چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۲ | ۱۳۹۲/۰۱/۰۱
بیشترین جابجایی مسافر در اختیار «اتوبوس»
۱۴:۴۲ | ۱۳۹۲/۰۱/۰۱
اجاره خودرو
رئیس سازمان حمل و نقل جاده‌ای خبر داد:

بیشترین جابجایی مسافر در اختیار «اتوبوس»

پرشین خودرو: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به تردد 46 میلیون وسیله نقلیه از 25 اسفند تاکنون، گفت: بیش از 17 میلیون و 143 هزار و 983 نفر از طریق حمل و نقل عمومی جاده ای جابجا شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، شهریار افندی زاده، با بیان این مطلب اظهار داشت: متوسط تردد روزانه 6 میلیون و 600 هزار خودرو بوده است که بیشترین تردد در محورهای تهران-کرج، کرج-قزوین، تهران-قم، مرودشت-شیراز صورت گرفت.

وی با بیان اینکه استان های البرز، مازندران، گیلان، تهران، فارس و خراسان رضوی بیشترین تردد وسایل نقلیه را داشتند، گفت: امروز محورهای چالوس - کندوان، تهران - قم، هراز، کرج - قزوین و رشت با ترافیک نیمه سنگین روبرو هستند اما در دیگر جاده ها ترافیک روانی در حال انجام است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته بیش از 17 میلیون و 143 هزار و 983 نفر از طریق حمل و نقل عمومی جاده ای جابجا شده اند، بیان کرد: امسال 18 هزار و 200 اتوبوس و 33 هزار مینی بوس و 34 هزار سواری برون شهری در جاده های کشور جابجا شدند که بیشترین جابجایی مسافر با 42 درصد سهم اتوبوس بوده است.

افندی زاده تصریح کرد: سهم مینی بوس 37 درصد و سهم سواری ها 21 درصد بوده است همچنین بیشترین مسافر از تهران خارج شدند و پس از آن استان های مازندران و خراسان رضوی بیشترن خروج مسافر را داشته اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد کمترین خروج مسافر را داشته است، گفت: مسافران می توانند با استفاده از سامانه www.iran141.com و یا تلفن گویای 141 از آخرین وضعیت ترافیکی جاده ها مطلع شوند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
علیرضا
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۰۱/۰۲
فکر کنم آمار اشتباه است.42 درصد از 17 میلیون نفر سفر میشه 7 میلیون و 200 هزار نفر در 24 ساعت که اگر این تغداد توسط 18200 اتوبوس جا به جا شده باشند میشه تقریبا 400 نفر به ازای هر اتوبوس در 24 ساعت که تقریبا غیر ممکنه.مگه اتوبوسهای جدید 4 طبقه اومده باشند که من بی خبرم!!
!
!
!