دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۳۹ | ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
کف کاهش قیمت ۲۰ درصد خواهد بود
۱۲:۳۹ | ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
اجاره خودرو
پایان سناریوی تعیین قیمت خودرو؛ شاید پایان فروردین

کف کاهش قیمت ۲۰ درصد خواهد بود

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون اصل90 با بیان اینکه یک ابلاغیه به شورای رقابت ارسال کردیم و آن شورا موظف است تا پایان هفته دستور العمل تعیین قیمت خودرو را اعلام کند، گفت: پیش بینی کمیسیون کاهش قیمت‌ خودرو بین ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به قیمت های فعلی است اما کف کاهش قیمت ۲۰ درصد است.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد علی پور مختار درباره آخرین وضعیت تعیین دستور العمل قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت تصریح کرد: بر اساس قانون نحوه اجرای اصل ۴۴، شورای رقابت موظف بود حدود یک الی دوسال گذشته نسبت به تعیین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو اقدام می کرد که متاسفانه به دلایل مختلف این دستور العمل را تهیه نکرده است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلایل تاخیر در تعیین دستور العمل قیمت گذاری خودرو برای ما موجه نیست، افزود: زمانی که با افزایش به یکباره خودرو در سال گذشته مواجه شدیم، کمیسیون اصل نود به همراه نمایندگان خودروسازان و وزارت صنعت معدن و تجارت نیز به موضوع افزایش قیمت خودرو ورود پیدا کردیم و مقرر شد تا قبل از هفته پایانی سال گذشته شورای رقابت دستورالعمل قیمت گذاری خودرو را تعیین کند که باز متاسفانه این دستور العمل تهیه نشد و موضوع قیمت گذرای خودرو بلاتکلیف باقی ماند.

وی ادامه داد: در سال جاری به شورای رقابت اعلام کردیم که دستورالعمل تعیین قیمت خودرو باید تا پایان فروردین تهیه شود و این یک تکلیف قانونی برای شورای رقابت است.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار خودرو راکد است، به خانه ملت گفت: خودروسازان و مصرف کنندگان در انتظار اعلام قیمت های نهایی هستند و بسیاری از خریداران نیز نمی دانند در شرایط فعلی نسبت به خرید خودرو اقدام کنند یا خیر و این موضوع باعث رکود صنعت خودروسازی شده است.

پور مختار در پاسخ به این سوال که تنها سه روز به پایان فروردین و آخرین مهلت شورای رقابت برای تعیین دستورالعمل قیمتگذاری خودرو باقی مانده است، آیا شورای رقابت تا پایان فروردین دستورالعمل تعیین قیمت خودرو را اعلام می کند؟ تصریح کرد: ما روز دوشنبه یک ابلاغیه به شورای رقابت ارسال کردیم که بر اساس آن شورای رقابت موظف است تا پایان هفته دستور العمل تعیین قیمت خودرو را اعلام کند.

وی ادامه داد: اگر شورای رقابت این دستور العمل را تا پایان هفته اعلام نکند از نظر کمیسیون اصل نود تخلف محسوب می شود و قابلیت رسیدگی دارد و دولت نمی تواند منتظر اعلام شورای رقابت باشد وقیمت ها اعلام می شود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس با بیان اینکه اخباری مبنی بر تهیه دستورالعمل قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت دریافت کرده ایم، گفت: این دستورالعمل جامع تر از دستورالعملی که در سال گذشته تدوین شده بود، است.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: به طور قطعی شاهد کاهش قیمت خودرو خواهیم بود و پیش بینی بنده کاهش قیمت بین ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به قیمت های فعلی است و کف کاهش قیمت ۲۰ درصد خواهد بود.

