یكشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۷ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
تعجب یک نماینده از قیمت جدید خودروها
۱۲:۰۷ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
اجاره خودرو

تعجب یک نماینده از قیمت جدید خودروها

پرشین خودرو: در حالی که ماه هاست قیمت خودرو روند افزایش نجومی را در پیش گرفته، طی هفته های اخیر شاهد بودیم مسئولان دولتی که دو شرکت بزرگ خودروسازی ( ایران خودرو – سایپا) را در اختیار دارند بجای پاسخگویی به مردم، خود در قامت مدعی ظاهر شدند و پیرامون افزایش قیمت بی سابقه خودروهای داخلی انتقاد کردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرانجام شب گذشته ثمره دستور محمود احمدی نژاد برای کاهش قیمت خودرو به نمایش درآمد و قیمت جدید برخی خودروها منتشر شد که حاصلش کاهش 250هزار تومانی قیمت خودروی پراید بود.

صراط در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی این موضوع را مورد بررسی قرار داد.

سبحانی فر با اظهار تعجب از نرخ های اعلامی خودرو گفت: قرار بود شورای رقابت یک تغییر اساسی در شیوه قیمت گذاری خودرو اتخاذ کند، حالا ما نمی دانیم با چه روشی به این قیمت رسیده اند؟

این نماینده مجلس با اشاره به اظهارات اخیر رئیس شورای رقابت تاکید کرد: ایشان هم از برآیند صحبت های اخیرشان اینگونه برداشت می شد که با این نوع قیمت گذاری ها موافق نیستند و من به صراحت اعلام میکنم این قیمت ها به هیچ وجه منطقی به نظر نمی رسد.

این چهره اصولگرای مجلس شورای اسلامی در واکنش به قیمت 16 میلیون و 500هزار تومانی که برای پراید اعلام شده است گفت: چگونه است که آقایان در زمانی که گزارش عملکرد می دهند خودرو پراید را بعنوان یک تولید 100درصد بومی و داخلی معرفی می کنند؟ اما حالا اینچنین با دستمایه قرار دادن تحریم های خارجی بدنبال افزایش قیمت ها هستند؟

نماینده مردم سبزوار ادامه داد: وقتی شاهد هستیم مسئولان خودروسازی مسئله افزایش قیمت مواد اولیه را مطرح می کنند هر عقل سلیمی می داند که فولاد، مس، آلومینیوم و مواد پتروشیمی که بعنوان اصلی ترین ملزومات اولیه تولید خودرو هستند در داخل تولید می شود و تنها چیزی که ما مدام از زبان این آقایان می شنویم؛ افزایش قیمت ارز برای واردات کائوچو است؟!

عضو کمیسیون صنایع و معادن ابراز داشت: مسئولان خودرو ساز باید بگویند مگر کائوچو چند درصد از مواد اولیه یک خودرو را تشکیل می دهد که قیمت خودرو 9میلیونی پراید را به 16/5میلیون افزایش می دهد؟

سبحانی فر در پاسخ به یکی دیگر از بهانه های خودرو سازان مبنی بر اینکه چون قطعه سازان مواد اولیه را وارد می کنند و بخشی از افزایش ها مربوط به آنها است و آنان باید پاسخگو باشند تاکید داشت: این ها را به ما که در جریان اوضاع هستیم نگویید، مگر نه اینکه بخش اعظمی از قطعه سازان از زیر مجموعه های همین دو شرکت خودروساز دولتی ایران خودرو و سایپا هستند؟

وی در ادامه به اظهارات اخیر رئیس جمهور و معاون اولش که گاها در قالب مدعی به افزایش قیمت خودرو انتقاد می کنند گفت: به هر حال ما می دانیم که کنترل و نظارت در خیلی از حوزه ها در دست دولت است و حتی بخش خصوصی هم کنترلش در دست دولت است، فلذا اگر واقعا عظمی پشت ماجرا باشد حتما مسئله قابل کنترل است.

نماینده مردم سبزوار با تاکید بر شکوه، وفاداری و عزت ملت ایران در عشق به میهن و حمایت از انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: مردمی که تا پای جان در راه انقلاب و رهبری معظم ایستاده اند می طلبد که مجریان کشور با این ملت کمی صداقت داشته باشند، ولی ما وقتی می بینیم گاهی صداقت در صحبت های رئیس جمهور کم رنگ است، ناراحت می شویم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن تاکید کرد: مردم نمی پذیرند که قیمت فعلی خودروها صادقانه باشد، و توقع ما هم این است که حقوق مردم تا کوچک ترین ذره اش مورد توجه قرار بگیرد.

