چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۸ | ۱۳۸۹/۱۱/۱۸
ادغام فیات و کرایسلر جنجال آفرید
۰۹:۴۸ | ۱۳۸۹/۱۱/۱۸
اجاره خودرو

ادغام فیات و کرایسلر جنجال آفرید

پرشین خودرو: سرجیو مارچیونه که ریاست فیات و کرایسلر را با هم به عهده گرفته است، از احتمال ادغام دو خودروساز معروف فیات کرایسلر خبر داده است که مرکز آن بنابه گفته این مقام در ایالات متحده آمریکا خواهد بود.

به گزارش «پرشین خودرو»، البته رئیس کرایسلر گفته این موضوع رخ نخواهد داد مگر اینکه این شرکت وامی را که از دولت آمریکا و کانادا گرفته است را بازپرداخت کند و سهام این شرکت از طریق بورس عرضه شود، دو موضوع مهمی که البته سرجیو مارچیونه امیدوار به اجرایی شدن آن ها در سال جاری است.

وی در این کنفرانس خبری گفته که از نقطه نظر مدیریتی این دو شرکت مجزا هیچ سنخیتی با هم ندارند، چرا باید اینگونه باشد؟ ما دو شرکت جدا را برای چه هدفی می خواهیم؟.

سرجیو البته کنایه ای هم به مدیرعامل رنو نیسان زده و گفته که من کارلوس گوسن نیستم. کسی چه می داند؟ شاید تا دو سه سال آینده فیات و کرایسلر در یک ماهیت واحد ظاهر شوند.

این در حالی است که اظهار نظر سرچیومارچیونه، رئیس فیات و کرایسلر وزیر رفاه ایتالیا و رسانه های این کشور را به واکنش واداشت.

موریزیو ساچونی وزیر رفاه ایتالیا گفته که مدیرعامل فیات موضوع ادغام را به عنوان یکی از گزینه های احتمالی دوران مدیریتش در دو سه سال آینده ذکر کرده و به این معنی نیست که حتما رخ خواهد داد.

وی افزود: بی تردید هیچ تغییری در مرکز مدیریت و فعالیت های فیات در شهر تورین ایتالیا رخ نخواهد داد.

همچنین رسانه های ایتالیا در گزارشات خود آوردند که جان الکان، رئیس هیات مدیره فیات در نامه ای به شهردار تورین موضوع را یادآوری کرده که سرجیو چیامپارینو نیز ادغام و انتقال فیات را از ایتالیا به آمریکا غیر قابل قبول دانسته است.

شهردار تورین همچنین اعلام کرده که رئس هیات مدیره فیات در خصوص ادغام با کرایسلر به عنوان یکی از استراتژی های یکپارچه سازی فیات و کرایسلر صحبت کرده و گفته که این موضوع لزوما به معنای یک مدیریت واحد مثلا در آمریکا نیست چرا که مراکز گوناگون فعالیت می تواند حضور ما را در بازار تضمین کند.

آنگونه که طبق آخرین اخبار رسانه های ایتالیا گزارش داده اند الکان هم چنین گفته که این ادغام چهار مرکز فعالیت خواهد داشت که در آمریکا، تورین ایتالیا، برزیل و آسیا خواهند بود.

نشست خبری سرجیومارچیونه با موضوع جنجال آفرین دیگری همراه بود. وی با توجه به علاقه فردیناند پیچ به مالکیت آلفا رومئو گفت: تا وقتی من مدیرعامل فیات و کرایسلر باشم، این آقا هرگز مالک آلفارومئو نخواهد شد.

کرایسلر که در تاریخ 10 ژوئن 2009 اعلام ورشکستگی کرده بود با کمک های کانادا و دولت آمریکا مجدد در عرصه خودروسازی باقی ماند. این شرکت از آن زمان همواره سعی بر ترمیم زیرساخت های خود داشته است که در این راستا، طبق گفته مارچیونه 80 درصد نمایندگی های کرایسلر به سوددهی رسیدند که از سال 2000 به بعد یک آمار بی سابقه بوده است.

در حالیکه پیش بینی ها حکایت از فروش 12.7 میلیون دستگاه خودرو در آمریکا برای سال جاری میلادی دارد، کرایسلر هدفگذاری خود را بر فروش 2 میلیون دستگاه گذاشته است در حالیکه فروش این شرکت در سال 2010 در حدود 1.6 میلیون دستگاه بود.

نظر بینندگان
!
!
!