شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۳ | ۱۳۹۱/۱۱/۳۰
سرگردانی مردم در ترافیک کیلومتری
۱۲:۵۳ | ۱۳۹۱/۱۱/۳۰
اجاره خودرو

سرگردانی مردم در ترافیک کیلومتری

پرشین خودرو: چندی پیش پایه‌های پل حدوداً ۲۰ساله کن با باریدن باران شسته شد. خیابان‌های اطراف این پل مدت‌هاست مسدود شده و ترافیک کیلومتری موجب بروز مشکلات فراوانی برای مردم شده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، مدتی پیش به‌دنبال بارندگی‌های اخیر در تهران، پایه‌های حدوداٌ 20 ساله پلی در مسیر رودخانه کن (در محل تقاطع بزرگراه فتح)دچار آسیب‌دیدگی شد و در حال حاضر مسئولان در حال ساخت پلی در این محدوده هستند.

ترافیک در این محدوده بیداد می کند و شهروندان باید ساعت‌ها در ترافیک بماند.

برای رفع این مشکل قرار است پل فلزی نصب شود ابتدا سازه موقت نصب شده و سپس سازه دائم نصب خواهد شد.عملیات عمرانی در این محدوده و بسته شدن برخی از مسیرها باعث بروز مشکلاتی برای مردم شده است.

کریمی یکی از شهروندان گفت که پل جدید که نصب شده خیابان باریک‌تر شده و تردد به سختی انجام می‌شود.

یکی دیگر از شهروندان گفت که اگر لاین کندرو طرف دیگر پل باز شود بار ترافیک کم می شود.

بر اساس این گزارش، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس راهور تهران گفت که بعید است پل کن تا عید دوباره زیر بار ترافیکی برود.

رئیس پلیس راهور تهران افزود: دور برگردانی نیز احداث شده است که برای دسترسی محلی به خیابان‌های زرند و محدوده شیر پاستوریزه هم‌اکنون از آن استفاده می‌شود.

بر اساس این گزارش، غلامرضا احمدی قائم مقام شهردار منطقه 9 از بازگشایی بزرگراه فتح به سمت غرب در محدوده پل کن خبر داد و گفت: بر اساس تدابیر ویژه و با هماهنگی پلیس راهور غرب تهران مسیر شرق به غرب بزرگراه فتح بر روی پل کنار گذر شمالی آزادسازی شد.

وی ادامه داد: تمامی برنامه ریزی ها در راستای سهولت تردد شهروندان و کاسته شدن بار ترافیکی از مسیرهای جایگزین صورت گرفته و از این پس رانندگان می توانند از طریق این مسیر به سمت کرج تردد کنند.

قائم مقام شهردار منطقه 9 خاطرنشان کرد: تمامی ساز و کارها جهت احیا این محور مواصلاتی در غرب تهران فراهم شده و بطور قطع و در کوتاهترین زمان ممکن مسیرهای جایگزین با هماهنگی پلیس راهور به اطلاع شهروندان سطح محدوده خواهد رسید.

حسین طلا نماینده مردم تهران در این باره گفت که عملیات ترمیم و باز‌سازی این پل با سرعت در حال انجام است.

به گفته طلا، گره ترافیکی به وجود آمده در این مسیر به جاده مخصوص و اتوبان فتح هدایت شده و مردم را ساعت‌ها معطل می‌کند.

طلا با اشاره به شسته شدن پایه‌های پل کن در استان تهران گفت: مسدود کردن این مسیر برای حال مردم انجام شده زیرا این پل دیگر مستحکم نبوده و هر لحظه امکان ریزش آن وجود دارد.

وی با بیان این مطلب که حفظ جان مردم از هر چیزی مهم‌تر است افزود: نیاز است که ترمیم و بازسازی‌ پل کن با دقت بیشتری از سوی مسئولان انجام شود.

نماینده مردم تهران گفت که بلافاصله پس از وقوع حادثه، انسداد مسیر در هر دو سوی پل صورت گرفت و با پیگیری پلیس راهور منطقه نسبت به کنترل تردد خودرو ها و احداث مسیرهای جایگزین اقدام شد.

طلا یادآور شد: مسئولان اجرایی و شهرداری به شدت پی‌گیر امور بوده و امید است هرچه سریع‌تر عملیات بازسازی این پل به پایان برسد.

وی تصریح کرد مسئولان باید هر‌چه سریع‌تر بازسازی پل کن در استان تهران را به پایان برسانند تا گره کور ترافیکی به وجود آمده در اثر استفاده از مسیر‌های جایگزین مرتفع شود.

یکی دیگر از شهروندان گفت که با بسته شدن مسیر؛ ترافیک در جاده قدیم بیشتر شده و همین امر باعث بروز مشکلاتی شده است.

شهروند دیگری گفت باید ساعت‌ها در ترافیک این محدوده گرفتار شده تا بتوانم به محل کار برسم.

همچنین مازیار حسینی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: سازه پل جدید کن به تهران رسیده و بعد از اتمام احداث کوله و اجرای فونداسیون ، پل جدید نصب خواهد شد.

وی ادامه داد: متناسب با کارکرد هر سازه می توان برای آن مقاومت لازم را ایجاد کرد بتنی یا فلزی بودن یک سازه دلیلی بر استحکام آن نیست. به عنوان مثال می توان با اجرای تمهیدات لازم ، یک سازه آجری مقاوم در برابر زلزله ، یک سازه فلزی مقاوم و یک سازه بتنی مقاوم احداث کرد.

به گفته حسینی، جنس سازه پل بر اساس زمان، دهنه و نوع آن انتخاب می شود.

وی ادامه داد وقتی بتن ریزی انجام می شود باید مدت زمانی بگذرد تا بتن مقاومت پیدا کند و سپس مرحله بعد را آغاز کرد. اما فولاد را می توان درکارخانه ساخت و بعد نصب کرد.

به گفته مسئولان تا پایان سال پل کن نصب می شود. این پل باید به زودی نصب شود تا گره کور ترافیکی در این محدوده برطرف شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
کن
نظر بینندگان
!
!
!