سبحانی فر در بخش پایانی صحبت هایش با اشاره به حاشیه هایی که اخیر رئیس جمهور در پی مرگ هوگوچاوز بوجود آورد تاکید داشت: همه باید به عمق فرمایشات رهبری توجه داشته باشند و ایشان مکررا دو مسئله را مورد تاکید قرار داده اند، یکی مسئله آرامش و وحدت در کشور و دیگری موضوع بهبود اوضاع معیشتی مردم است، که از دولت میخواهیم در ماه های پایانی عمرش به این مسائل توجه ویژه ای بکند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
مصطفی
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۳/۰۱
با سلام خدمت شما قرار بود قیمت خودروی رانا را شورای رقابت تعین کنه اونهم کمتر از قیمتهای فعلی پس قضیه افزایش قیمت حول حوش 33 میلیون که خبراش به گوش میرسه چیه مثلا خواستید خیر سرتان قیمت را کاهش بدید بازار که 28 هستش تو را بخدانسبت به اخبار مطروحه توی سایتها واکنش بدید وتایید یا تکذیب کنید
جاسم
vote
۵
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۴
نخرید نخرید نخرید نخرید نخرید نخرید نخرید
تحریم کننده خودرو داخلی
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۳
آفرین بر مردم فهیم. ننگ بر خودروساز ...
مصرف کننده بدون حامی
vote
۵
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۲
اقای نعمت بخش کمی هم به فکر مصرف کنندگان باشند ما که حقوق بگیر هستیم از کجا این افزایش بی حساب و کتاب قیمت خودرو جبران کنیم
8سیلندر
vote
۱۱
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۲
فقط نخریدن جواب میده !ای ولله
قلی
vote
۶
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۲
دلتونو به این اظهارات نمایندگان خوش نکنید ...داریم بزمان انتخابات میرسیم اینها شروع کردن بشعر دادن در حمایت از مردم !!! آقای بهمنی هم قرار بود سکه تو بقالی سر کوچه بدن که اونهایی که حرفشو باور کردن سرمایشون تو یکسال یک پنجم شد...بنده هم از سال 2006 به هوای کاهش تعرفه و اخبار دلخوشکنک کمری نخریدم که مثلا ضرر نکنم ..آخرش همون پراید سوار شدم !!! حالا شما هم بامید ارزونی بمونین تا دوچرخه هم بعد انتخابات گیرتون نیاد
شاهین
vote
۱۰
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
اگر کمی شعور داشته باشیم نمیخریم تا یا قیمت درست بشه یا برشکسته شن بساتشونو جم کنن چهار تا ماشین درست وارد بشه
احمد
vote
۱۱
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
اولا کائوچو مصنوعی SBR ماده اولیه لاستیک خودرو 100% داخلی ودر پتروشیمی بندرامام بیش از 30 سال است که تولید می شود اینها فکر می کنند تو شهر کورها زندگی می کنند دروغ گویی بهانه گرانی نمی شود ما نمی خریم اصلا با دوچرخه می ریم بیرون مبارزه منفی بهترین پاسخ به این انحصار گران زورگو و... است
امیر حسین
vote
۸
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
این آقایونی که تصور میکنن ملت این 2 خودروساز را تحریم کرده، باید توجه کنند که همچین چیزی نیست!!!! لطفا" جو زده نشید! مردم پول ندارند تا خودرو بخرند! مثلا" با 37 میلیون میشد یک مگان خرید الان با 37 میلیون یک پژو پارس بهش میدن! یا اون موقع که با 20 میلیون یک پارس ELX میشد بخری الان با 20 میلیون بهت یک پراید میدن .... همینجور الی آخر! پس هیچکی نمیتونه ماشین مورد علاقه یا منتخبشو بخره چون پولش نمیرسه (منظورم قشر متوسط رو به پائین هست) که مشتریان عمده این 2 خودروساز هم همین قشر هستند چون قشر بالاییها که از این خودروها استفاده نمیکنند.
نیما
vote
۲۵
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
ما پولمون از تو جوب از سر راه از تو خیابون از راه حرام نیوردیم که بیایم این ماشین ها رو به این قیمت بخریم تا قیمت ها به قیمت های تصویبی مهرماه برنگردد کسی ماشین از خودروسازان نمی خرد خرید خودرو تا قیمت ها به قیمت های تصویبی مهرماه برنگردد خرید خودرو از خودروسازان توسط مردم فهیم و با شعور ایران تحریم است و سلام
نیما
vote
۲۱
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
درود بر پژویان ادامه بده خدا خیرت بده از آقاي پژويان و سازمانه زيره دستشون ممنونيم ... واسه اينكه دنباله حق و عدالت هستن...
حمید
vote
۱۹
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
البته با توجه به تورم فزاینده ای که در کشور حاکم هست،نمیشه انتظار داشت تا پراید 8 میلیونی و پژوی 15 میلیونی دوباره برگردن.منتهی سوال من از خودروسازها اینه که چطور همین الآن در کشورهای همسایه ، محصولات ایران خودرو و سایپا به نصف قیمت داخل فروخته میشن؟البته جواب هایی که در این زمینه شنیدیم نوعی توهین به شعور مخاطب بوده و تا حالا جواب قانع کننده نشنیدیم.خاطرم هست سال گذشته که در سفر عتبات بودم،رانندگان عراقی وقتی می شنیدن که خودرویی که سوارش هستن در داخل ایران 40-50 درصد گرون تر از قیمت های عراق هست،داشتن از تعجب شاخ در میوردن!!!
ی
vote
۳۷
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
تا ماشین قیمتش نصف نشه ما همچنان تحریم میکنیم
!
!
!