یكشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۵:۲۰ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۷
دلالان خودرو رانت اطلاعاتی دارند
۱۵:۲۰ | ۱۳۹۱/۱۱/۰۷
اجاره خودرو

دلالان خودرو رانت اطلاعاتی دارند

پرشین خودرو: دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دلالان خودرو با استفاده از رانت اطلاعاتی پولی را که در بازار ارز داشتند به بازار خودرو وارد کردند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از قدس آنلاین، سید محمد بیاتیان اظهار کرد: وضعیت فعلی بازار خودرو ناشی از چند عامل است که هر یک به شکلی بر این وضع اشفته قیمت خودرو تاثیر گذاشته اند.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: دولت قرار بود 2هزار میلیارد تومان به خودرو سازان یارانه بلاعوض بدهد که به دلایل موجه و غیرموجه این اقدام را انجام نداد و همین امر باعث شد خودروسازان نتوانند بدهی خود را به قطعه سازان بدهند و همین امر باعث شد قطعه سازان از دادن قطعه خودداری کنند و عدم عرضه خودرو در بازار باعث افزایش قیمت شد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع مجلس در ادامه افزود: در همین مدت بالا رفتن قیمت ارز باعث شد در حالیکه برخی خودروها نیازی هم به ارز نداشتند بهانه ای پیدا کنند و قیمت خودرو خود را بالا ببرند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت کارخانه با بازار تفاوت فاحشی دارد که بایستی نهادهای نظارتی مثل تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی برخورد قاطع نسبت به این مساله نمایند تا حاشیه سود دلالان از بین برود.

این نماینده مجلس نفوذ سیاسیون در صنعت خودرو را عامل عدم رشد این صنعت دانست و افزود: در حال حاضر بدون هیچ گونه دلیل منطقی قیمت خودرو به ساعت افزایش پیدا می کند.

وی استفاده از ارز مبادله ای برای خودرو را جفا به مردم خواند و افزود: این افزایش بیش از اندازه به ضرر این صنعت است.

برچسب ها:
دلالان
نظر بینندگان
!
!
!