سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۱ | ۱۳۹۱/۱۱/۲۵
هم قیمت خودرو آزاد شود هم وارداتش
۰۹:۵۱ | ۱۳۹۱/۱۱/۲۵
اجاره خودرو

هم قیمت خودرو آزاد شود هم وارداتش

پرشین خودرو: تعرفه واردات یکی‌ از ابزارهای متعارف ایجاد انحصار در بخش‌های مختلف اقتصادی است.

به گزارش «پرشین خودرو»، روزنامه دنیای اقتصاد در سرمقاله امروز خود نوشت: دیروز مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را ابلاغ کردند.

بند پایانی و بیست و سوم این ابلاغیه، عبارت است از یک عبارت موجز ولی بسیار طلایی و خردمندانه: جلوگیری از ایجاد انحصار در چرخه تولید و تجارت تا مصرف.

این رویکرد انحصارزدایی می‌‌تواند کلید وضعیت به ظاهر غامض بازار خودرو و بسیاری بازارهای دیگر باشد.

تعرفه واردات یکی‌از ابزارهای متعارف ایجاد انحصار در بخش‌های مختلف اقتصادی است که اگرچه در سال‌های گذشته موضوعیت داشت، اما در یک‌سال اخیر به‌دلیل تعدیل قابل توجه نرخ ارز فلسفه وجودی آن به‌شدت زیر سوال رفته‌ است. مهم‌ترین ویژگی سال‌های دهه 80 ثبات نرخ ارز و جا ماندن آن از تورم ده‌سال گذشته بود.

در شرایطی که برای یک دهه سطح عمومی قیمت‌ها در حال افزایش بود، اما نرخ ارز به دلیل تزریق دلارهای نفتی به اقتصاد، تثبیت شده بود.

این وضعیت باعث شده بود که نه تنها صنعت خودروی ما قدرت رقابت با تولیدات جهانی را نداشته باشد، بلکه در سال‌های اخیر وضعیت به جایی رسیده‌ بود که حتی واردات مبل و جوجه یک‌روزه هم صرفه اقتصادی پیدا کرده بود و حتی برخی کارخانه‌های داخلی، رب و سس خود را نیز در خارج از کشور تولید و سپس وارد می‌کردند!

طبیعی است که در این شرایط صنعت خودرو قدرت رقابت با تولیدات جهانی را نداشت؛ اما از سال گذشته که عملا قیمت ارز سه برابر شده این وضعیت کاملا تغییر کرده‌است.

سیاست غلط تقویت مصنوعی پول ملی و پایین نگه داشتن نرخ ارز پایان یافته‌ است و حال صنایع داخلی از قدرت رقابتی برخوردارند. در این شرایط بهترین سیاست حمایتی از تولید ملی و خودروسازان این است که قیمت خودرو آزاد شود تا خودروسازان بتوانند بر مبنای هزینه تمام شده فعالیت کنند؛ در عین حال تعرفه واردات خودرو نیز حذف شده یا شدیدا کاهش یابد تا ضمن پرهیز از اجحاف در حق مصرف‌کننده، تولیدکننده داخلی خود را در معرض رقابت و الزام به کاهش هزینه‌های تولید بداند.

صدای ناهنجار فعلی بازار خودرو ناشی از نواختن شیپور از سر گشاد آن است. به جای اینکه از بازار خودرو انحصارزدایی شود و در عین حال قیمت‌ها آزاد شوند، شرایط انحصاری برای خودروسازان داخلی ایجاد کرده‌ایم و سعی داریم با قیمت‌گذاری دستوری بازار را کنترل کنیم!

خلاصه چاره کار برای بازار خودرو و بسیاری بازارهای دیگر، همان بند پایانی ابلاغیه مقام معظم رهبری است یعنی جلوگیری از ایجاد انحصار در چرخه تولید و تجارت تا مصرف.

در راستای ابلاغیه مذکور دولت مکلف شده است تا برای تسریع در عملیاتی کردن این سیاست‌ها در کمترین زمان ممکن، راهکارها را تنظیم کرده و پیگیری‌های قانونی را انجام دهد؛ بنابراین دولت به جای مقابله با خودروسازان و سعی در تحمیل قیمت بر آنها می‌تواند در در کمترین زمان اولا نسبت به آزادسازی قیمت خودرو و ثانیا کاهش قابل‌ملاحظه تعرفه واردات خودرو اقدام کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
ناشناس
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۸
خواهشا بزارین مردم ماشین بهتر و راحتر و با هزینه کمتر بخرن به خدا بیشتر مردم دوست دارن که بتونن ماشین بهتر بخرن و سوار شن
دانشجو
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۸
خیلی جالبه همه می دونن باید چه کار کنن و راهکار چیه اما کسی کاری نمی کنه، حتی حرف کسانی که باید گوش کنند رو نمی کنن بابا جلوی انحصاری شدن کالاها باید گرفته بشه و همه می دونن که باید تعرقه ها رو بردارین و واردات رو بدون هیچ محدودیت یا لااقل برای اونهایی که اجازه پلاک شدن دارن آزاد کنین اما کو گوش شنوا مرد کهن می خواهد.
آرین
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۵
ما همیشه یجای کارمون باید بلنگه یارانه رو بر میدارن قیمت ها رو جهانی میکنن ولی دستمزد همون دستمزد قدیمه ماشین انحصاری به قیمت دلاره ولی دستمزد ریاله
آرین
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۵
تنها راه نجات صنعت خودرو به اشتراک گذاری سهام خودرو ساز با خودرو سازهای بزرگ دنیا و آزاد سازی قیمت و برداشتن تعرفه گمرکی هست بس
محمد
vote
۳
vote
۱۳۹۱/۱۱/۲۵
حضرت آقا درود خدا برشما
!
!
!