شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۹ | ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
گرانفروشی در بازار روغن موتور
۱۲:۲۹ | ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
اجاره خودرو

گرانفروشی در بازار روغن موتور

پرشین خودرو: این‌روزها بازار احتکار داغ داغ است و گزارش‌های بازرسی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر وجود پرونده‌های فراوان در این زمینه شاهدی بر این ادعاست.

به گزارش «پرشین خودرو»، هرچه به روزهای پایانی سال نزدیک‌تر می‌شویم عرضه کنندگان کالاها با کاهش عرضه می‌خواهند بهانه تراشی برای افزایش قیمت کنند. واردکنندگان و تولیدکنندگان بسیاری به بهانه نبودن ثبات در اقتصاد و روند رو به رشد هزینه‌های تولید، کالاهای خود را توزیع نکرده و در انبارها نگه دارند.

این در حالی است که گرانی از نخستین تبعات کاهش عرضه کالاست. یکی از کالاهایی که این روزها به دلیل احتکار و عدم عرضه با افزایش شدید قیمت مواجه شده روغن موتور است. در شرایط فعلی نوسانات نرخ ارز و عدم عرضه موجب جهش قیمتی در این کالا شده‌ است.

در همین رابطه معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد که هرگونه احتکار و عدم عرضه روغن موتور از سوی نمایندگیها و عمده فروشان تخلف محسوب شده و با آنان برخورد قانونی صورت می گیرد.

به گزارش ایسنا، مجتبی فراهانی درباره بازار روغن موتور در آستانه شب عید بیان کرد: با توجه به چالشهای بوجود آمده در خصوص روغن موتور از آنجایی که در آستانه شب عید هستیم و به تبع آن مسافرتها نیز افزایش می یابد، لذا ضرورت دارد در خصوص نظارت و کنترل بر این محصول هم از لحاظ وفور کالا و هم از لحاظ قیمت نظارت بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان این‌که بازرسان سازمان حمایت علاوه بر نظارت بر شبکه های مویرگی در سراسر کشور بر عملکرد عمده فروشان و نمایندگیهای روغن موتور به خصوص نمایندگیهای تولید روغن موتور داخلی که صاحب برند هستند نیز نظارت دارند، خاطر نشان کرد: موارد گرانفروشی و سوء استفاده از وضعیت بازار روغن موتور در روزهای اخیر در بازار مشاهده شده‌ است و بازرسان ما طی روزهای گذشته در سطح خرده فروشی تعویض روغنیها حدود 33هزار مورد بازرسی انجام دادند که تعداد 450 پرونده تخلفاتی تشکیل شد.

او تصریح کرد: البته از 10 نمایندگی و عمده فروش بزرگ فروش روغن موتور در استان تهران بازرسی انجام شده که منجر به تنظیم پرونده برای شش نمایندگی شد.

به گفته معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت، عمده تخلفات این نمایندگی ها عدم توزیع، توزیع قطره چکانی و صدور فاکتور صوری بوده است.

وی به تمامی خرده فروشیهای روغن موتور و تعویض روغن موتور متذکر شد که این واحدها موظفند فاکتورهای حقیقی را از نمایندگیهای مذکور اخذ کرده و تمامی کالاهای آنها نیز باید منقوش به قیمت محصول باشد.

مجتبی فراهانی تصریح کرد: عمده فروشان و نمایندگیها همچنین باید علاوه بر توزیع منطقی نسبت به صدور فاکتور حقیقی نیز اقدام کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
روغن
نظر بینندگان
!
!
!