سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۴ | ۱۳۹۱/۱۲/۰۸
فروش قطعی خودرو متوقف شد
۱۲:۲۴ | ۱۳۹۱/۱۲/۰۸
اجاره خودرو
در پی انتقاد رئیس جمهور از افزایش بیش از حد قیمت

فروش قطعی خودرو متوقف شد

پرشین خودرو: در پی انتقاد رئیس جمهور از افزایش بیش از حد قیمت مصوب خودروها، فروش و پیش فروش خودرو با قیمت قطعی بر روی سایت فروش اینترنتی شرکت‌های خودروساز متوقف شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، قرار است شرکت‌های خودروساز قیمت محصولات خود را مورد بازنگری قرار دهند و به همین دلیل تا زمانی که قیمت‌های جدید اعلام نشود، فروش و پیش‌فروش خودرو با قیمت قطعی متوقف خواهد بود.

در فروش و پیش‌فروش قطعی، قیمت خودرو در قرارداد مشخص می‌شود و خودروساز موظف است خودرو را با قیمت مشخص شده به خریدار تحویل دهد، اما در حال حاضر که قرار شده قیمت‌ها مورد بازنگری قرار گیرد و کاهش یابد عرضه خودرو با نرخ‌های قبلی قابل قبول نخواهد بود.

در عین حال، پیش فروش خودرو با شرط تحویل خودرو به قیمت مصوب روز تحویل خودرو در حال انجام است.

به گفته غضنفری، وزیر صنعت قرار است شرکت‌های خودروساز قیمت جدید محصولاتشان را طی روزهای آینده اعلام کنند.

به گزارش فارس، مشتریان بازار خودرو معتقدند همانطور که خودروسازان در مدت 5 روز پس از مصوبه قیمت‌گذاری خودرو نسبت به افزایش قیمت‌ها و اعلام نرخ‌های جدید اقدام کردند، حال کاهش قیمت‌ها نیز باید با همان سرعت صورت گیرد.

به گفته مشتریان بازار خودرو، خودروسازان باید با کارشناسی دقیق نسبت به تعیین قیمت‌ها اقدام کنند و اینطور نباشد که با وجود افزایش نجومی قیمت برخی خودروها، تنها شاهد کاهش جزئی نرخ‌ها باشیم.

در جلسه اعضای کمیسیون صنایع با معاونان وزیر صنعت در مورد قیمت‌گذاری خودرو بر لزوم کاهش 10 تا 20 درصدی قیمت مصوب خودروها تأکید شد که باید دید در نهایت چقدر از آن محقق خواهد شد.

در عین حال، دولت امروز نسبت به اصلاح یک بند از مصوبه قیمت‌گذاری خودرو اقدام کد که بر اساس آن، عبارت «بلافاصله پس از دریافت وجه از خریدار» جایگزین عبارت «در دوره های سه ماهه» شد و به این ترتیب، خودروسازان موظفند 95 درصد وجوه حاصل از مابه التفاوت قیمت محاسباتی با لحاظ نرخ ارز مبادله‌ای و قیمت تجاری را «در دوره های سه ماهه» به حسابی که توسط خزانه داری کل کشور اعلام می شود، واریز کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
توقف فروش
نظر بینندگان
بهنام
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۲/۱۱
اگه مردم خرید نکنن این توهمات به خودروسازای ....... ایرانی بوجود نمیاد که بیان با سیاست ......... که به کار بردن قیمتها رو غیر منطقی و بدون دلیل بالا ببرن و مردم هم گردن کج کنن، واقعا این وضعیت خیلی فجیع شده
احمد
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۹
این گرانی دور از انصاف است قیمتها باید به روال سابق برگردد.وقتی می بینند مردم تمایلی به خرید ندارند مجبورند قیمتها را بشکند.
ناشناس
vote
۴
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۹
یعنی رلسته که ایران خودرو ماشین هاشو ارزون کرده؟؟ یا اینکه دارن سر مردم کلاه میذارن؟؟
محمدی
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۸
آخه اینا درست میگن ببخشید اینجوری میگم مردم پشت کوه ها زندگی می کنند دسترسی به اینترنت و... ندارند فقط خودشون دارند بخاطر همین میگن که فروش قطعی خودرو متوقف شده...
نیما
vote
۸
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۸
اگر مردم همینطور به نخریدن ادامه بدن مجبور میشن پائین تر هم بیارند
نیما
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۸
فروش قطعی ادامه دارد وقطع نشده است ولی کسی نیست که بخرد.
مشتری
vote
۱۷
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۸
آخه چرا چرت و پرت میگین...یک سری به سایت فروش اینترنتی این دو شرکت بزنید.....همه ما میخوایم که قیمتها بیاد پایین ولی دیگه چاخان نکنید....
کیان
vote
۱۸
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۸
آیا این اطلاع رسانی شما مصداق نشر اکاذیب نیست؟؟ بابا یه سر به سایت ایران خودرو بزنید بعد دروغ تحویل این مردم بدید
امید
vote
۱۸
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۸
خبرتون اشتباهه.یه سر به سایت سایپا و ایران خودرو بزنید تا ببینید با پیش فروش قطعی می شه ماشین خرید.
امیر
vote
۱۸
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۸
آخه بی انصافا منی که 4 ماه پیش ثبت نام کردم یا اون آقا یا خانمی که 5 ماه پیش یا 8 ماه پیش ثبت نام کردند به امید قیمت مناسب تر به خودرو سازا اعتماد کردیم نه اینکه الان 70،80 درصد بیشتر پول بدیم .
ایرانی
vote
۲۲
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۸
خدا از سر باعث و بانیش نگذره .
احمد
vote
۲۶
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۸
کجا متوقف شد الان ایران خودرو با همان قیمت قبلی داره پیش فروش نقدی برای کلیه محصولاتش میکنه اصلا انگار نه انگار مورد انتقاده
نیما
vote
۲۵
vote
۱۳۹۱/۱۲/۰۸
بدلیل عدم استقبال مردم از قیمتهای جدیدوفروش قطعی است که خودرو سازان مجبور به تجدید نظر شده اند همیشه همین طور بوده 120 درصد گرانی در مقابل 10-20درصد ارزانی فردا هم شما تیتر میزنید که خودرو ارزان شد!!!!(L90بهمن ماه سال90 15/100بود ولی الان 36+2/5آپشن اجباری میشود38/5)
!
!
!