پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تولید راهکار کاهش قیمت خودرو
۰۹:۵۲ | ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
اجاره خودرو

تولید راهکار کاهش قیمت خودرو

پرشین خودرو: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت خودروهای داخلی گفت: افزایش تولید باعث کاهش قیمت خودرو می شود و این دو مقوله رابطه‌ای عکس با یکدیگر دارند. بنابراین برای کاهش قیمت خودرو باید تولید خود را افزایش دهیم.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از خانه ملت، حسین گروسی افزود: تیراژ پایین تولید خودرو یکی از مهمترین دلایل افزایش قیمت آن است و تا زمانی که هدف گذاری برای تیراژ با اهداف برنامه تناقض داشته باشد، قیمت‌ها افزایش دارد لذا تولید زیاد باعث کاهش قیمت تمام شده خودرو می شود.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به دلیل عدم حمایت دولت از تولید کنندگان خودرو، آنها با تمام ظرفیت خود کار نمی کنند؛ به همین دلیل قیمت تمام شده خودرو بیشتر از حد انتظار افزایش می یابد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: حضور مدیران دولتی و عدم انتصابات تخصصی باعث رکود در صنعت خودرو شده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت خودرو ارتباط مستقیمی با کیفیت خودرو دارد افزود: خودروسازان باید کمیت خودرو و تولید خود را افزایش دهند تا کیفیت کالا نیز بالاتر رفته و قیمت خودرو کاهش یابد، لذا راه دستیابی به کیفیت، افزایش کمیت است.

گروسی گفت: تولید خودرو باید از سوی دولت مورد حمایت قرار گیرد چرا که ارتباط مستقیمی با ایجاد اشتغال در کشور دارد.

نماینده مردم شهریار در خانه ملت افزود: بخشی از قطعات خودرو وارداتی است و با افزایش قیمت ارز؛ دچار تلاطم و ناآرامی می شود لذا در افزایش قیمت خودرو اثر گذار است، در نتیجه ما باید در این عرصه نیز خودکفا شویم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: در صورتی که قرار است تولید خودروی داخلی ادامه پیدا کند؛ باید عملکردمان توجیه اقتصادی داشته باشد چرا که افزایش تولید باعث کاهش قیمت خودرو می شود و این دو مقوله رابطه عکس دارند بنابراین برای کاهش قیمت خودرو باید به تولید بیشتر بیندیشیم.

برچسب ها:
گروسی
نظر بینندگان
!
!
!