سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۵ | ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
قصه‌ افزایش خودسرانه کرایه تاکسی ها
۱۰:۴۵ | ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
اجاره خودرو

قصه‌ افزایش خودسرانه کرایه تاکسی ها

پرشین خودرو: قصه‌ای نخ‌نما شده که گویا مدیران علاقه‌ای به شنیدن و سامان بخشی آن ندارند. با آغاز سال جدید، بسیاری از رانندگان تاکسی و خودروهای مسافرکش شخصی، به صورت خودسر اقدام به افزایش بی‌رویه کرایه‌ها کرده‌اند.

به گزارش «پرشین خودرو»، جوان آنلاین در این زمینه در ادامه نوشت: این افزایش بی‌رویه نرخ کرایه تاکسی در شرایطی رخ داده است که در آخرین روزهای سال گذشته میثم مظفر، رئیس سازمان تاکسیرانی با اعلام این مطلب که کرایه تاکسی‌ها 31 / 5 درصد افزایش پیدا کرده است، اعلام کرده بود: با نظر شورای اسلامی شهر تهران نرخ کرایه تاکسی‌ها 31 / 5 درصد افزایش یافته و این رقم معادل نرخ تورمی است که بانک مرکزی اعلام کرده است؛ البته تورم واقعی بیش از این نرخ است.

در سال‌های گذشته افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها پایین‌تر از نرخ تورم بوده و همین موضوع باعث بروز مشکلاتی برای تاکسیرانان شده است.

با وجود این، عیسی فرهادی، فرماندار تهران پس از اظهارنظر مظفر در واکنش به این خبر اعلام کرد: هنوز مصوبه افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی، مترو و تاکسیرانی به فرمانداری تهران ارسال نشده است.

طبق قانون ما ۱۵ روز زمان برای موافقت یا عدم موافقت مصوبات شورای شهر زمان داریم. این مصوبه بدون اعمال نظر فرمانداری تهران باقی می‌ماند تا وزیر کشور نظر خود را نسبت به افزایش یا عدم افزایش نرخ کرایه‌ها و میزان افزایش آن ابلاغ کند.

وی درباره افزایش 31 / 5 درصدی نرخ کرایه‌ تاکسی گفت: ما این نرخ را معقول نمی‌دانیم قطعاً آن را تأیید نمی‌کنیم، چراکه قانون افزایش کرایه‌ها منوط به افزایش نرخ توسط وزارت کشور است.

افزایش غیرقانونی اما عادی!

در چنین شرایطی که فرمانداری تهران و شورای شهر و تاکسیرانی در گیر و دار افزایش یا عدم افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها هستند، همچون روال هرساله برخی از رانندگان تاکسی‌ها به صورت خودسرانه نرخ‌های جدیدی را از مسافران طلب می‌کنند!

با آغاز سال جدید، به صورت غیرقانونی سوار و پیاده شدن از تاکسی‌ها برای هر شهروند ۵۰۰ تومان هزینه در بر دارد، آنهم در حالی که نرخ مصوب کنونی ۲۲۲۲ ریال تا ۵۰۰ متر مسافت آزاد است. در این شرایط، در بسیاری از خطوط افزایش‌ها بیش از دو برابر بوده و این روال در سایر استان‌های و شهرهای کشور هم پابرجاست!

روز گذشته یکی از مسافرانی که از میدان امام خمینی (ره) به سمت میدان فردوسی به راننده تاکسی ۱۰۰۰ تومان داده بود، در اعتراض به چنین حرکتی از سوی راننده تاکسی به جوان گفت: دلیل این افزایش بی‌رویه را نمی‌دانم. سال گذشته در همین مسیر کرایه ۵۰۰ یا نهایت ۶۰۰ تومانی دریافت می‌شد اما زمانی که من چنین موضوعی را برای راننده تاکسی شرح دادم او در پاسخ به من گفت که موز شده هشت هزار تومان!

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
کرایه تاکسی
نظر بینندگان
!
!
!