دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۹ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
تورم بخشی مبنای قیمت گذاری نیست
۱۱:۴۹ | ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
اجاره خودرو

تورم بخشی مبنای قیمت گذاری نیست

پرشین خودرو: عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان گفت: تورم بخشی صنعت خودرو کارشناسی شده نیست.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا نجفی منش گفت: مبنای تعیین تورم بخشی صنعت خودرو براساس ارز مبادله ای و آزاد برمبنای قیمت های شهریور 91 است در حالی که مبنا باید از یک سال قبل یعنی از شهریور 90 انجام شود چون افزایش قیمت ها از آن زمان آغاز شده است.

وی درباره اعلام تورم بخشی صنعت خودرو از سوی شورای رقابت به پانا گفت: هیچ از جداول اعلام شده از سوی شورای رقابت نمی تواند مبنای قیمت گذاری جدید قیمت خودرو باشد.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان بیان کرد: شورای رقابت در حالی شهریور 91 را مبنای قیمت گذاری قرار داده است که خودروسازان در آن زمان درحال زیان دهی بودند و بخش عمده تولیدات با زیان ارایه می شد.

وی عنوان کرد: درحالی که افزایش قیمت فولاد، مس، آلومینوم، انواع پلیمرها و بسیاری از مواد اولیه مورد نیاز تولید از شهریور 90 آغاز شده بود اجازه افزایش قیمت به خودروسازان داده نشد و بسیاری از تولیدات با استفاده از موجودی های انبارها انجام و درسال 91 این صنعت با زیان انباشته مواجه شد.

نجفی منش با بیان اینکه با روندی که در پیش گرفته شده صنعت خودرو زمین گیر خواهد شد، خاطرنشان کرد: سود واردات هنگفت است و زمانی می تواند سودآوری لازم را برای واردکنندگان داشته باشد که صنعت تولید داخلی وجود نداشته باشد.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خاطرنشان کرد: صنعت دامداری، برنج، چای، لوازم خانگی و بسیاری از تولیدات دیگر شرایطی اینگونه در کشور داشته اند و از واردات بی رویه آسیب های جدی دیده اند.

وی با انتقاد از اعلام انحصاری بودن صنعت خودرو تصریح کرد: بیش از 16 خودرو ساز داخلی در کشور فعالیت می کنند و به هیچ وجه انحصار در این صنعت وجود ندارد.

نجفی منش عنوان کرد: پایین نگه داشتن قیمت خودرو موجب ایجاد حاشیه سود فراوان برای دلالان و واسطه ها شد و بخش تولید سهمی از آن نداشت.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان بیان کرد: اعداد و جداول اعلام شده از سوی شورای رقابت بر مبنای ارز مبادله ای و آزد از شهریور 91 غیرکارشناسی است و اگر ضرر و زیانی به خودروسازان وارد شود دولت باید آن را جبران کند.

وی تاکید کرد: مسوولان رده بالای کشور مراقب بازی های انجام شده با این صنعت باشند و اجازه از ناحیه این تصمیم گیری ها آسیبی به بخش خودرو وارد شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
نجفی منش
نظر بینندگان
سعید
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۱/۰۶
جناب آقای حمید : مطمئن باش اگه خودوریی به اسم پراید از صحنه روزگار محو هم بشه بسیار بسیار به نفع مردم خواهد شد. آقای عزیز تولید پراید هیچ ربطی به قیمت دلار نداره اگه میگی داره پس با این قیمت پراید که سه برابر شده و دلار هم سه برابر شده نتیجه این میشه که تمام خودروی پراید وارداتیه؟ تازه همون موقع که پراید قیمتش بود 8 میلیون, همون پراید تو کشور همسایه عراق و سوریه زیر 5 میلیون فروش میرفت
فرهاد
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۱/۰۵
خرداد 91 در زمان ثبت نام قیمت ماشین( رانا ) 15 میلیون بوده آلان هم میگه 32.5 شده . خوب 10 میلیون پول ما هم که پیش اونا بوده حساب کنید چقدر میشه . اگه تورمی هست برا همه هست نه برای ایرانخودرو( بیش از200 درصد افزایش) ؟؟؟؟؟؟خوب پول ما هم میشه 20 میلیون......
ایرانی
vote
۳
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۸
یکی نیست یه نم نگاهی به زیر بنیدازه . مردم ضعیف که نمی تونن حتی یه پراید بخرن. کاری نکنید همیشه آه و نفرین مظلومان پشت سرتان باشد.....
حمید
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۷
نمی دونم چرا مردم ما انقدر اندک بینن اخه بیچاره ها صنعت بخابه همین پرایدم ندارید بخرید...وقتی بازار پراید شد سی میلیون میفهمید که به این شونزده میلیون رضایت بدید ...اخه دلار که شد چهار میلیون چرا صنعت و زیر سوال میبیرید سوادتون کجاست اخه
دوره گرد
vote
۴
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۷
جیک جیک مستونت بود یاد زمستونت نبود؟اون موقع که می گفتی چرا باید تفاوت قیمت کارخونه و بازار رو دلالها بخورن. بهتره کارخونه بخوره و با این بهانه قیمتها رو هر روز بالاتر بردین و در نهایت با 100% سود دولت رو مجاب به تأیید مصوبه کذایی کردیدن چرا جالا اینقدر جوش میزنی .شایدم پایین نیاد بالاخره شورای رقابت هم از خودتونه یه خورده دندون رو جیگر بزار شاید از اونی که فکر میکردی بهتر بشه . باشه؟؟؟
محمد علی
vote
۱۵
vote
۱۳۹۱/۱۲/۲۷
چی شده. تا اسم کاهش تعرفه اومد همتون رنگ پروندید؟ شما که تا چند روز پیش میگفتید محصولات ما توان مقابله با خودروهای خارجی دارند حالا چی شده که صنعت دامداری و برنج و چای و... رو مثال می زنید. بابا برید جمع کنید این بازار گرمیتون رو. خرید خودرو همچنان تحریم والسلام.
!
!
!