چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۱ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۷
وقتی پراید 10 میلیونی خاطره می شود!
۱۴:۵۱ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۷
اجاره خودرو

وقتی پراید 10 میلیونی خاطره می شود!

پرشین خودرو: با وجود اینكه چندی پیش بازار خود آرام آرام می‌رفت كه به ثباتی نسبی دست پیدا كند بر هم خوردن برخی معادلات در این میان بار دیگر وضعیت بازار خودرو را آشفته كرد و قیمت‌ها پشت‌بند آن افزایش پیدا كردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، البته آشفته بودن بازار خودرو به یكی، دو ماه اخیر محدود نمی‌شود بلكه بازار خودرو از اسفند ماه سال گذشته وضعیت نامتعادلی را پشت‌سر گذاشته‌است.

نوسان نرخ ارز، خروج برخی شركت‌های خودروسازی بزرگ از كشور، مشكل قطعه‌سازان در پی اجرای نادرست فاز اول هدفمندی همگی دست به دست هم دادند تا بازار خودرو با آشفتگی روبه‌رو شود.

از سوی دیگر موافقت رئیس‌جمهور با قیمت‌گذاری خودرو بر اساس ارز مبادله‌ای و تدوین دستورالعمل این نوع قیمت‌گذاری كه چند روز پیش عملی شد موجب افزایش ۵۰۰هزار تا ۸میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در بازار شده‌است.

جالب‌ترین افزایش قیمتی كه در بازار خودرو اتفاق افتاده رسیدن قیمت پراید به ۱۷ میلیون تومان است. این خودرو كه روزی قیمت ۹ میلیون تومان هم برای آن زیاد و باورنكردنی به نظر می‌رسید حالا تقریبا به دو برابر این قیمت رسیده‌است و گویا خیال كاهش قیمت هم ندارد.

آنطور كه گزارشات نشان می‌دهد پراید در هفته‌ای كه گذشت حدود ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان افزایش پیدا كرده و اكنون به قیمت ۱۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این در حالی‌است كه پیش از این پراید قیمتی برابر با ۱۴ میلیون تومان داشت.

تیبا نیز که تا ۴ روز پیش ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شد روز گذشته به قیمت ۱۸.۵ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شد.

همچنین قیمت تندر ۹۰ مدل E۱ ایران خودرو هم با افزایش قیمت ۲‌میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی به ۲۷.۵ میلیون تومان رسیده و مدل E۲ این خودرو تولید ایران خودرو با افزایش قیمت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی به قیمت ۳۱ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

رانا، جدیدترین محصول ایران‌خودرو هم این روزها به قیمت ۳۰ میلیون تومان رسیده‌است. سمند LX نیز که خودرویی کاملا ملی محسوب می‌شود طی ۴ روز اخیر با افزایش قیمت ۲.۵ میلیون تومانی، به قیمت ۲۴.۵ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

به گزارش اقتصاد ایران آنلاین، البته گفتنی‌است افزایش قیمت خودرو در بازار تنها محدود به خودروهای داخلی نبوده بلکه خودروهای خارجی نیز طی ۲ تا ۳ روز اخیر افزایش قیمت قابل توجهی را داشته‌اند.

برای مثال قیمت هر دستگاه کرولا در بازار با رشد ۲ میلیون تومانی به ۹۵ میلیون تومان رسیده و این افزایش قیمت در مورد یاریس هاچ‌بک نیز ۳ میلیون تومان بوده که در حال حاضر ۷۸ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت اپتیما، محصول شرکت کیا نیز با افزایش ۳ میلیون تومانی طی ۴ روز اخیر به ۱۳۳ میلیون تومان رسیده است. این رشد قیمت در مورد اسپورتیج ۲۴۰۰ سی‌سی حدود دو میلیون تومان بوده که قیمت این خودرو را به ۱۴۲ میلیون تومان رسانده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پراید
نظر بینندگان
!
!
!