نظر بینندگان
نیما
vote
۳
vote
۱۳۹۲/۰۱/۳۰
دلال ... خودتی چرا قبل از سال 91 دلال بازی تو ماشین نبود ... خودتی دلال
مهدی
vote
۱۲
vote
۱۳۹۲/۰۱/۳۰
تو دلال نیستی. تو یکی از مدیران خودروساز هستی و میخوای بگی که اگه قیمتها بیاد پایین دوباره دلال بازی میشه. ولی مردم ایران فریب این حرفها را نمیخورند. خیلی راحت میشه قیمتها پایین باشه و دست دلال ها هم کوتاه باشه. مثلا هرفردی با هر کد ملی فقط بتونه یک خودرو ثبت نام کنه و بس. آری خیلی ساده میشود جلوی دلال بازی را گرفت ولی شما خودروسازها نمیخواهید چون............
همدرد هموطن
vote
۱۷
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۹
مشکل منم همینه . منم آبان ماه ال 90 ایران خودرو پیش خرید کردم با موعد تحویل فروردین 92 ، اسفند ماه دعوتنامه با قیمت جدید فرستادن ، بعد تا 20 فروردین و حالا تا 5 اردیبهشت تمدید کردن ، تکلیف ما چی میشه ؟ مسئولین جواب روشن بدن .....خواسته ما فقط و فقط قیمت مهرماهه ............
قجر
vote
۱۰
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۹
امار بانک مرکزی میگه تورم 20-30 درصدولی امار غیر رسمی 80-90 است.با این اوضاع و پیش بینی گرانی در پیش بهترین کار اینه که فعلا خودرو نخریم و پولو نگه داریم برای دوا دکتر نخود لوبیا اجاره خانه و صد تا بدبختی دیگر.
دلال
vote
۴
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
دربست نوکر هر کی که قیمتو بیاره پایین هستم اخه بابا ما هم زنو بچه داریم باید نون بخوریم با اون قیمتها ما عمرا دیگه نمیتونستیم از کارخونه بخریم ببریم تو بازار بالاتر بفروشیم ولی حالا دوباره مثل سابق میشه یه حالی کرد جمیعا دمتون گرم. ازطرف دلال سابق درحال ورشکستگی.
مهران
vote
۱۸
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
خدا کنه بیاد پایین قیمت های ماشین
رضا
vote
۱۹
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
من میدونستم که همش بازیه. گفته بودم اگه کمتر از 70% کاهش داشته باشیم یعنی تا خرخره گرون کردن و حالا میخوان گوشه هاشا بزنن. 20% یعنی هیچ! بهتره ماشین دست دوم بخریم و کسی صفر نخره تا بازم ماشینا شون بمونه رو دستشون. ولی... ولی // این ملت از صبر عیوب هم فرا تر دارن// واقعا ماشاالله.....!
ميكا
vote
۱۸
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
از حرف تا عمل خيلي فاصله هست 3 ماه همينا ميگين بكش بكشه اگهع راست ميگين اجرايي كنين ما كه تا قيمتها عوض نشه عمرن بخريم و تحريم ادامه دارهههههههههههههههههه
سعید
vote
۱۶
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
چرا کف 20 درصد؟؟!؟!؟! اینا ظرف 6 ماه 100 درصد گرون کردن!!! مگه نمیگین تورم 30 درصد بوده ... نهایتا باید همون 30 درصد نسبت به مهر افزایش داشته باشه..... بابا یادتون نره ..مشتری ماشینای ایران خودرو سایپا قشر متوسط و ضعیفن ... با این قیمتا که نمیتونن بخرن! پولداره که میره هیوندا و تویوتا و بی ام و میخره ...........
مجید
vote
۱۷
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
قیمتهایی که شورای رقابت اعلام میکند باید از اول اردیبهشت92 اعمال شود و اسفند و فروردین را با قیمتهای مهر91 تحویل دهند.
قلی
vote
۸
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
