شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
هر بسته پسته گرانتر از سهام خودروساز!
۰۹:۴۷ | ۱۳۹۱/۱۲/۰۳
اجاره خودرو

هر بسته پسته گرانتر از سهام خودروساز!

پرشین خودرو: هر کیلو پسته در حال حاضر به 70 هزار تومان رسیده است. اگر یک کیلو پسته را 233 عدد فرض کنید(بسته به نوع ان تعداد بیشتر می شود و هر چه تعداد کمتر باشد قیمت آن بالاتر می رود) قیمت هر پسته 300 تومان می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، به بیانی دیگر خریدار پسته باید بابت هر پسته 300 تومان پول پرداخت کند این قم اگر با سهام برخی شرکت ها در بورس مقایسه شود معنا دار می شود. برای مثال اگر یک بانک ها را از تابلو بورس کنار بگذاریم ارزش سهام بسیاری از بانک ها زیر 200 تومان است.

ارزش سهام سه شرکت بیمه ای نیز از 250 تومان کمتر است. جالب بدانید هر سهم شرکت کشتیرانی در بورس تهران112 تومان ارزش دارد اما هر پسته در بازار تهران 300 تومان!!

البته مقایسه به همین چند گروه محدود نمی شود ارزش هر پسته از اکثر سهام گروه ههای خودرو سازی بالاتر است برای مثال سهم ایران خودرو 98 تومان است یا ارزش سهم سایپا 94 تومان است اما هر پسته با کیلویی 70 هزار تومان قبول کنید بیشتر از سهم دو شرکت خودرو سازی ارزش دارد.

به گزارش زندگی نیوز، بد نیست بدانید که ارزش سهام گروههای ماشین آلات و تجهیزات هم زیر 300 تومان است در حالیکه قیمت محصولات این شرکت در بازار بسیار بالا خرید و فروش می شود.

برچسب ها:
سهام
نظر بینندگان
حسن
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۳
شما که بلد نیستین چرا حرف ... میزنین هر دونه پسته بسته به ریز و درشت بودن بین 30تا50 تومان میباشد هر کیلو بین 700 تا 1000تا دونه میشه که اگه هر کیلو 50000تومان هم باشه درشت ترین پسته میشه دونه ای77تومان نه 300 تومان
احمدي
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۳
داداش جون بايد هم ارزش پسته بيشتر باشد چراكه درتمام دنيا ما خريدار پسته داريم حتي در امريكا وليكن آيا توليدات ايرانخودرو و سايپا به غير از ايران و انهم از راه انحصاري كه دولت بوجود آورده كجاي دنيا خريدار داد ؟
!
!
!