چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۵
خودرو زره جنگی ندارد!+تصویر
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۵
اجاره خودرو

خودرو زره جنگی ندارد!+تصویر

پرشین خودرو: باز هم انتقاد از خودروهای تولید داخل کشور، در سالی که قرار است حمایت ویژه از تولیدات داخلی شود.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از میهن صنعت، چندی پیش نوک پیکان انتقاد مسئولان پلیس راهنمائی و رانندگی ناجا که به سوی خودروهای تولید داخل نشانه رفته بود و کیفیت پائین و غیراستاندارد بودن خودروهایی نظیر پراید را عامل اصلی تصادفات پرشمار جاده ای اعلام می کرد این بار در یک برنامه زنده تلوزیونی مجری شبکه، پراید را خودرویی ضعیف و غیرمقاوم در مقابل ضربه دانست.

نکته قابل تأمل اینجاست که بیشتر تصاویری که از تصادفات خودرو پراید منتشر شده، مربوط به برخورد این خودرو با کامیون است.

اما سوال اینجاست که آیا این آسیب پیش آمده برای خودرو پراید که در اثر برخورد با خودرو عظیم الجثه همچون کامیون اتفاق میافتد غیرمعقول به نظر میرسد؟

بگذریم از اینکه عده ای دوست دارند این صحنه غیرطبیعی جلوه داده شود، اما به وضوح مشخص است که بر خورد هر خودرو دیگر به صورت مستقیم با کامیون،خودرو مذکور را به چه شکلی در خواهد آورد.

اگر قرار است استناد به چنین تصاویری شود، تصویر زیر هم خودروی پرایدیست که پس از انفجاری که در نزدیک ساختمان امنیت ملی در دمشق رخ داد نسبت به خودروهای کناری خود آسیب چندانی ندید.

به گفته نجفی منش برای آسیب ندیدن بدنه خودرو در چنین تصادفاتی باید زره جنگی ساخت تا خودروها دچار این وضعیت نشوند و این امری غیرممکن است.

خودروهای دیگر هم در چنین تصادفاتی دچار همچین وضعیتی و حتی تلخ تر از این شده اند.

دبیر سابق انجمن قطعه‌سازان افزود: 55 استاندارد برای ساخت خودرو وجود دارد که در هنگام تولید باید رعایت شوند و رعایت نکردن هر یک از آنها باعث توقف تولید آن خودرو خواهد شد.

یکی از این استاندارد ها اجرای تست برخورد و تصادف است تا مقاومت بدنه خودرو در شرایط عادلانه تایید شود.

صنعت خودرو کشور در وضعیت مناسبی به سر نمیبرد و نیاز به حمایت همه جانبه دارد.

صنعتی که به عقیده بسیاری از کارشناسان، صنعت مادر کشور است. در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری سال حمایت از تولید داخلی نامیده شده، از تسهیلاتی که داده نشده بگذریم، نباید از حمایت هایی که می توانیم دریغ کنیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پراید
عکس های مرتبط
1
نظر بینندگان
بابک
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۱/۰۵
خودرو آسیب می بیند ولی سرنشین با کمترین آسیب و زنده خارج می شود حالا شما اگه خورویی بسازید ولی سرنشین در تصادف مرحوم شود و خودرو آسیب نبیند بدرد نمی خورد خودرو وزیر راه یا علی دایی که یادتون خودرو واژگون شد ولی شکر خدا این دو عزیز و همراهان بدون اسیب یا با کمترین آسیب زنده موندند
!
!
!