چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۰ | ۱۳۹۱/۱۲/۰۳
قیمت خودرو با نظارت دولت آزاد شود
۱۲:۳۰ | ۱۳۹۱/۱۲/۰۳
اجاره خودرو

قیمت خودرو با نظارت دولت آزاد شود

پرشین خودرو: رییس انجمن صنایع همگن خودرو نیرو محرکه خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: عدم تثبیت قیمت‌ها، صنعت خودرو را با مشکلاتی روبرو کرده است و برای رفع آن، قیمت خودرو باید با نظارت دولت آزاد و تثبیت شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، ابراهیم احمدی احمدی ضمن بیان مطلب فوق اذعان داشت: اگر قیمت ارز و خودرو همزمان به تعادل برسد، افزایش قیمتی که ایجاد می‌شود، تولیدکننده را مجبور به بالا بردن کیفیت می‌کند.

وی با انتقاد از عملکرد دولت در خصوص این که مابه‌التفاوت قیمت بازار و قیمت تعیین شده سازمان حمایت از مصرف کننده را از خودروساز دریافت می‌کند، گفت: در عین حال به دلیل گران شدن مواد اولیه و تجهیزات، خودروساز نمی‌تواند افزایش تولید داشته باشد؛ در نتیجه قیمت خودرو باز هم افزایش می‌یابد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر با مبنا قرار گرفتن ارز مبادلاتی، تعرفه واردات تا حدود 40درصد کاهش پیدا کرده است و قرار است هر سال 5درصد کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: با ثابت ماندن نرخ ارز، تعرفه واردات خودرو اگر حتی به 10 درصد تا 15 درصد هم برسد، برای خودروساز مشکلی پیش نمی آید و می تواند با خودروهای خارجی رقابت کند.

رییس انجمن صنایع همگن خودرونیرومحرکه خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان این که نسبت به سال گذشته مواد اولیه تا 3 برابر افزایش قیمت داشته است، اظهار داشت: به طور مثال، روغن هیدرولیک تولید شرکت های دولتی و خصوصی، سال قبل هر بشکه 220لیتری بین 280 تا 240 هزار تومان خریداری می‌شده که امسال به حدود 850 هزار تومان رسیده است.

احمدی اضافه کرد: به دلیل این افزایش قیمت، تعدادی از قطعه سازان کار خود را متوقف یا نیمه تعطیل کرده‌اند و بسیاری از خودروهای تولیدی کسری قطعه دارد و نمی تواند وارد بازار شود.

وی خاطرنشان ساخت: کسانی که قطعه وارد و مونتاژ می کنند و به خودروساز می فروشند، افزایش نرخ ارز را از خودروساز دریافت می کنند، در حالی که کارخانه هایی تولید داخلی دارند نمی‌توانند افزایش 2 تا 3 برابری مواد اولیه و هزینه‌های سربار خود را از خودروساز و بقیه بازار بگیرند و این باعث شده است واحدهایی که اشتغال ایجاد کرده اند، بیشتر مورد بی‌مهری قرار بگیرند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آزادسازی
نظر بینندگان
ناشناس
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۳
باید اول واردات آزاد شود و تعرفه ها برای ماشین های کم مصرف صفر شود تا اینها نتوانند هر قیمتی رو که می خواهند بدهند.
!
!
!