شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۹ | ۱۳۹۲/۰۱/۰۶
۱۱:۱۹ | ۱۳۹۲/۰۱/۰۶
اجاره خودرو

معاینه فنی خودرو=تخفیف در بیمه

پرشین خودرو: معاون طرح و برنامه بیمه مرکزی با بیان اینکه بالا‌رفتن ایمنی خودروها چه در زمان ساخت و چه در زمان استفاده یکی از عوامل موثر در کاهش وقوع حوادث رانندگی می‌شود، گفت: توجه به داشتن معاینه فنی در هنگام صدور بیمه‌نامه شخص ثالث اقدام مفیدی خواهد بود.

به گزارش «پرشین خودرو»، رحیم مصدق، با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه در وقوع تصادف سه عامل انسان، خودرو و راه نقش دارد صرفه‌ نظر از اینکه درصد تاثیر آنها چقدر است همه قبول داریم که یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد تصادف، وسیله نقلیه خواهد بود.

معاون طرح و برنامه بیمه مرکزی با بیان این‌که در تعیین حق بیمه شخص ثالث عوامل مختلفی تاثیر دارد، اظهار داشت: در بیمه بدنه اتومبیل نیز طبیعتا بحث داشتن معاینه فنی بسیار تاثیر‌گذار خواهد بود و شرکت‌های بیمه می‌توانند با توجه به نوع و خصوصیات وسیله نقلیه در صورت داشتن یا نداشتن برگه معاینه فنی، حق بیمه شخص ثالث مشخص کنند اما این مساله در بیمه شخص ثالث با توجه به مقررات فعلی امکان پذیر نیست.

وی بیان کرد که بسیاری در موضوع معاینه فنی تصور می‌کنند که تنها برای میزان آلایندگی خودرو معاینه فنی مهم است اما اشکالات اساسی همچون ترمز، چرخ‌ها و سلامت موتور خودروها با دقت کنترل می‌شود.

مصدق با بیان اینکه در بیمه شخص ثالث ضریب خسارت براساس تخلفات حادثه‌ساز و نوع و خصوصیات وسیله نقلیه در نظر گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه تعیین حق بیمه شخص ثالث جزء اختیارات هیات وزیران است و شرکت‌های بیمه نمی‌توانند در تغییر آن نرخ تاثیری بگذارند اگر شرکتی بخواهد ریسک خود را پایین بیاورد می‌تواند خودروهایی که دارای معاینه فنی هستند را با درصدی تخفیف بیمه کند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
معاینه فنیبیمه
نظر بینندگان
!
!
!