سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۰ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
مردم نیازی به این عیدی ندارند!
۱۶:۰۰ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
اجاره خودرو
اظهارات رحیمی تایید تخلفات خودروسازان است

مردم نیازی به این عیدی ندارند!

پرشین خودرو: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مردم نیازی به عیدی ندارند. این صحبت ها درست نیست و ما این کار را حرکت صحیحی نمی دانیم. باید مشکل خودروسازان حل شود تا افزایش تولید داشته باشند و قیمت ها کاهش یابد.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد رضا رحیمی در مراسم رونمایی از چند محصول جدید سایپا گفته است: در آستانه شب عید از خودروسازان تقاضا داریم که به مردم عیدی دهند و قیمت محصولات خود را از ۵۰۰ هزار تا ۴ میلیون تومان برای حمایت از قشر متوسط کاهش دهند.

این در حالی است که كه یك ماه پیش ابلاغ مصوبه ای با امضای رحیمی به خودروسازان بود كه باعث افزایش انفجاری قیمتها شد. این مصوبه به خودروسازان مجوز می داد قیمت رسمی خودرو را با میانگین قیمتی ارز آزاد و مبادله ای تعیین كنند. همین مصوبه به فاصله كمتر از چند ساعت توسط خودروسازان اجرایی شد و قیمت رسمی خودرو بین ۶ تا ۲۰ میلیون افزایش پیدا كرد.

حال باید پرسید آیا کاهش 500 هزار تا 4 میلیونی قیمت خودرو پس از افزایش 6 تا 20 میلیونی نوعی عیدی به مردم محسوب می شود یا نوعی منت گذاشتن بر سر مردم است؟

رحیمی حق تعیین قیمت خودرو را ندارد

نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با فرارو گفت: آقای رحیمی حق تعیین قیمت خودرو را ندارد و این امر در حیطه اختیارات شورای رقابت است که دستور العمل میزان قیمت ها را تعیین کرده و شورای حمایت نیز آن را ابلاغ می کند.

قاضی پور با اشاره به صحبت دیروز رحیمی که از خودروسازان خواسته بود با کاهش 500 هزار تا 4 میلیون تومانی محصولات خود به مردم عیدی دهند گفت: این اظهارات آقای رحیمی تایید تخلفات خودروسازان است.

رحیمی به قول هایی که داده عمل کند

در این رابطه عزیز اکبریان دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر خودروسازان در افزایش قیمت محصولات خود تخلف کرده اند باید با آنها برخورد شود؛ اما اگر قیمت واقعی محصولات آنها همینقدر است دیگر عیدی چه معنایی دارد؟!

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه عمده سهام خودروسازان مربوط به بخش خصوصی است گفت: لذا این صحبت ها که به مردم عیدی بدهید نوعی تعارف است.

وی افزود: به نظر من رحیمی بهتر است به قول هایی که در ابتدای سال جاری به خودروسازان مبنی بر ارائه وام1000 میلیاردی دادند عمل کنند که در این صورت با افزایش تولید، قیمت خودرو نیز کاهش خواهد یافت.

این نماینده مجلس گفت: با توجه به نوسانات نرخ ارز، دولت باید تصمیم بگیرد خودروسازان نیازهای وارداتی خود را یا با ارز آزاد تهیه کنند یا با ارز مبادله ای و از طریق سیستم بانکی اقدام به تامین نقدینگی خودروسازان نماید. در این شرایط وقتی ظرفیت تولید خودروسازان افزایش یابد خود به خود قیمت خودرو هم کاهش پیدا می کند.

اکبریان با اشاره به صحبت های رحیمی گفت: مردم نیازی به عیدی ندارند. این صحبت ها درست نیست و ما این کار را حرکت صحیحی نمی دانیم. باید مشکل خودروسازان حل شود تا افزایش تولید داشته باشند و قیمت ها کاهش یابد.

سوءمدیریت و عوامفریبی برای مردم ایجاد مشکل کرده است

همچنین کمال الدین پیرموذن دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نبی گرانقدر اسلام می فرمایند: من از فقر اقتصادی امت خود نگران نیستم؛ بلکه از سوءمدیریت امت نگرانم.

وی ادامه داد: امکانات کشور ما به اندازه یک قاره است اما سوءمدیریت، عوامفریبی و عدم پرداختن به اولویت های مشکلات مردم که مورد تاکید رهبر فرزانه نظام نیز می باشد برای 90 درصد مردم کشور ایجاد مشکل کرده است.

وی افزود: اکنون بعد از افزایش قیمت خودرو و علی رغم آنکه هفته گذشته رئیس جمهور در جلسه ای دو خودروساز اصلی کشور را از سیاست های حمایتی دولت برخوردار کرد و یک خط اعتباری جدید به آنها اختصاص داد می بینیم صحبت از کاهش تنها 500 هزار تا 4 میلیون تومانی قیمت خودرو می شود.

وی تصریح کرد: امیدوارم خارج از شعار و در شان و کرامت ملت ایران که عظمت خود را در 22 بهمن نشان دادند و انشالله در انتخابات آتی نیز به نحوی عمل خواهند کرد که بساط کسانی که با مردم چنین برخورد می کنند را جمع کنند، رفتار شود.

پیرموذن با اشاره به صحبت های رحیمی گفت: این اظهارات در رابطه با منافع انتخاباتی است؛ اما انشالله این مشی کم لطفی، عوامفریبی و منتی که بر سر مردم می گذارند و با صدقه دادن و گداپروری کرامت انسانی را زیر سوال می برند به زودی به پایان برسد.

افزایش تولید موجب کاهش قیمت ها می شود

حسین گروسی دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز گفت: کاهش قیمت خودرو باید با افزایش تولید صورت بگیرد و در صورت عدم افزایش تولید، قیمت ها کاهش نخواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: عدم افزایش تولید در نهایت هم به ضرر خودروسازان و هم به ضرر مصرف کنندگان تمام خواهد شد.

گروسی با بیان اینکه اگر تولید خودرو افزایش پیدا نکند عملا قیمت خودرو در بازار کاهش نخواهد یافت گفت: حتی اگر خودروساز قیمت رسمی خود را کاهش دهد، چون عرضه در بازار کافی نیست این کاهش قیمت عملا تحقق نخواهد یافت.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
کاهش قیمت
نظر بینندگان
!
!
!