دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
دعوای تکراری بر سر افزایش کرایه تاکسی‌
۰۹:۴۱ | ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
اجاره خودرو

دعوای تکراری بر سر افزایش کرایه تاکسی‌

پرشین خودرو: استاندار تهران از مخالفت فرمانداری با افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها خبر می‌دهد، اما رییس و دیگر اعضای شورای شهر با اصرار بر مصوبه شان مبنی بر افزایش نرخ کرایه‌ها به دنبال اجرایی کردن آن هستند.

به گزتارش «پرشین خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، همه اینها در حالی است که روند افزایش خودسرانه هزینه‌های حمل‌ونقل از سوی برخی رانندگان تاکسی‌ها و خودروهای شخصی از اسفند ماه آغاز شده است.

پیش از این شورای شهر مصوب کرده بود که نرخ کرایه تاکسی 31.5 درصد افزایش پیدا کند، اما این مصوبه هنوز به مرحله اجرا در نیامده است.

مرتضی تمدن می‌‌گوید: سال گذشته نرخ کرایه تاکسی‌ها در 3 مرحله افزایش پیدا کرده است و اگر قرار باشد هر چند وقت یک بار قشر زحمتکش راننده تاکسی درخواست افزایش قیمت‌ها را داشته باشند، دیگر اقشار نیز خود را محق این افزایش می‌دانند.

با این وجود رییس شورای شهر تهران در واکنش به این اظهارات توضیح داد که با صحبت‌‌هایی که بنده با وزیر کشور کرده‌ام، وی تاکید کرد: مشکلی در خصوص افزایش کرایه‌ها در سال جاری نیست و در ضمن اختیار افزایش نرخ با شوراست نه فرمانداری.

مهدی چمران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس همچنین در واکنش به صحبت‌های اخیر استاندار تهران مبنی بر اینکه افزایش کرایه حمل‌ونقل عمومی فعلا در دستور کار نیست، گفت: در دستور کار نیست یعنی چه؟ افزایش کرایه‌ها بر اساس قانون در اختیار شوراها است.

همچنین در اثنای این بگومگوها حمزه شکیب، رییس کمیسیون و عمران شورای شهر با اشاره به اینکه فرمانداری موظف است مصوبه شورای شهر را در خصوص افزایش کرایه‌ها اجرا کند، تاکید کرد: در صورتی که این امر محقق نشود هیات‌رییسه شورای شهر پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد.

بگو مگوی راننده و مسافر

هفته‌های منتهی به آغاز سال نو، شروع بگومگوها بین مسافران و رانندگان بر سر نرخ کرایه تاکسی بود. بحث‌ها در ابتدای مسیر از تعریف ماجراهایی درباره «امروز روغن موتور خریدم به فلان قیمت و لاستیک شده فلان قیمت» شروع شده و با اعلام نرخ بالاتری از کرایه قانونی به مسافران و نارضایتی آنها در انتهای مسیر پایان می‌گیرد.

در این بین، فرمانداری پایتخت هرگونه افزایشی در نرخ‌های کرایه تاکسی را غیرقانونی می‌داند. چونان سال‌های گذشته، دولت مخالف افزایش کرایه‌ها و شورای شهر موافق آن است.

در سال گذشته نیز کشمکش این دو مجموعه بر سر این موضوع بیش از 2 ماه از ابتدای سال به طول انجامید. امسال نیز اعضای شورای شهر خواستار افزایش نرخ کرایه‌ها همسان با نرخ تورم بوده‌اند؛ اما همچنان موفق به عملی کردن این خواسته‌شان نشده‌اند.

برچسب ها:
کرایه تاکسی
نظر بینندگان
یک شهروند
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
اگر فرمانداری موافق به افزایش نرخ کرایه ها نیست باید مابه التفاوت هزینه های تاکسی (لاستیک ، روغن، لنت و ...) را بپردازد
!
!
!