چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
افزایش 33 درصدی سرقت لوازم خودرو
۱۰:۱۵ | ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
اجاره خودرو

افزایش 33 درصدی سرقت لوازم خودرو

پرشین خودرو: معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی نیروی انتظامی با بیان اینکه 52 درصد از پرونده های این معاونت مربوط به سرقت وسایط نقلیه است، گفت: خودروسازان امنیت را فدای اقتصاد می کنند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، سرهنگ خالقی فرد، با بیان اینکه 93 درصد از مجموع جرایم و پرونده هایی که در پلیس آگاهی نیروی انتظامی رسیدگی می شود، مربوط به سرقت است، گفت: از نظر کمی شاهد آن هستیم که آمارها در حال افزایش است، لذا با برنامه ریزی می توانیم کشفیات را افزایش دهیم.

به گفته معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با آنکه در 10 ماهه گذشته شاهد افزایش 41 درصدی سرقت خودرو نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم: اما بالغ بر 91 درصد از خودروهای ربوده شده کشف می شود به گونه یی که از هر 20 خودروی سرقتی، 19 مورد آن کشف شده است.

وی با بیان اینکه دلایل مختلفی برای افزایش سرقت وسایط نقلیه می توان عنوان کرد، افزود: افزایش تولیدات خودرو، رشد چند درصدی رانندگان و همچنین تغییر شیوه و شگرد ربودن وسایط نقلیه و سهل الوصول بودن برخی از مدل های تولیدی برای سارقان و عدم توجه به نظرات کارشناسی پلیس آگاهی در ارتقای ضریب امنیتی خودروها از جمله دلایل افزایش این جرم در جامعه است.

برچسب ها:
سرقت
نظر بینندگان
!
!
!