سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۹ | ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
سیاست دولت آزادسازی خودرو است
۱۳:۴۹ | ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
اجاره خودرو

سیاست دولت آزادسازی خودرو است

پرشین خودرو: سخنگوی كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اعلام این كه شاهد به هم ریختگی قیمت‌ها هستیم و ضابطه شخصی بر بازار به ویژه بازار خودرو به چشم نمی‌خورد، گفت: به نظر می رسد سیاست دولت، آزادسازی قیمت خودرو است.

به گزارش «پرشین خودرو»، روح ا... عباس‌پور افزود: آزادسازی قیمت خودرو به عنوان یك هدف عمدتاً با در نظر گرفتن قیمت های حاشیه بازار دنبال می‌شود و البته این موضوع در صنعت خودروی كشور و كنترل بازار اصلاً اتفاق خوبی نیست.

وی با اشاره به این كه چند عامل باعث افزایش قیمت خودرو شده، اظهار كرد: یكی از دلایل بحث مواد اولیه است كه بخشی از این مواد در شركت های دولتی تولید می‌شوند كه در این زمینه باید بررسی جدی صورت گیرد چرا كه محصولات این شركت‌ها با وجود تولید در داخل افزایش قیمت داشته‌اند و این موضوع نگرانی‌ها در باره تولید ملی را افزایش داده است. عباس پور با بیان این كه عامل دیگر در زمینه مشكلات بازار خودرو بحث نرخ ارز است، تصریح كرد: افزایش نرخ ارز سبب شده بسیاری از صاحبان منابع مالی به جای تزریق نقدینگی خود به سمت تولید از جمله تولید خودرو، این منابع را به سمت بازار ارز سوق دهند و این یكی دیگر از دلایل افزایش قیمت خودرو است.

وی با تأكید بر این كه در این میان یك بحث طولانی و ریشه‌دار وجود دارد و آن این است كه خودروسازان مشكلات اساسی دارند، اضافه كرد: به عنوان نمونه زنجیره‌ تأمین و تولید خودرو معیوب است و این زنجیره معیوب بر فعالیت تولیدكنندگان خودرو به شدت تأثیر گذاشته است.

سخنگوی كمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان كرد: متأسفانه دولت در زمینه قیمت خودرو موفق نبوده و همین موضوع كنترل بازار خودرو را با مشكلات جدی مواجه كرده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آزادسازی
نظر بینندگان
!
!
!