سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۸ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
دست از سر خودرو بردارید!
۱۳:۴۸ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
اجاره خودرو

دست از سر خودرو بردارید!

پرشین خودرو: عضو انجمن قطعه سازان با غیرکارشناسانه دانستن تصمیمات اخیر شورای رقابت گفت: اگر این فرایند ادامه پیدا کند صنعت خودروسازی مانند صنعت کفش با سر به زمین خواهد خورد، دست از سر آن بردارید.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا نجفی منش در خصوص تصمیم شورای رقابت برای قمیت خودرو اظهار کرد: تصمیمات شورای رقابت درباره قیمت خودرو کارشناسانه نبود و قیمت های ارایه شده به زمانی باز می گردد که نرخ ارز و هزینه های مختلف تولید افزایش پیدا نکرده بود.

دبیر سابق انجمن قطعه سازان افزود: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه ماده 101 تبصره 2 تصریح شده است که اگر قیمت کالایی کمتر از هزینه های تولید آن در نظر گرفته شود به طوریکه موجب ضرر و زیان تولید کننده گردد دولت باید آن را جبران کند، بر همین اساس اگر نرخ خودرو اینگونه پیش رود باید آنها زیان خودروسازان را مشخص کرده و بپردازند.

دولت خودرو را مجانی کند

نجفی منش در گفت و گو با پانا تصریح کرد: اگر دولت زیان خودروسازان را جبران می کند و می تواند این صنعت را سرپا نگه دارد خودرو را مجانی به مردم بدهد.

سازمان ملل هم وارد قیمت گذاری خودرو شود

وی با انتقاد از شیوه قیمت گذاری خودرو بیان کرد: تمام دستگاه های دولتی از خود دولت تا شورای نگهبان بر روند قیمت گذاری خودرو اثر گذار هستند اگر این فرایند ادامه پیدا کند سازمان ملل هم وارد عمل خواهد شد.

قیمت خودرو آزاد شود

دبیر سابق انجمن قطعه سازان با تاکید بر آزادسازی قیمت خودرو گفت: خودرو نیز مانند هر کالای دیگر بازار خود را دارد و بازار نیز منطق خود را دارد بر همین اساس نمی توان کالایی گرانتر از حد معمول ارایه کرد چرا که خریداری وجود نخواهد داشت.

همه به زیان خودروسازان واقف هستند

نجفی منش در پاسخ به اینکه آیا تولیدکنندگان نسبت به کاهش 4 میلیون تومانی برخی خودروها نیز اعتراض دارند؟ گفت: بله، چرا که به قیمت تمام شده برای کارخانه توجه نمی شود؛ آنهایی که باید بدانند هزینه تمام شده یک خودرو برای تولیدکننده چه مقدار است واقف هستند؛ اثر واضح زیان خودروسازان را در بورس می توان مشاهده کرد سهامی که 400 تومان بوده اکنون به زیر 100 تومان رسیده است.

وی ادامه داد: همه به این موضوع ایمان دارند که خودروسازان در حال زیان دهی هستند آیا می توان با این وضعیت صنعت خودرو را سرپا نگه داشت؟ آیا با زیان خودروساز باید مصرف کننده را راضی نگه داشت؟

نجفی منش بیان کرد: 95 درصد خریدارانی که از کارخانه خودرو می خرند برای مصرف نیست بلکه برای فروش و سود بیشتر است، در نتیجه مصرف کننده بازهم خودرو را گرانتر از در کارخانه می خرد.

بلایی که سر صنعت کفش آمد را سر صنعت خودرو نیاورید

وی افزود: اگر دولت موانع موجود در مسیر تولید را مترفع و به رونق گرفتن آن کمک کند بازار بر اساس منطق خود قیمت ها را به تعادل می رساند در غیر این صورت صنعت خودروسازی مانند صنعت کفش با سر زمین خواهد خورد.

رییس انجمن قطعه سازان در خصوص سودی که خودروسازان از تولید باید برداشت کنند گفت: سودی که سازمان حمایت برای تولیدکنندگان در نظر گرفته 17 درصد است اما در واقع در اوج تولید خودروسازان 3 درصد سود می بردند و رساندن این رقم به 10 درصد نقطه آرمانی برای آنهاست.

