شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۴ | ۱۳۹۱/۱۱/۲۴
بساط حواله‌های 500 تایی خودرو برچیده می شود
۰۹:۴۴ | ۱۳۹۱/۱۱/۲۴
اجاره خودرو
خودرو قیمت رسمی ندارد!

بساط حواله‌های 500 تایی خودرو برچیده می شود

پرشین خودرو: عضو کمیته خودرو با اشاره به دلایل گرانی‌های اخیر خودرو در بازار، گفت: علت این گرانی‌ها عدم تامین قطعات و به صرفه نبودن تولید برای خودروسازان بود که هم‌اکنون بخشی از این معضل برطرف شده است، ضمن اینکه اگر دولت ورود نمی‌کرد، باید به دنبال قیمت خودرو در بازار می‌دویدیم.

به گزارش «پرشین خودرو»، شهرام میرآخورلو گفت: مطابق با بندی از مصوبه جدید دولت، خودروسازان مجازند که قیمتهای خود را بر مبنای قیمت ارز مبادله‌ای محاسبه کرده و نیز قیمت خود را به نرخ تجاری خودرو یعنی حدفاصل قیمت‌های آزاد و قیمت‌های محاسباتی تعیین کنند.

عضو کمیته خودرو افزود: در این میان، بازار نمی‌تواند با قیمت بازی کند، چراکه روح این مصوبه این است که فضای دلالی را از بین ببرد،ضمن اینکه اگر در عمل، خودروساز تولید خود را به میزان نیاز بازار برساند که البته این موضوع به عنوان یکی از شروط تعهداتی است که باید به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کنند که چقدر افزایش تولید خواهد داشت و برنامه تولید خود را به سازمان اعلام کند، به طور قطع قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.

وی در خصوص دلایل گرانی‌های اخیر خودرو در بازار تصریح کرد: خودروساز از زاویه اینکه بر روی تولیدات خود زیان می‌داد، عرضه را کم کرده بود که خود این عامل باعث می‌شد که عرضه مستمر داشته باشد و قیمت نیز بر اساس حاشیه بازار تعیین شود، ضمن اینکه عملا واسطه و دلالان، تا به حال در قیمت برخی از خودروها جولان می‌دادند.

به گفته میرآخورلو، هم اکنون قیمت رسمی خودرو وجود ندارد و قیمتها به نرخ‌های تجاری که خودروسازان اعلام کرده و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تعیین کرده است، در بازار اعمال می‌شود.

به گزارش مهر، وی اظهار داشت: در گام اول این مصوبه، تلاش شده تا فضای دلالی ایجاد شده را از میان برداریم به این معنا که اجازه ندهیم شرکت ضرر کند؛ در این صورت خودروساز نیز عرضه را افزایش خواهد داد؛ این در شرایطی است که فشارهای اقتصادی و تحریم سبب شده بود تا خودروسازان قطعات را به موقع تامین نکنند و از سوی دیگر، به دلیل محاسبه نرخ‌ها از سوی دولت، تولید برای خودروساز صرفه اقتصادی نداشته باشد.

میراخورلو گفت: هم اکنون که قیمتها به نرخ محاسباتی تعیین می‌شود، خودروسازان شیفت کاری خود را افزایش خواهند داد و دست دلالان نیز از بازار کوتاه می‌شود، ضمن اینکه بساط حواله‌های 200 و 500 تایی خودرو و نیز رانت‌های فروش حواله‌های 500 هزار تومانی نیز از میان برداشته خواهد شد.

به اعتقاد وی، اگر قرار بود که مجدد، افزایش قیمت خودرو به صورت پلکانی و با افزایش 10 تا 15 درصدی باشد، در بازار به واسطه عدم استمرار عرضه، باید به دنبال قیمت در بازار می‌دویدیم؛ به همین دلیل بود که دولت ورود یافت.

عضو کمیته خودرو در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد که عرضه خودروسازان در بازار به میزان کافی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: یکی از شروط تعهدات ارایه برنامه یکساله تولید است که در این برنامه وضعیت تولید مشخص باشد، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز قرار است که بازار را پایش و تخلفات را شناسایی کند.

