجاکه شمابایدتصمیم بگیریدمامصرف کنندگان چی سواربشیم
رضا
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۴
سلام. خواهش میکنم ازتون آقایان مسئول لطفا به شرایط حاضر نگاه کنید و نظر بدید. آخه وقتی ما اینقدر کاهش تولید داریم و قیمت ها اینقدر افزایش پیدا کرده اگه همین چند مورد خودرو هم وارد نشه که قیمت ها سر به آسمان میکشه. بزارید مردم به درد خودشون بسوزن و این حرفها را نزنید چرا که اصلا تو شرایط الان هیچ حمایتی از خودرو سازی نشه بهتره. الان من 206 را 35 میلیون قیمت کردم. آخه به چی باید دلخوشی داشته باشیم که شما دبیر انجمن خودرو سازی این حرف را میزنید. شما فقط میخواهید از هر حرف یا سخنی فقط به نفع خودتون برداشت کنید و صحبت کنید.این خودخواهی خودتونا بیشتر نمایان میکنه. مردم خودشون بهترین قاضی اند.
محمد
vote
۵
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۴
كاهش توليد افزايش الودگي هوا و افزايش قيمتها نجومي اينها رو چي ميگي؟
!
!
!