دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۹ | ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین است
۰۹:۴۹ | ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
اجاره خودرو

مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین است

پرشین خودرو: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت گازوئیل منوط به تائید مجلس است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از قدس آنلاین، نادر فریدونی در خصوص زمزمه های افزایش قیمت گازوئیل با بیان این مطلب اظهار داشت: واقعیت این است که قیمت سوخت وحامل های انرژی در کشورمان قیمت وافعی نیست و با قیمت درست خود فاصله زیادی دارد.

وی افزود: البته اگر قرار است تغییری در قیمت ها ایجاد شود باید زمینه های لازم برای ورود مردم به ان فراهم شود تا فشار زیادی بر مردم وارد نگردد به همین خاطر پیش از افزایش قیمت باید بستر سازی لازم برای ان فراهم گردد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در قانون هدفمندی یارانه ها تاکید شده که روند آزادسازی و اصلاح قیمت های انرژی باید در طول 5 سال باشد. تاکید قانونگذار بر این موضوع به این دلیل بوده است که با افزایش ناگهانی قیمت ها فشاری به مردم و اقشار جامعه وارد نشود.

وی گفت: در اواخر سال 91 ما شاهد افزایش قیمتها و گرانی و تورم در بازار بودیم به همین خاطر نمی توان به این سرعت قیمتها را دوباره افزایش داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در لایحه بودجه 92 فاز دوم هدفمندی را دیده ولی بعید می دانم مجلس با اجرای ان در شش ماهه اول سال 92 موافقت نماید بنابراین فاز دوم عملی نمی شود و این بدین معنی است که قیمت حامل انرژی و بویژه گازوئیل و بنزین فعلا ثابت خواهد ماند.

فریدونی تصریح کرد: زمانیکه فاز دوم اجرایی شود می توان چنین تغییراتی را لحاظ نمود که براساس آن قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی مبلغ 2 هزار 500 تومان پیش بینی شده است اما در حال حاضر چنین طرحی عملی نیست و مجلس مخالف افزایش قیمت ها است.

وی تصریح کرد: هرگونه افزایش قیمت حامل های انرژی باید منطبق بر قانون باشد و با مشورت و تایید نظر مجلس شورای اسلامی انجام شود.

گفتنی است امروز سیدمجتبی شفیعی رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به بررسی سناریوهای قیمتی و غیر قیمتی گازوئیل به منظور مقابله با قاچاق سوخت از تثبیت قیمت و سهمیه‌های بنزین تا اطلاع ثانوی خبر داد و اعلام کرد: سناریوهای افزایش احتمالی قیمت گازوئیل به‌طور مشترک در ستاد سوخت، هدفمندی یارانه‌ها و مقابله با قاچاق کالا و ارز در حال بررسی است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قیمت بنزین
نظر بینندگان
!
!
!