شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۴ | ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
هزینه های رانندگی در جهان +نمودار
۱۰:۳۴ | ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
اجاره خودرو

هزینه های رانندگی در جهان +نمودار

پرشین خودرو: اکونومیست بر اساس هزینه‌های مختلف به بررسی هزینه نگهداری خودرو در شهرهای منتخب پرداخته است و شهرها را بر طبق آن رتبه بندی کرده است. علاوه بر قیمت خودرو، هزینه بیمه و مالیات نیز جزء هزینه‌های نگهداری خودرو است.

به گزارش «پرشین خودرو»، در چند سال اخیر درآمدهای واقعی و بودجه خانوار در اکثر کشورهای ثروتمند کاهش یافته است.

در حال حاضر در بریتانیا هزینه‌های سوخت 50 درصد بالاتر از میزان آن در سال‌ 2007 است. علاوه بر هزینه‌های بنزین، دارندگان خودروها باید هزینه‌های بیمه، مالیات خیابان و خدمات شهرداری را بپردازند.

آمار اداره اطلاعات اکونومیست در مورد هزینه کل خرید یک خودرو در خانواده در شهرهای منتخب در سال 2012 و سه سال بعد از آن در نمودار زیر جمع آوری شده است.

دارندگان خودرو در شهر لندن از شنیدن اینکه وضعیت آن‌ها بدتر سایر شهرهای دنیا نیست، خوشحال خواهند شد. به طور معمول در شهرها، هزینه‌های بالای رانندگی با قیمت‌ پایین خودرو جبران شده است و بر عکس در صورت پایین بودن هزینه‌های رانندگی، قیمت خودرو افزایش یافته است.

در بین سال‌های 2005 تا 2007 در شهرهایی مانند آمستردام، مسکو و شانگهای به دلیل پایین بودن قیمت‌های خودرو، هزینه‌های نگهداری خودرو نیز تا حدودی کاهش یافته است.

به گزارش اقتصاد ایران آنلاین، در بعضی بازارهای نوظهور مانند شهر شانگهای می‌توان افزایش هزینه‌های خرید خودرو را به هزینه‌های واردات خودروهای برندهای گران‌قیمت مانند مرسدس و آئودی نسبت داد.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌شود، شانگهای گران‌قیمت‌ترین شهر برای خرید خودرو و زوریخ ارزان‌ترین شهر برای داشتن خودرو است.

در نمودار زیر رتبه‌بندی شهرهای منتخب براساس قیمت خرید خودرو و هزینه نگهداری آن قابل مشاهده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
رانندگی
نظر بینندگان
!
!
!