سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۶ | ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
شرایط سخت فعلی علت گرانی خودرو
۱۴:۴۶ | ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
اجاره خودرو

شرایط سخت فعلی علت گرانی خودرو

پرشین خودرو: دبیر انجمن قطعه سازان گفت: شرایط سخت کسب و کار باعث افزایش قیمت خودرو شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، ساسان قربانی در گفتگو با مرتضی حیدری مجری برنامه پایش گفت: شما در برنامه بر قیمت خودرو و افزایش آن تمرکز کردید ولی اصلا اشاره نکردید که چه عواملی باعث افزایش قیمت خودرو شده است.

وی افزود: کاش اشاره می کردید که ارزش پول ملی سه برابر کاهش یافته، قیمت ارز سه برابر شده، همچنین وضعیت قیمت مواد اولیه مانند پارچه، آلومینیو و مواد پلیمری بکار رفته در صنعت خودرو سازی چند برابر افزایش یافته است.

دبیر انجمن قطعه سازان گفت: ما نباید خود را با یک کشور پیشرفته صنعتی مقایشه بکنیم، شرایط کسب و کار در یک کشور پیشرفته صنعتی بسیار راحتر از شرایط کسب و کار در کشور ما است. فراموش نکنیم که ما در شرایط سخت تحریم هستیم و غرب با تمام امکانات خود بسیج شده است که به تولید ما ضربه بزند.

وی افزود: به طور مثال در یک کشور پیشرفته صنعتی بدون پیش پرداخت گشایش اعتبار صورت می گیرد در صورتی که در کشور ما با 130 درصد گشایش اعتبار انجام می گیرد، یعنی تمام نقدینگی صنعت خودرو سازی را همین گشایش اعتبار می بلعد. سی درصد محصول تمام شده را قطعات وارداتی و یا ساخت داخل تشکیل می دهد.

دبیر انجمن قطعه سازان گفت: اکنون سود بانکی در دنیا 2 درصد است در صورتی که بهره بانکی در کشور ما 30 درصد است و اکنون تولید کنندگان خودرو ما در فشار هستند، اگر یکی از پارامترهایی که تولید کننده خودرو ما با آن درگیر است اگر برای یک تولید کننده غربی اتفاق بیفتند و یک هفته ای ارزش پولش سه برابر کاهش یابد مطمئن باشید نابود می شود.

قربانی تصریح کرد: ما باید مشکلات کسب و کار خود را ببنیم، چرا کسی نمی پرسد که گمرک و سیستم های کنترلی ما چه مشکلاتی برای خودروسازان به وجود آورده اند. شرایط سخت کسب و کار باعث افزایش قیمت خودرو شده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قطعه سازان
نظر بینندگان
!
!
!