چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۰ | ۱۳۹۱/۱۱/۱۸
جزئیات تعهدات خودروسازان با مصوبه جدید
۰۹:۳۰ | ۱۳۹۱/۱۱/۱۸
اجاره خودرو

جزئیات تعهدات خودروسازان با مصوبه جدید

پرشین خودرو: مدیرکل دفتر ماشین‌سازی و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح جزئیات تعهدات خودروسازان در شیوه قیمت‌گذاری جدید خودرو گفت: ارایه تصویر فیش‌های واریزی مابه‌التفاوت از سوی خودروسازان به خزانه الزامی است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از مهر، کیومرث فروتنی با اشاره به تعهداتی که خودروسازان در قبال بالا بردن قیمت و محاسبه نرخ خودرو با ارز مبادله‌ای به دولت داده‌اند، گفت: خودروسازان باید در ازای محاسبه قیمت خودرو با ارز مبادلاتی، آمار و اطلاعات تولید، عرضه و پیش‌فروش را به دولت ارایه کنند.

مدیرکل دفتر ماشین‌سازی و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس مصوبه جدید دولت، خودروسازان مکلف شده‌اند تا تصویر فیش‌های واریزی مابه‌التفاوت نرخ محاسباتی با نرخ تجاری به خزانه را به همراه تمامی اسناد به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارایه دهند.

وی تصریح کرد: بر این اساس، خودروسازان مکلف شده‌اند که افزایش تولید و عرضه خودرو را به گونه‌ای صورت دهند که بازار خودرو داخلی به تعادل برسد و کاهش تدریجی قیمت تجاری فروش خودرو نیز ظرف 6 ماه به نحوی صورت گیرد که نرخ تجاری به نرخ محاسباتی نزدیک شود.

به گفته فروتنی، سامانه معاملات قابل پیگیری خودرو راه‌اندازی خواهد شد و تمامی معاملات باید در آن به ثبت رسد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مصوبه جدید
نظر بینندگان
هاج و واج
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۳
همه چی شده ایران خودرو!سایپا! ته اونم میره جیب خزانه!مصرف کننده هم بره بمیره دیگه!؟حالا که قیمت ها رو 100درصد بردن بالا میگن به تعهداتمون عمل می کنیم!تا چند روز قبل که مینالیدن این دو ابر خودرو ساز جهان!!!
علیاری
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۲
آخه تاوان این بی سوادی و نادانی شما را ما ثبت نامی های با موعد تحویل بهمن و اسفند باید پس دهیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علي
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۱/۱۸
واقعا جاي خجالت است براي دولت كه ارزش ريال را به نزديك صفر رسانده و حالا با ظلم و تعدي از كساني كه ثبت نام خودرو كرده اند مي خواهد جبران اشتباهات خودش كند.
!
!
!