پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تداوم گران فروش خودروسازان خصوصی
۱۰:۴۲ | ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
اجاره خودرو

تداوم گران فروش خودروسازان خصوصی

پرشین خودرو: در روزهایی که انتقادات محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور، خودروسازان را بر آن داشته تا قیمت محصولات خود را پایین بیاورند، خودروسازان بخش خصوصی بی‌سروصدا مشغول فروش خودروهایی هستند که همچون خودروهای داخلی با افزایش قیمت سه باره مواجه شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، در روزهایی که انتقادات محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور، خودروسازان را بر آن داشته تا قیمت محصولات خود را پایین بیاورند و مشتریان همه به انتظار ارزانی نشسته‌اند، خودروسازان بخش خصوصی نیز که با مجوز سازمان حمایت اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده بودند، فعلا در هیاهوی انتقادات به مسوولان وزارت صنعت و مدیران خودروساز کشور، بی‌سروصدا مشغول فروش خودروهایی هستند که همچون خودروهای داخلی با افزایش قیمت سه باره مواجه شدند.

خصوصی‌ها که دیگر تقریبا همگی چینی شده‌اند، طی امسال چند بار نرخ محصولات خود را بالا بردند و اتفاقا افزایش قیمت‌های بالایی را نیز در نظر گرفتند.

هرچند به دلیل خصوصی بودن این گروه از خودروسازان، نمی توان مانند خودروسازان دولتی با آنها رفتار کرد اما چون تا پیش از این سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بر قیمت خودروهایشان نظارت می‌کرد، به نظر می‌رسد حالا هم باید رفتار آنها را پس از انتقادات احمدی‌نژاد، تحت نظارت قرار دهد.

تا همین یکی دو سال پیش کسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی قیمت خودرو چینی در بازار ایران به بالای 50 میلیون برسد، اما حالا این اتفاق افتاده و گویا قرار بر پایین آمدن قیمت‌ها هم نیست.

ایران خودرو و سایپا به عنوان دو خودروساز بزرگ کشور به فاصله کوتاهی پس از انتقادات احمدی‌نژاد، وعده کاهش قیمت دادند و انتظار می‌رفت خصوصی‌ها نیز برای حفظ موقعیت خود از «ارزانی» سخن بگویند، اما تا به امروز چنین اتفاقی رخ نداده است. این در حالی است که به نظر می‌رسد سازمان‌های نظارتی باید در کنار فشار بر خودروسازان دولتی برای کاهش قیمت، خصوصی‌ها را نیز به کاهش قیمت محصولات خود ترغیب کند.

نکته عجیب ماجرا اینجا است که خودروسازان خصوصی هیچ‌گاه به اندازه دولتی‌ها به دنبال افزایش قیمت خودرو نبوده‌اند، اما به فاصله چشم بر هم زدنی پس از ابلاغ مصوبه آزادسازی قیمت خودرو، نرخ محصولات شان را افزایش دادند.

حال باید دید در نهایت خصوصی‌ها نیز تن به کاهش قیمت می‌دهند؟

برچسب ها:
بخش خصوصی
نظر بینندگان
علی
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۲
سلام دوستان عزیز امروزه کشور ماشده زورزور بازی هرکه زورش بیش برفش بیشتر بنده یه خودرو315که یکی از کارمندای شرکت خریده بود 3روز بعد به قیمت دوملیون اضافه به من فروخت 50روز بعد قیمتها دوبرابر شده حالا هم ودیه دومش ندارم درواقع نه راه پیش دارم نه راه پس از دولت هم هیچ خبری نیست همین طور موندم نمی دونم چه کار کنم ؟
محصص
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۲/۱۲
بنده یکدستگاه ام وی ام 315 پیش خرید نمودم بعد از 50 روز دعوتنامه با قیمت 38.000.000 میلیون تومان صادر شد . کسی هم رسیدگی نمی کند.
Nima
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۲/۱۲
سلام واردکننده ها هم همین افزایش قیمت وحشتناک وسرسام آور رو انجام دادن لطفا از اونها هم بگید مرسی
!
!
!