شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۱ | ۱۳۹۱/۱۱/۱۴
واکنش انجمن خودروسازان به مصوبه جدید قیمت گذاری
۱۱:۱۱ | ۱۳۹۱/۱۱/۱۴
اجاره خودرو
نعمت بخش:رانت از بین می رود، میرخانی:امید چندانی به افزایش عرضه نخواهد بود

واکنش انجمن خودروسازان به مصوبه جدید قیمت گذاری

پرشین خودرو: دبیر انجمن خودروسازان ایران معتقد است که با مصوبه جدید تعیین قیمت، قیمت‌های غیرواقعی در بازار خودرو متعادل شده و جلوی تداوم ضرر و زیان خودروسازان گرفته می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمد نعمت‌بخش شرکت‌های خودروساز تاکنون به دلیل ضرر و زیان بالا تنها نسبت به تحویل خودروهای پیش فروش شده اقدام می‌کردند اما پس از این با افزایش عرضه محصولات و فروش تحویل فوری برای خودروهایی که تعهدات معوق ندارند، شاهد متعادل شدن قیمت‌های غیرواقعی بازار خودرو خواهیم بود.

وی اظهار کرد: با تصویب وزرای عضو کارگروه کنترل بازار، خودروسازان مجازند با هماهنگی سازمان حمایت نسبت به فروش محصولات سواری و وانت به قیمت تجاری (حدفاصل قیمت بازار آزاد و قیمت محاسباتی سازمان حمایت براساس نرخ ارز مبادلاتی) اقدام کنند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران افزود: وزیران عضو کارگروه کنترل بازار در این مصوبه از خودروسازان خواسته‌اند تا نسبت به افزایش تولید و عرضه محصولات در حدی که بازار خودروهای داخلی به تعادل برسد اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در این مصوبه قید شده که خودروسازان موظفند 95 درصد وجوه حاصل از مابه‌التفاوت قیمت محاسباتی و تجاری خودروها را در هر دوره سه ماهه به حساب خزانه‌داری واریز کنند، خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این مصوبه شاهد از بین رفتن رانت فعلی در بازار خودرو و به تعادل رسیدن قیمت‌ها خواهیم بود.

اما در حالی که دبیر انجمن خودروسازان ایران از مصوبه جدید تعیین قیمت خودرواستقبال می کند، مشاور این انجمن معتقد است که مصوبه جدید قیمت‌گذاری خودرو به حل مشکلات متعدد خودروسازان کمکی نخواهد کرد.

داوود میرخانی رشتی اظهار کرد: در مصوبه‌ جدید قیمت‌گذاری قید شده که مابه‌التفاوت قیمت محاسباتی و تجاری خودروها باید به حساب خزانه واریز شود.

وی با بیان اینکه به این ترتیب پول ناشی از مابه‌التفاوت این دو نرخ به جیب خودروسازان نخواهد رفت، خاطرنشان کرد: این مصوبه بر ادامه‌ قیمت‌گذاری از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان تاکید کرده است در حالی که این سازمان تمام هزینه‌های تولید خودرو را در محاسبات خود مدنظر قرار نمی‌دهد.

مشاور انجمن خودروسازان ایران به ایسنا گفت: در این شرایط مردم فکر می‌کنند پول ناشی از افزایش قیمت خودرو در بازار نصیب خودروساز می‌شود در حالی که اینگونه نبوده و خودروسازان تنها نقش واسط برای اخذ پول و واریز آن به حساب خزانه‌داری را خواهند داشت.

میرخانی رشتی در پاسخ به اینکه آیا با ابلاغ این مصوبه و افزایش عرضه‌ خودرو می‌توان به کاهش قیمت‌های غیرواقعی در بازار این محصول امیدوار بود، تصریح کرد: برخی از قیمت‌های فعلی در بازار کاذب بوده و باید کاهش یابد. البته تا زمانیکه مشکلات ریشه‌ای صنعت خودرو از جمله تامین ارز و تسهیلات حل نشود امید چندانی به افزایش عرضه نخواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
مخالف افزایش قیمت
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
ما خودیم مقصریم یکماه هیچکی طرف خرید خودرو نره ببینیم این خودرو سازان ماشینیاشونو به کی میاندارند
درحسرت
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
خدایا مرگم یادم نکرد خدایا بکش مارا از دست این ....
reza
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
تمام این بازی رسانه ها و خودروسازان برای گرانی خودرو بود کسی به فکر خریدار نیست تا الان مردم فکر می کردن دولت در فکر سر و سامان دادن به وضعیت بازاره، نگو به فکر جیبشه باید ارزش پول ملت که ماهاست توی جیبشون خوابیده رو هم به دلار حساب کنند ، به ارزش دلار همون زمانی که از مردم پول گرفتن
محمد
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
آیا دولت و خودروسازان با این قیمت های تحمیلی که بلا بر سر مردم و مصرف کننده ها ایجاد کردند راضی می شوند
سهراب
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
دوستان متوجه نشدید کار از دستشان خارج شده وبه قول هایی که دولت داده چون نمی تواند عمل کند مثلآ همین دادن یارانه ها پس باید یک جوری تامین شود یکی از راههای راحت همین است وقتی خیلی راحت می گویند ارز مبادلاتی نتیجه اش همین میشود تازه الان خوب است شما مطمئن باشد سال آینده پراید قیمتش 20 میلیون است
علی
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
دستشون درد نکنه
amin
vote
۱۸
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
همه به فکر جیب خویشند هیچکس به فکر مصرف کننده بیچاره نیست
.
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
نشان این ضرب المثل است که خود کرده را تدبیر نیست.
رضا
vote
۱۳
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
متاسفانه با توجه به عدم پیگرد قانونی و مصونیت اهنین خودروسازان با افزایش قیمت خودرو پیش خرید کنندگان نیز شامل این افزایش قیمت میشوند واین در حالیست که استرداد پیش پرداخت به مشتری همان مبلغ دریافتی میباشد که ارزش خود را از دست داده است
پیمان سلیمانی
vote
۱۰
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
با سلام متاسفانه خودروسازان و دلالان یک هدف را دنبال می کنند آنهم سود بیشتر از طریق فشار بر مصرف کننده بی نوا تصویب قوانینی مانند ممنوعیت انتقال و فروش خودرو تا یک سال برای جلوگیری از خرید توسط دلالان و...می تواند خودرو وبازار آن را نجات دهد اما تنها راه افزایش عرضه است خواهشمند است با توجه به اشتباه بودن مصوبه جدید دولت پیگیری فرمایید این مصوبه خلاف قانون و حتی شرع می باشد پیمان سلیمانی کارشناس ارشد اقتصاد و مدیریت
حسین
vote
۱۵
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
دولت وخودروسازان با این تصمیم بیشترین ضربه را به مردم و مصرف کننده زدند..........که دراین صورت تعرفه واردات صد در صد باید صفر شود تا جلوی خیانت گرفته شود.
مصرف كننده
vote
۱۱
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
باز هم یک متن سراسر دروغ چرا اینا شرم نمیکن نمیدونم
احمد
vote
۱۱
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
ببنديد كارخونه ها رو راحت كنيد خودتونو.هرچي هم نياز داشتين وارد ميكنين
نیما
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
دولت با این کا علنا اعلام کرد که :(چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است مگر ما از دلالها کمتریم خودمان این رانت را میخوریم ویک آب هم روش)گور ....... خودرو ساز ومصرف کنندگان محترم !!!!!!
علی
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
باز هم این اقایان راضی نیستند!!!!
آرین
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۴
پس بگو همه این بازیها برای پر کردن جیب دولت بوده و بس
!
!
!