گزارش اسفندماه گمرک http://www.irica.gov.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=6ea189a7-bab1-4a4d-9839-78bfe35e70d6 پراید فقط 6.7 میلیون - صادرات به عراق
خریدار بدبخت رانا
vote
۱۶
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
دوست عزیز کی میگه پیش فروش آبان رو مشخص کنید ما که تو خرداد پیش فروش کردیم رانا رو و اسفند موعد تحویل ما انتخاب شد الان نزدیک به یک سال پولمون خوابیده چی بگیم؟ 10 میلیون ما نزدیک به یک سال خوابیده الان با دو برابر اون موقع هم نمیتونیم ماشین رو تحویل بگیریم به داد ما برسید
اصغر
vote
۱۶
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
هموطن ممنون . ما فقط به قیمت مهر ماه راضی میشیم والا انصراف .
فرهاد
vote
۱۵
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
ای هموطن، معلومه که باید برای ما تحویل اسفندی ها به قیمت مهر حساب کنند. من میخواستم تو تعطیلات عید ماشین داشته باشم که با هنرمندی ایران خودرو و در حالی که 71 درصد پول رو از من گرفته بودند، ماشین را تحویل ندادند. حالا ما طلبکاریم. هم به خاطر تاخیر در تحویل و هم برای خراب شدن تعطیلات عید و هم برای بازی کردن با اعصاب و روان ما. به آقای پژویان میگم: ما تحویل اسفندی ها ،، فقط به قیمت مهر راضی میشیم.
ناشناس
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
آخرش ديگه كيلويي حرف زده هيچكس نميدونه داستان را فقط ميخواهن ژان وار ژان باشن
مهدی
vote
۱۷
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
با سلام من هم مثل دوستم " هموطن" از شما میخوام که موضوع تحویل خودرو اسفند ماهی ها با قیمت مهر ماه را پیگیری کنید، چونکه اگر منصف باشیم : -- اولا با توجه به ملغی شدن قیمت های کذایی بهمن ماه توسط ریاست مجلس قیمت های تا تاریخ 91/12/29 و حتی تا امروز 92/01/28 همان قیمت مهرماه می باشد --ثانیا اینکه در طرح غدیر که آبان ماه بود پرداخت پول تحویل اسفند ماه نیز با تحویل بهمن انجام شده است در حالیکه برای تحویل بهمن ماه قیمت مهرماه لحاظ شده است.
قلی
vote
۴۰
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
بنظرم حضرات کارشونو خوب انجام دادن.کمیسیون،وزارت،شورا،مجمع،اصناف همه و همه برای اینکه فراموش کنیم خودرهای ملی دوبرابر شدن.ما داریم به 30 در صد راضی می شیم؟! چرا 70 درصد نباشه؟چرا همون 30 درصد تورم افزایش نباشه؟ بله هم از فروش دلار به نرخ 2500 در مرکز و بیشتر در بازار آزاد و هم از صنعت پور سود خودرو نقدینگی رو پارو می کنیم.برخلاف تصور دولت بیشترین حجم ریالو از این فروش ها داره.
هموطن
vote
۵۸
vote
۱۳۹۲/۰۱/۲۸
همه حرفای بالا درست !!!!ولی پرشین خودرو عزیز ، لطفا از مسئولین موضوع پیش خرید کنندگان قبل اسفند ماه رو با هر موعد تحویل (اسفند ، فروردین ) بویژه طرح عید غدیر خم ایران خودرو (آبان ماه ) رو پیگیری کن ، کسائیکه موعد تحویلشون بهمن ماه بوده با قیمت مهر ماه تحویل گرفتن ، تکلیف اسفند ماهیا و فروردینیا رو پیگیری کن ، ایران خودرو تا 5 اردیبهشت مهلت پرداخت رو تمدید کرده اونم با قیمت های بالا . ما توان پرداخت مبالغ جدید رو نداریم . خواهشا بطور ویژه از آقای پورمختار پیگیری کن . هر روز یه خبره ، خواسته به حق ما قیمت مهرماهه . ممنون
!
!
!