شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۰۱ | ۱۳۹۱/۱۲/۰۹
آمریکایی ها ژاپنی ها را بیشتر قبول دارند
۰۹:۰۱ | ۱۳۹۱/۱۲/۰۹
اجاره خودرو

آمریکایی ها ژاپنی ها را بیشتر قبول دارند

پرشین خودرو: باز هم خودروسازان ژاپنی در مجله گزارش های مصرف کنندگان 8 جایگاه از 10 جایگاه صدر جدول را به خود اختصاص دادند و لکسوس مقام اول را به دست آورده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، با این که خودرو لکسوس اصلا اسپورت نیست اما از 100 امتیاز 79 امتیاز را به دلیل قابلیت اعتماد به دست آورده و از این رو مقام اول برندهای خودروی مجله Consumer reports را به خود اختصاص داده و سوبارو و مزدا با 76 امتیاز مقام دوم هستند.

تویوتا و هوندا اکورا با 74 در رده بعدی قرار گرفتند، هوندای سایون 72 امتیاز به دست آورده و جالب این جا است که آئودی و اینفینیتی با 70 امتیاز از تویوتا و هوندا عقب هستند. مرسدس بنز با 69 مقام دهم را به خود اختصاص داده است.

این مجله 26 برند را با هم مقایسه می کند و نظر دارندگان آن را جویا می شود. برای این کار معیار قابلیت اعتماد از همه مهمتر است و برای اخذ رأی نظر صاحبان خودرو علاوه بر نظر سنجی، تست جاده هم برگزار می کند.

خودروسازان بزرگ آمریکا در رتبه بندی این مجله جایگاه مناسبی ندارند.

بهترینِ آنها کادیلاک است که مقام چهاردم را کسب کرده و از این بابت، هم ردیف هیوندایی است که 63 امتیاز به دست آورده است.

مجله گزارش های مصرف کننده امسال یک تغییر رویه هم در کار خود داده و برندها را از شرکت های سازنده آن جدا کرده و برند را از شرکت به طور جداگانه ارزیابی کرده است.

برای مثال در سال های گذشته سه برند لکسوس، تویوتا و سایون با نام کارخانه تویوتا تحت یک نام نظرسنجی می شدند و در رتبه بندی با یک نام قرار می گرفتند.

با این که لکسوس از لحاظ فناوری های نو، سیستم های پیچیده صوتی و سیستم های اطلاعاتی بسیار غنی است و از خودروهای دیگر کم ندارد هنوز هم که هنوزه مردم به قابلیت اعتماد آن اهمیت بیشتری قائلند و برای همین هم هست که در ذهن مصرف کنندگان آمریکایی لکسوس جایگاه خود را حفظ کرده است.

فورد و لینکلن هنوز هم چوب تاچ اسکرین خود را می خورند که برای مردم دردسر زیادی به وجود آورد. برخی از نظردهندگان هم از سیستم انتقال قدرت خودکار فورد شکایت داشته اند. فورد با امتیاز 51 رتبه ی 23 را به خود اختصاص داده و لینکلن با 50 امتیاز مقام 24 را کسب کرده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آمریکا
نظر بینندگان
!
!
!