شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۰ | ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
هنگام رانندگی چرت بزنید!
۱۱:۲۰ | ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
اجاره خودرو

هنگام رانندگی چرت بزنید!

پرشین خودرو: بسیاری از تصادف ها در اثر خواب آلودگی و یک چرت کوتاه راننده بروز می کنند. پیش از آن که خودروهای بدون نیاز به راننده فراگیر شوند، فناوری روباتیک با هزینه های کمتر هم می تواند در حل مشکل چرت زدن راننده مؤثر واقع شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، دانشمندان دانشگاه آکسفورد روی یک فناوری با نام «خودران» کار می کنند که در بخشی از مسافت، به راننده کمک می کند تا چرتی بزند بدون آن که نیاز به توقف خودرو باشد. برای این کار خودروها علاوه بر مسیریاب، به دوربین هایی مجهز هستند که مراقب اطراف خودرو است.

البته این فناوری با فناوری خودروهای بدون راننده متفاوت است و فقط در حد کمک به راننده است. در این فناوری یک آی پد روی داشبورد نصب می شود و بخش کوچکی از مسیر راننده به خودرو فرمان می دهد که با حفظ مراقبت به حرکت ادامه بدهد بدون آن که نیاز به کنترل راننده باشد. با یک ترمز همه اختیار از دست ربات ها و حسگرها خارج شده و به دستان خود راننده باز می گردد.

این فناوری بیشتر به درد مسیرهای تکراری و بدون دردسر می خورد و نیاز به هوشیاری خیلی زیاد ندارد در ضمن وسایل مورد نیاز این فناوری در حال ارزان شدن است و به تدریج تولید انبوه آن برای خودروهای عادی هم امکان پذیر می شود. برخی از ایده ها فقط در حد تحقیق باقی می مانند اما برخی از فناوری ها به استاندارد تبدیل می شوند تبدیل شدن یک ایده به عمل بستگی زیادی به استقبال مردم دارد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
محقق
نظر بینندگان
!
!
!