وی اظهار داشت: به طور قطع، راز موفقیت این مصوبه استمرار عرضه است؛ به این معنا که اگر عرضه به موقع خودرو صورت نگیرد، شرایط را به مراتب بدتر خواهیم داشت؛ خودروسازان تضمین داده‌اند که بازار را تضمین کنند.

میرآخورلو گفت: به طور قطع اگر افرادی به عنوان سرمایه گذاری وارد بازار خرید خودرو شوند، به طور قطع ضرر خواهند کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
هیچکس
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۵
......... کافر همه رو به کیش خود پندارد
shahram
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۴
وقتی 90 در صد خودرو های صفر خریداری شده دوباره فروخته میشود وقتی گارگر بنا و پزشکو جراح و حتی خانمهای خانه دار ماشین ثبتنام میکننو میفروشن تا پول های باد اورده رو ثروت اندوزی کنند بعدم جالبه حمینا مینالن هی برای رد گم کنی توپو میندازن توزمین خودرو ساز حالا دیگه اون پولای باد ادورده رو خودرو ساز خودش میخوره دیگه پول مفتو وحروم تموم شد دیگه فیلم بازی نکنین فقط دلم برای اون ده در صد مصرف کننده واقعی میسوزه البته نه اونایی که سه چهار تا ماشین دارن بازم طمع دارن دیگه دلالیسم بد جوری تو همه رسوخ کرده دیگه همه دلال شدن نمیدونم تا کی میخواهیم دلال بازی کنیم پس کی میخواهیم مثل انسان زندگی کنیم به قول دایی کجای دنیا!!!! ما این همه دلال داریم
هیچکس
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۴
میرآخورلو گفت: به طور قطع اگر افرادی به عنوان سرمایه گذاری وارد بازار خرید خودرو شوند، به طور قطع ضرر خواهند کرد. تو گفتی منم باور کردم هرکی بیاد تو این بازار ضرر نمی کنه چه جوری خودت تو این بازار دست داری ضرر نکردی از این افزایش قیمت که خودت دادی خودتم سود کردی ما رو ... فرض کردی
ناشناس
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۴
دیشب بنده اخبار شنیدم که از فردا یعنی امروز ثبت نام برای 206 اس دی مدل v8 و رانا شروع میشه ! تازه قیمت این دوتا ماشین هم خیلی افتضاحه! همون 206 به قیمت 32/00000 میلییون و رانا به قیمت 36 /00000میلیون ! خدایی قیمت این دوتا ماشین اصلن خوب نیست ! بعید میدونم تا امروز کسی رفته باشه 206 و رانا ثبت نام کرده باشه؟؟
علی
vote
۹
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۴
خدایش این اقا عقل کل سازمانه! بهترین دلیل برای افزایش خودرو ارائه کرده!
شیرفرهاد برره
vote
۱۶
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۴
این حرفهای بی ریط اقا میر یه طرف ! قیمت 18 میلیونی پراید طرف دیگه!آخه تو خودت حاضری 18 میلیون پول بریزی دور برای پراید !!
هموطن
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۴
تناقض و باز هم تناقض ... تصمیمات کیلویی و بدون پشتوانه علمی ... بابا اول عرضه رو افزایش بده بعد به فکر قطع کردن دست دلالا بیفد ... حداقل با مردم روراست باشید . بعد از افزایش قیمتها در مهر ماه (مرحله 2) ، مسئولین وزارت صنعت اعلام کردن تا آخر سال افزایش قیمت نخواهیم داشت ، با این حرفا ما رفتیم ال 90 پیش خرید کردیم با موعد تحویل فروردین 92 ، آخه 15000000 افزایش یبارکی ! کی باور می کرد ... یکم انصاف داشته باشد . لااقل پیش فروشیهای قبل بهمن رو هم با همون قیمتای قبلی حساب کنید . بخدا ظلمه ....
97
vote
۱۲
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۴
سالی که نکوست از بهارش پیداست.تا جایی که دولت و خودروساز بفکر جیب خود باشند مطمعناً وضع از این بهتر نخواهد بود.
hg
vote
۱۳
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۴
واقعا شرم آوره قیمت خودرو از 6ماه پیش تا الان 2.5برابر کردند حالا می خوان بازارو کنترل کنند عجب خدمتگذارانی هستند مسئولین شرکت های خودرو سازی دست سازمان حمایت هم درد نکنه
!
!
!