پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
ابهام در ارز مبادلاتی خودروسازان
۰۹:۳۴ | ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
اجاره خودرو

ابهام در ارز مبادلاتی خودروسازان

پرشین خودرو: مدیران ارشد صنعت خودرو تاکید دارند که هنوز خودروسازان موفق به دریافت ارز مبادلاتی به مقدار لازم نشده‌اند و از آن سو تسهیلات به نرخ مناسب در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، این درحالی است که سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور تاکید کرد که عملکرد مرکز مبادلات حاکی از آن است که در صورت تقاضای خودروسازان نیازهای ارزی آن‌ها به نرخ مبادلاتی با توجه به ارزهای قابل دسترس و منابع قابل عرضه در مرکز تامین شده است.

پس از اظهارات رییس‌جمهوری بود که وزیر صنعت، معدن و تجارت بلافاصله از دستور خود به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای بازنگری در قیمت خودروها خبر داد پس از آن مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور از کاهش قریب‌الوقوع قیمت محصولات خود خبر دادند اما با این حال پس از گذشت چند روز مدیران صنعت خودرو تاکید کردند که وعده کاهش قیمت‌ خودروها در صورت همکاری بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی محقق خواهد شد.

به گفته خودروسازان در صورتی قیمت خودروها ‌کاهش خواهد یافت که بانک مرکزی ارز مبادله‌ای را برای خودروسازان تامین کرده و از آن سو نیز شرایط پرداخت تسهیلات به صنعت خودرو اصلاح شود.

صمد کریمی تاکید کرد: اخیرا تامین ارز گروه کالایی نهم با عنوان کلی کالای نهایی با دوام و انواع خودروی سواری با حجم هزار تا 2500 سی.سی از طریق مرکز آغاز شده است.

وی گفت: از ابتدای راه اندازی مرکز تامین ارز گروه‌های کالایی سوم تا هشتم به نرخ مبادله‌ای صورت گرفته که شامل مواد پایه تولید صنعتی، مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی، مواد و قطعات واسطه‌ای اجزا و قطعات خودرو CKD ،کالاهای نیمه ساخته CKD و نیمه مونتاژ، کالاهای سرمایه‌ای و ماشین‌آلات صنعتی است.

برچسب ها:
ارز مبادله ای
نظر بینندگان
!
!
!