سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۱ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
رکود تورمی در بازار خودروهای تجاری
۱۲:۰۱ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
اجاره خودرو
فروش تسهیلاتی خودروهای تجاری به 2 درصد رسید

رکود تورمی در بازار خودروهای تجاری

پرشین خودرو: در حال حاضر قیمت گذاری خودروهای تجاری توسط هیات مدیره شرکت های خودروساز و با نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان صورت می گیرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، مدیر عامل ایران خودرو دیزل با اشاره به اینکه تعیین قیمت خودروهای تجاری باری و مسافری بر عهده هیات مدیره شرکتهای خودروساز است، گفت: بر اساس بخشنامه ای که در اواخر سال گذشته به تصویب کمیته خودرو رسیده، قیمت گذاری خودروهای سواری بالای 45 میلیون تومان و خودروهای تجاری از شمول قیمت گذاری کمیته خودرو و سازمان حمایت خارج شده است.

هاشم یکه زارع افزود: اعمال قیمت جدید خودروهای تجاری مستلزم ثبت آن در سامانه اطلاع رسانی سازمان حمایت از مصرف کنندگان است.

مدیر عامل ایران خودرو دیزل با اشاره به رکود بازار خودروهای تجاری گفت: کاهش تولید خودروهای تجاری در سال جاری به دلیل مشکلات موجود، منجر به کاهش عرضه و در نتیجه افزایش قیمت این خودروها در بازار شده که این امر در کنار کاهش قدرت خرید مردم منجر به رکود بازار خودروهای تجاری شده است.

یکه زارع با اشاره به ضرورت ارائه تسهیلات خرید به مشتریان خودروهای تجاری ادامه داد: تا چند سال قبل حدود 53 درصد فروش خودروهای تجاری از طریق شرکت های لیزینگ صورت می گرفت اما طی سال های اخیر به دلیل افزایش قیمت ها و کاهش تسهیلات فروش لیزینگی خودروهای سنگین به شدت کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در 6 ماهه اول امسال فروش تسهیلاتی خودروهای تجاری به 2 درصد رسیده است، ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بود که سالی ۳۰ هزار دستگاه کامیون نو‌سازی شود اما به دلیل نبود تسهیلات این روند به کندی صورت می گیرد که این امر بر رکود بازار و تداوم افت تولید این خودروها تاثیر منفی گذاشته است.

بر اساس جدیدترین آمار اعلام شده در دی ماه سال جاری تولید انواع مینی‌بوس، ‌میدل باس و اتوبوس با کاهش 84.8 درصدی از 434 دستگاه به 66 دستگاه کاهش یافته است.

در این مدت تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده نیز افت 72.6 درصدی را تجربه کرده است به‌گونه‌ای که تولید این محصول از 3 هزار و 178 دستگاه به 872 دستگاه کاهش یافته است.

تولید انواع مینی‌بوس، میدل باس و اتوبوس نیز در 10 ماهه امسال با افت 82.2 درصدی از 5 هزار و 270 دستگاه به 939 دستگاه رسیده است. کامیونت، کامیون و کشنده نیز افت تولید 49.5 درصدی را در 10 ماهه امسال تجربه کرده‌اند به‌گونه‌ای که تولید این محصولات از 28 هزار و 969 دستگاه به 14 هزار و 632 دستگاه رسیده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروهای تجاری
نظر بینندگان
!
!
!