وی با بیان اینکه سود یک بنگاه تولیدی متضمن ادامه حیات و روند تولید است تصریح کرد: اگر یک مجموعه سودآور باشد به طور حتم از سوی اداره مالیات اخذ خواهد شد وقتی 270 واحد تولید قطعه تعطیل می شود و 30 تا 50 درصد نیروی کار خود را از دست داده چگونه در شرایط سود آوری به سر می برد؟

افزایش قیمت خودرو پس از ایام عید

نجفی منش درخصوص موقتی بودن قیمت ها نیز بیان کرد: به طور حتم قیمت ها پس از عید افزایش پیدا خواهد کرد؛ وقتی تمام هزینه ها و ورودی ها برای تولید افزایش پیدا کرده است چگونه می توان قیمت خودرو را پایین تر از هزینه تولید اعلام کرد.

دست از سر خودرو بردارید

عضو انجمن قطعه سازان با بیان اینکه چرا دست از سر خودرو برداشته نمی شود؟ گفت: بگذارند خودروسازی مسیر طبیعی خود را طی کند تا مردم، قطعه ساز و خودروساز متضرر نشوند.

وی در پایان یادآور شد: اکنون تعرفه واردات از 90 درصد به 45 درصد کاهش پیدا کرده است اگر می توانند شرایط تولید در کشور را تسهیل کنند و تعرفه را نیز به طور کلی بردارند ما قادر هستیم با بازار جهانی رقابت کنیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
نجفی منش
نظر بینندگان
مهران
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۱/۰۶
اتفاقا دست از سر شما برنمیداریم
رضا
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۱/۰۶
آقا شما میتونید قیمت پراید رو بکنی 100 میلیون بالاخره باید یکی رو پیدا کنید که بتونید اینو بهش بفروشین یا نه؟ روتو برم هی..
سعید
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۱/۰۶
یه چیزی یادم رفت بگم اینکه تهدید میکنن بعد از عید گرون خواهد شد همش حرف
ایرانی
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۸
یکی نیست یه نم نگاهی به زیر بیندازه . مردم ضعیف که نمی تونن حتی یه پراید بخرن. کاری نکنید همیشه آه و نفرین مظلومان پشت سرتان باشد.....
طه
vote
۷
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۳
لطفاً شما هم دست از سر مردم برداريد چه گلي به سر ما زدين طلبتون چقدر ميشه چند ساله عرضه توليد به اصطلاح خودتون خودرو ملي رو نداشتين فقط شعار ٤ ماهه ماشين ندارم مطمئن باشيد با اين شرايط ٤ سال ديگه هم ماشين نمي خرم مردم اگه چند ماه ديگه تحمل كنند اين اقايون مدير ديگه اظهار نظر نمي كنند
بازنده
vote
۳
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۳
من نادان بودم ازدلالان که باشماکارمیکنندنخریدم اوایل دیماه ثبت نام کردم واسه پرایدمیدونستن چه خبره نوشتن تحویل اردیبهشت به قیمت روز ده ونیم دادم حالا موندم چه خاکی بسرکنم تو هم پولداری فکر سهامت باش
رضا
vote
۹
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
به نظر من قیمت خودرو باید ازاد شود وتعرفه گمرکی هم صفر شود آن وقته که خودرو سازها به التماس می افتند و قیمت واقعی معلوم میشود
نیما
vote
۱۱
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
بگذارند خودروسازی مسیر طبیعی خود را طی کند تا مردم، قطعه ساز و خودروساز متضرر نشوند. مردمو خیلی خوب اومدی!! من فقط سکوت میکنم!
منتقد
vote
۲۰
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
شما هم دست از سر مردم بردارید
رضا
vote
۱۹
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۱
واقعا پر رو هستید من هم چون باقی دوستان امروز برای انصراف اقدام کردم که خودرو سازان از قبول انصراف خوداری کردند واقعا تکلیف ما چیه؟؟؟ نه پولمان را می دهند نه ماشین به کی بگیم دردمان را؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
!
!
!