چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۹:۴۱ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۲
امید بازار خودرو چین به بازگشت رونق
۰۹:۴۱ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۲

امید بازار خودرو چین به بازگشت رونق

پرشین خودرو: بازار خودروی چین ابتدای سال را با رشد 15 درصدی در فروش آغاز کرد و امید به رونق صنعت خودرو در سال 2013 را افزایش داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، انجمن خودروسازان چین گزارش داد در طی دو ماه ژانویه و فوریه امسال تعداد فروش خودرو به 3.39 میلیون دستگاه رسید در حالی که در همین مدت در سال گذشته رقم فروش 2.96 میلیون دستگاه بود.

فروش خودروهای سواری به مراتب قوی تر از خودروهای تجاری بود و درصد رشد آن 20 درصد بوده است.

به پیش بینی مؤسسه تحقیقاتی و مشاوره ای LMC در شانگهای پیش بینی کرده است که در سال 2013 فروش خودرو در چین 10 درصد بیشتر از سال 2012 خواهد بود.

فروش خودرو در چین در سال 2011 رشد 5.4 درصدی و در سال 2012 6.9 درصدی داشته و امسال به احتمال زیاد دو رقمی خواهد شد.

یک مؤسسه تحقیقاتی دیگر به نام Citic Securities مستقر در پکن هم پیش بینی کرده است که فروش خودروهای سدان، SUV و خودروهای چند کاره و مینی ون ها در ماه مارس 15 درصد رشد می کند.

هنوز خودروسازان ژاپنی در چین از آن تجربه تلخ سال گذشته رهایی پیدا نکرده اند و فروش آنها به اندازه خودروسازان آلمانی نبوده است.

بالاترین سهم بازار چین در اختیار کشور آلمان است که 19.34 درصد از این بازار را به دست آورده است. سهم ژاپنی ها از این بازار در حال رونق 12.5 درصد است.

در حالی که پیش از مناقشات بین چین و ژاپن سهم ژاپن از بازار خودروی چین 16.4 درصد بود. با گذشت زمان از روند نزولی سهم بازار ژاپن از چین کاسته می شود.

برچسب ها:
بازار خودرو چین
نظر بینندگان
!
!
!