سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۸ | ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
واژگونی‌های مرگبار در جاده‌های کشور
۱۰:۵۸ | ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
اجاره خودرو

واژگونی‌های مرگبار در جاده‌های کشور

پرشین خودرو: در اولین هفته پس از تعطیلات نوروزی در جاده‌های کشور شاهد حوادث رانندگی مرگباری بودیم که با کمی دقت و توجه در رانندگی از وقوع چنین حوادثی می‌توان جلوگیری کرد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، در اولین هفته پس از تعطیلات نوروزی در جاده های کشور شاهد حوادث رانندگی مرگباری بودیم که با کمی دقت و توجه در رانندگی از وقوع چنین حوادثی می‌توان جلوگیری کرد که در این گزارش به تعدادی از این حوادث و علت به وجود آمدن آن اشاره‌ای می کنیم.

کشته شدن 18 نفر در برخورد سمند و تویوتا

سرهنگ رضا سلبی، رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا اعلام کرد: روز جمعه در کیلومتر 40 محور ریگان به ایرانشهر در استان کرمان بر اثر برخورد یک‌دستگاه سواری سمند حامل 15 سرنشین افاغنه غیر مجاز با یک دستگاه وانت تویوتا حامل سوخت قاچاق 18نفر کشته شدند که 15 نفر افاغنه غیرمجاز و 3 نفر نیز از اتباع ایرانی بودند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده سواری سمند اعلام کردند.

2 کشته و 6 مجروح در حادثه واژگونی اتوبوس

در حادثه‌ دیگری در استان اصفهان بر اثر واژگونی یک‌دستگاه اتوبوس مسافربری (مان) در کیلومتر 10 اتوبان معلم اصفهان 2 نفر کشته و 6 نفر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه علت این واژگونی را تخطی از سرعت مطمئنه از جانب راننده اتوبوس اعلام کردند.

11 مجروح در برخورد پراید و مینی بوس

سرهنگ سلبی در خصوص این حادثه گفت: در محور چابکسر به رودسر در استان گیلان در ساعت 19:00بر اثر برخورد یک‌دستگاه سواری پراید و یک‌دستگاه مینی‌بوس در کیلومتر 37 محور چابکسر به رودسر 11 نفر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را عدم رعایت حق تقدم از جانب سواری پراید اعلام کردند.

5 کشته و 1 زخمی در تصادف محور کرمانشاه- کامیاران

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا اعلام کرد: بر اثر برخورد یک دستگاه وانت نیسان با یک دستگاه کامیون جک و یک دستگاه وانت پیکان موجب آتش سوزی و کشته شدن 5 نفر و مجروح شدن 1 نفر شد که کارشناسان پلیس راه علت این حادثه را تخطی از سرعت مطمئنه از جانب راننده وانت نیسان و عدم رعایت فاصله طولی وانت پیکان نسبت به کامیون جک اعلام کردند.

2 کشته در تصادف 2 کامیون

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا در تصادفی دیگر از کشته شدن 2 نفر بر اثر برخورد دو دستگاه کامیون در کیلومتر 30 جاده سفید دشت در استان اصفهان خبر داد که کارشناسان پلیس راه علت این حادثه را انحراف به چپ یکی از دو کامیون بنز اعلام کردند.

2 کشته در حادثه واژگونی مینی‌بوس

سرهنگ رضا سلبی، رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا همچنین در هفته گذشته اعلام کرد: بر اثر واژگونی یک‌دستگاه مینی‌بوس بنز در کیلومتر 15 محور دشتی به زیار در استان اصفهان 2 نفر کشته شدند که کارشناسان پلیس راه علت این واژگونی را عدم توجه به جلو از جانب راننده مینی بوس اعلام کردند.

2 کشته و یک مجروح در حادثه واژگونی خودرو پیکان

بر اثر واژگونی یک‌دستگاه خودرو پیکان در کیلومتر 15 محور خنجشت در استان فارس 2 نفر کشته و یک نفر دیگر مجروح شدند شدند و کارشناسان پلیس راه علت این واژگونی را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده پیکان اعلام کردند.

3 کشته در حادثه واژگونی یک‌دستگاه جیپ

همچنین رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا از کشته شدن 3 نفر بر اثر حادثه واژگونی یک‌دستگاه خودروی جیپ در کیلومتر 54 جاده مرزی حمل در استان آذربایجان غربی خبر داد که کارشناسان پلیس راه علت این واژگونی را تخطی از سرعت مطمئنه از جانب راننده جیپ اعلام کردند.

2 کشته و 2 مجروح در پی حادثه برخورد وانت و پراید

سرهنگ سلبی، در خصوص این حادثه گفت: بر اثر برخورد یک‌دستگاه وانت پیکان و یک‌دستگاه سواری پراید در محور پارسیان در استان هرمزگان 2 نفر و جان خود را از دست دادند و 2 نفر دیگر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده وانت پیکان اعلام کردند.

با بررسی علل حوادث رانندگی در هفته گذشته به این نتیجه می‌رسیم که علت اصلی تصادفات عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه، عدم رعایت حق تقدم، انحراف به چپ و خستگی و خواب آلودگی 5 بوده است که با کمی توجه بیشتر می‌توان از به وجود آمدن حوادث مرگبار جلوگیری کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
واژگونی
نظر بینندگان
!
!
!